Skocz do zawartości

5.1 - surround bliskiego pola


aneno

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym zbudować zestaw 5.1, ale nie do dużego salonu, tylko mojego małego prywatnego pokoju. Dlaczego 5.1? Bo ostatnio częściej konsumuje inne media, jak gry i filmy, niż siadam na poważniej do słuchania muzyki. Poza tym podoba mi się efekt. Zawsze byłem fanem głośników cantona, moje ostatnie  poważniejsze kolumny to właśnie starsze ergo 80 + Sony es550. Zbudowałem też kiedyś zestaw 5.1 na głośnikach cantona, i amplitunerze Sony (wzmacniacze Sony ES, QS to moje brzmienie :) )

 

No i znowu bym coś zbudował, bo teraz mam tylko głośniczki microlab solo 6c - po to żeby coś sobie tam plumkało w tle - ale wiem że w moim pokoju dużych zestawów kina domowego nie ma sensu. Jak wrócę wieczorem z pracy, to podam dokładniejsze wymiary. Monitory stereo bliskiego pola odpadają, szukam zabawy, a nie referencyjnego dźwięku. Chodzi mi o coś podobnego jak tutaj: 

 

Mój budżet, no nie wiem jaki może być dolny próg cenowy takich zestawów... Udałoby się coś złożyć za ~1500? :)

Oczywiście używane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że masz spory pokój, jak najbardziej jest sens pomyśleć o kolumnach podłogowych,zjedzą zestaw 5.1 na śniadanie...he,he.

Jak jest z 5/6m kwadratowych to tylko podłogówki....potem podziękujesz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z amlitunerem nierealne, chodziło mi o same głośniki. Co do suba - zawsze mogę poskładać najpierw bez suba, a potem rozbudować.

@Soundman1200 Właśnie tego pokoju w którym kiedyś miałem większe podłogówki już nie mam. Teraz jest 280x420. Przy czym stanowisko mam po tej szerszej ścianie, więc głośników przednich i tych z tyłu za bardzo nie odstawię od siebie, ani od ściany. Dlatego szukam bliskiego pola, bo może i jest wystarczająco szeroko na rozstawienie tego, ale za mało miejsca wgłąb xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie chciałbym robić. Pewnie by mało estetycznie wyszło. A zestaw stereo, który nada się na takie bliskie odsłuchy, ale jednocześnie będzie miał kopa i nie jest monitorami o płaskiej charakterystyce? 

 

Do zwykłych podłogówek/podstawkowych HiFi musiałbym mieć miejsca żeby to fajnie rozstawić, poza tym usiąść w odpowiednim miejscu na kanapie  żeby otworzył się bas i scena. Takie rzeczy do innego pokoju. Do tego chce dobry dźwięk już przy swoim stanowisku, siedząc na krześle biurowym i patrząc na monitor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności