Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×
BratBot

Podłączenie zewnętrznej karty dźwiekowej do laptopa, i jaką kartę kupić

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Moi Mili,

sytuacja jest następująca. Mam głośniki podpięte do monitora, który z kolei jest podpięty do laptopa przez HDMI (patrz moje dzieło w paincie).  Gdy podpinam głośniki bezpośrednio do lapka, to nie mam dźwięku. To raz.

Dwa. Jako że to przeciętny laptop, jakość dźwięku to totalna kupa.  Próbowałem Creative Sound Blaster Play 2 - w zasadzie bez zmian w jakości.

1. Poprawcie mnie jeśli się mylę.  Kwestia tego aby dźwięk był bezpośrednio z komputera, to kwestia tylko ustawień w windowsie.

2. Jaką zewnętrzną kartę dźwiękową  kupić do 300-350 zł?

Nowy obraz mapy bitowej.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

SMSL M2

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy co to za głośniki, tym budżetowym to i karta nie pomoże.

tak, zmieniasz wyjście dźwięku w urządzeniach odtwarzania(prawy klik myszy na ikonie głośności),

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@Amrowek - a to nie jest przypadkiem wzmacniacz?

@kuman - zapomniałem napisać rotfl. Trust Tytan 2.1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zmiana karty dźwiękowej nic nie da. Cyfrowe audio idzie przez HDMI to monitora który ma wbudowany DAC. jeżeli chcesz sprawdzić jak będą grały prosto z laptopa musisz zmienić domyślne urządzenie do odtwarzania w Windowsie i ofc podpiąć je do jacka w lapku. Swoją drogą nie wiem czy warto wydawać aż tyle na źródło dla tych głośników.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie powiem mam ból dupy. Jak miałem stacjonarkę (na AGP - lata temu), to wydałem dosłownie 30zł (!) na Creative ct4830. I o mało z butów nie wyskoczyłem taka była różnica, i to na głośnikach za ~160zł!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale przecież dźwięk można  póścić oddzielnie z laptka  poprzez  smsl M2, w czym problem>?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez vellkan
      Cześć wszystkim!

Co prawda temat nie dotyczy tylko słuchawek, ale gdzieś to trzeba było założyć
      Jak wiele osób, chcę poprawić dźwięk przy komputerze, którego słucham kilka godzin dziennie (pracuję w domu). Jeśli jestem sam, słucham z głośników, jeśli jest reszta domowników - słuchawki.

Źródłem muzyki jest Deezer i tylko on - żadnych płyt, żadnych MP3, tylko online. Głównie muzyka instrumentalna, dużo ścieżek filmowych.
      Nie słucham muzyki na ulicy z telefonu,  nie biegam ze słuchawkami.

Wiem, że dobrym początkiem byłby zakup FiiO E10k Olympus2, ale rozważam takie schematy:

1) Rozwiązanie najdroższe
      Zakup DAC'a USB + wzmacniacza słuchawkowego + słuchawki (na ten moment przyjmijmy Beyerdynamic DT880 w wersji 250/600).
      Tutaj zakładam zakup takich słuchawek, które będą potrzebowały konkretnego sprzętu do napędzenia i czegoś na poprawę dźwięku wychodzącego z komputera.
      Wady - najdroższe rozwiązanie z największą ilością sprzętu na biurko, dwa urządzenia ze sterowaniem głośnością, dodatkowe kable do kupienia.

2) Rozwiązanie najdroższe #2
      Tutaj rozważam zakup zewnętrznej karty dźwiękowej USB + wzmacniacz + słuchawki jak wyżej.
      Pytanie - czy w takim zestawie lepiej dobrać DAC i wzmacniacz czy jednak kartę dźwiękową i wzmacniacz? Źródłem jest laptop, więc karta zewnętrzna.

3) Rozwiązanie kompromisowe
      Zakup DACa lub karty (no właśnie?) i słuchawek, Beyerdynamic DT880 32Ohm
      Zaleta - tańsze rozwiązanie, możliwość przesunięcia finansów w stronę lepszego DACa lub lepszych słuchawek

Jednakże najważniejsza kwestia to sam wybór słuchawek, ponieważ od długiego czasu czaję się na wokółuszne, jednak zastanawiam się nad dokanałowymi.
      Chodzi o kwestie wygody - w słuchawkach będę spędzał przynajmniej 3-4h godziny dziennie, może koło 5-6h.
      Teraz słucham muzyki na niedrogich Cresynach dokanałowych lub Superluxach 668. Po obydwu staram się robić przerwy, ale po Superluxach jednak
      zostaje większy dyskomfort.
      I tu przychodzi rozwiązanie nr 4 - DAC + porządne słuchawki dokanałowe np. Aune E1 czy FiiO FH1 (dla przykładu).

Budżet: załóżmy 1000-1200 zł, ale jak będzie miało sens wydanie 2000 zł - też mogę. O ile nie lubię kupować dwa razy, o tyle nie chcę kupować czegoś na siłę
      i nie wykorzystać tego później. Mogę też to poskładać etapami, ale pytanie - którą drogą pójść...

• Przez yar
      Cześć. Jak w temacie: czy wymiana karty dźwiękowej wpłynie na jakość dźwięku odtwarzanych MP3 320kbps?   Czy DAC na karcie bierze udział w przetwarzaniu dźwięku z MP3, czy tylko kodek MP3 jak Lame w Winampie?

• Przez Rekkluse
      tl;dr- 2.0 za kafla z podbitym, niskim basem i niepodkoloryzowaną resztą.

Witam, pora na zmodernizowanie audio. Jak narazie lece na edkach r2600 i w miare nowej integrze. Chce coś ruszyć z tematem.
      Czego szukam: w miarę wiernego ale nie nudnego bądź suchego grania z przyjemnym, slyszalnym z bliska, nie zamulonym i nie rozlanym zejsciem (do na prawdę niskich Hz) oraz bass reflexami z przodu. Słucham siedząc przy blacie z ikei na którym głośniki stoją więc muszą grać "blisko". 

Edki męczą mnie kartonowym, pustym basem (schodzącym do ledwo ~44Hz) który istnieje tylko w rogach pokoju, wrażeniem dziur (linia basowa w ramach jednego utworu raz jest nieslyszalna a raz dudni na pół mieszkania). Brak góry rekompensowałem pokrętłem wysokich wykręconym do oporu, wtedy nawet było okej. 

Jakiekolwiek duże wzmacniacze odpadają- brak miejsca na wspomnianym blacie. 
      Jako źródło- pół na pół pc oraz MacBook Air. I teraz- zewnętrzna karta dźwiękowa/dac? Czy w tych pieniądzach nie da to rezultatu i lepiej budżet przeznaczyć na same głośniki? Podłączane też będą słuchawki, zapewne SM hp151 jak tylko uda mi się je odsłuchać (lub inne równe granie z mocnym zejściem).

Muzyka- nowoczesna elektronika, 8 cali by sie przydało  Czasem nieskutecznie próbuję wyklepać jakąś nutę w DAWie, dlatego fajnie jakby glosniki nie miały zbyt podkoloryzowanych pasm- nie licząc niskich rejestrów, to i tak sie robi na słuchawkach.

Myślę, że raz dwa coś znajdziemy, pozdrawiam!
    • Przez Versiman
      Witam,

Planuję zakup głośników do komputera. Najlepiej aby były one 2.0.Mój budżet to max 1000zł. Jako iż głośniki będą już lepszej jakości chciałbym także dokupić kartę dźwiękową. Myślałem nad zestawem :
      Głośniki : Microlab Solo 7C
      Karta dźwiękowa : Asus Xonar DX/XD
      Głośniki mają być bezpośrednio podpięte pod ową kartkę dźwiękową.
      Jest to dobry zestaw ? Czegoś brakuje ? Są lepsze opcje ? Prosił bym o pomoc aby nie wyrzucić pieniędzy w błoto 

Pozdrawiam
    • Przez Ariven
      Witam, szukam jak wyżej trzech rzeczy, a mianowicie karty (najlepiej zewnętrznej), głośniki (2.0) i słuchawki (najlepiej zamknięte). 
      Na wszystko mam koło 600-700zł, ale nie ukrywam, że im mniej tym lepiej 
      Oczywiście biorę pod uwagę sprzęt używany - i w tym aktualnie szukam.

Wybrałem głośniki Microlab b77, i narazie tylko tyle...
      Ogólnie słucham różnej muzyki, ale chcę coś nastawionego na bas, grające "V" lub tzw. zjeżdżalnią.
      Aktualnie mam superlux hd668b, podpięte do integry, ale chciałbym coś zamkniętego i lepiej grającego. Wyłapałem hyperx cloud, są do dostania poniżej 200zł na olx. Jest może coś lepszego?
      Na kartach nie znam się wogóle, także tutaj poradzę się was... Miałem brać Audiotraka Prodigy Cube, ale przeczytałem, że gra neutralnie i do basu się średnio nadaje. Jeżeli chodzi o wyjścia, to tak żeby było można podpiąć słuchawki, microlaby b77 lub jakieś inne wyższej klasy głośniki.

Jakieś propozycje? 
      Z góry dzięki!

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności