Jump to content
  • 0

Słuchawki otwarte/zamknięte na podróż 100-150 zł

KidOmega

Question

Siema,

przeczytałem kilka tematów na tym forum jednak żaden nie rozwiał do końca moich wątpliwości.

Poszukuje słuchawek przenośnych do zastosowań podczas podróży dom->praca praca->dom komunikacją miejską,
ewentualnie do wieczornego słuchania muzyki w domu.

W związku z tym nie nastawiam się na 100% żeby były to słuchawki zamknięte, chociaż z tego co się zorientowałem to w przypadku źródła,
którym w moim przypadku będzie, iPhone 6s, ciężko uzyskać satysfakcjonującą głośność w słuchawkach otwartych szczególnie w zatłoczonym mieście.

Na dzień dzisiejszy rozważam zakup:
1. Beyerdynamic dt501p
2. AKG k518DJ

3. Bluedio T4S
4. MF100 Music Fidelity

5. Cresyn C590H

Nie ukrywam, że oprócz dźwięku liczy się dla mnie design słuchawek, natomiast marka jest mi obojętna.

Ponadto chciałbym, żeby słuchawki miały dobry bass.

Jeżeli możecie wypowiedzieć się co do mojego powyższego wyboru, albo podać swoje propozycje, byłbym wdzięczny.

Budżet 100-150 zł.

Edited by KidOmega

3 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Mam MF 100 i mogę polecić ze względu na dźwięk. W bardzo głośnym środowisku izolacja jest co najwyżej średnia. Ale jak nie dojeżdżasz starymi skladami PKP to się sprawdzą. A w domu to na 200 %. Jedynie budżet trochę większy potrzebujesz. Na Amazon.de kosztują trochę powyżej 200 pln. Ale są warte każdej złotówki wydanej na nie. 

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By konrad_a
      Od kilku lat używałem na codzień Ether C Flow z Hugo2 a ostatnio z DX220 Max.
      Otwartych potrzebowałem do biura, ale ostatnio ciągle pracuję z domu i w sumie otwarte byłyby tu akceptowalne, więc się za jakimiś rozglądam.
      Na razie słucham sobie właśnie Ether Flow 1.0 od @krzyhoo29, Arya od @walekkk i HE1000SE od @Glue.
      Myślę jeszcze o Meze Empyrean, Flow 1., może D8000?
      W graniu ważna jest dla mnie bogata średnica - dociążona, z mięskiem, zróżnicowaniem tonalnym. Wokale, akustyczny jazz. Lubię głęboką scenę, duże źródła i detale (lampy mi już przeszły). Nie lubię grania zbyt jasnego.
      Na razie słucham z DX220 Max, ale kiedyś pewnie dokupię do tego stacjonarkę - może Qutest + Burson Soloist, albo któryś Burson Conductor.
      Budżet na otwarte w okolicach 10 tyś.
      Co radzicie?
      ---
      Hugo2 + Ether Flow 1.0:
      plusy: wygodne, fajna tonalność, szersza scena od Ether C Flow 1.1
      minusy: bez moda 1.1 - lekki korzuszek w sosunku do ECF 1.1, scena i powietrze dużo poniżej HEkSE

Hugo2 + Arya:
      plusy: granie nie tak jasne jak HEkSE, więcej powietrza niż Flow 1.0, detale
      minusy: mniejsze zróżnicowanie tonalne niż Flow 1.0 i HEkSE.

Hugo2 + HEkSE:
      plusy: detale, powietrze, scena, zróżnicowanie tonalne
      minusy: ogólna tonalność ciut za jasna dla mnie, momentami za dużo powietrza a za mało wypełnienia, może dałoby się to skorygować jakimś ciepłym kablem? przekroczony budżet...
      Przykład: Florence and the Machines: No light, no light - robi się tu trochę krzykliwy jazgot; tak, ten kawałek trochę taki jest, ale nie każde słuchawki grają go tak ostro. Na moich starych Ether C Flow 1.1 ten ostry kawałek brzmi dużo strawniej.
    • By konrad_a
      Kupię HiFiMan HE1000, HE1000v2 lub HE1000SE ( HEk HEkV2 lub HEkSE) w dobrej cenie.
    • By audionanik
      Takie ic rca http://eaglecable.pl/produkt/deluxe-stereo-audio/
      Jedna para - 1,5 metra za 90pln
      i druga - 3 metry za 100pln
      ============================
      pojedyncze wzmacniacze operacyjne (do cen dolicz szip):
      opa 228p 30zł/para
      lme49710ha 40zł/para
      burson ss v6 vivid 250zł/para
      ===================
      ...i jeszcze trochu lampek; pozostałość po zlikwidowanym torze  lampowym; ceny do negocjacji:
      https://www.hifi.pl/gielda/audio-lista-u.php?usr=2539
      Zdjęcia do w/w:

tych 6n9s z błyszczącymi anodami mam 5 sztuk

chathamów mam dwie pary.

Przejściówki coby w cokół oktalowy można było wetknąć lampę novalową:

cena 45pln/para plus szip.
      ===============================================
      Kabel cyfrowy coax od eagle cable, o taki:
      https://sklep.audioforte.pl/eagle-cable-deluxe-coaxial-dl-1-5m.html
      Cena 50pln plus szip

• By Andziaszek
      Witam witam Dzień Dobry!

Jakiś czas już szperam w internecie, czytam, oglądam i szukam produktu, produktów albo informacji odnośnie słuchawek planarnych. 
      Chciałbym poszerzyć pasję o kolejną parę słuchawek i stwierdziłem że fajnie będzie mieć coś nowego, coś czego jeszcze nie miałem w rękach czyli przetworniki magnetostatyczne.

Pomyślałem że najlepszą opcją (przez brak toru) będą słuchawki po bluetooth(Audeze Mobius, Hifiman Deva) bo to słuchawki all in one.
      Więc na liście do odsłuchów mam te dwa modele wyżej wymienione:
      - Audeze Mobius
      - Hifiman Deva

1 - Macie może jakieś opinie o wyżej wymienionych?
      2 - Może jakieś inne propozycje?
      3 - Czy jest sens pchać się w planary?
      (i tak wiem że te słuchawki są skrajnie odmienne od siebie dlatego bez odsłuchów raczej decyzji nie podejmę a z charakterystyki obie pary mi odpowiadają i jedne naturalne i drugie uniwersalne).
      4 - A może większym sensem byłoby kupienie przewodowych + dac/amp?
      5 - A może zostać przy dynamicznych?(jeśli tak to może jakieś propozycje?).

- Jeśli chodzi o budżet to niech górną granicą będzie 2000zł
      - Typ słuchawek to na pewno wokółuszne i zawsze miałem zamknięte ale może wybór padnie na otwarte? raczej użytkowane będą tylko w domu.
      - Muzyka najprzeróżniejsza, głównie elektronika i klubowe odmiany, utwory operowe, muzyka klasyczna, nagrania z filharmonii, pop, stare disco.

Mam nadzieję, że uda nam sie coś znaleźć
      A jeśli nie to i tak dziękuję że komuś się chciało dotrzeć na koniec mojej wypowiedzi  
      Zapraszam do dyskusji a jednocześnie życzę udanego dnia 😃
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy