Skocz do zawartości

Pioneer XDP-100R - głośność


Lowca Androidow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zakupiłem Pioneer XDP-100R - nowy, oryginalnie zapakowany.

Według opisów, testów ma dawać radę nawet najbardziej wymagającym słuchawkom, ja odtwarzam na KOSS Porta Pro i powiem, że lipa.

Czy coś jest nie tak, czy jeszcze gdzieś coś trzeba ustawić - daję na max'a 160 i jest tak, że słyszę co ktoś do mnie mów i to nie musi krzyczeć. To samo jak podłączam zewnętrzny głośniek JBL Charge - do tej opry mam Cowon M2 i tu chce mi urwać głowę przy poziomie 45 z 50, na max'a jeszcze nie słuchałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Pierwsze ustawienie jakie powinieneś sprawdzić to jaki masz gain - ustaw na high i sprawdź wtedy. Jeżeli jeszcze jest mało to jest taka opcja Variable Line Out - tutaj masz maks mocy z możliwością regualcji głośności.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak bo ja założyłem tu drugi temat i tak samo teraz jak i poprzednio założyły się dwa :)

 

Dziękuję za pomoc - będę sprawdzał i dam znać co i jak.

Jestem w ustwawieniach dźwięku.

Nie mam tu gain - mam po polsku wszystko - jest tu głośność i dałem na max bo było nie do końca.

Jest też Line Out, ale dwie pozycje:

1. Fixed Line Out Mode - mam wyłączone

2. Variable Line Out - rónież wyłączone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

To jest w ustawieniach dźwięku, ale nie dojrzałem, tyle, że tu w gain settings nie ma nic co by tyczyło się głośności.

 

Inna kwestia - nie chcę zakłądać nowego wątku.

Gdzie w playerze (tym domyślnym) są ustawienia, w któym miejscu trzba kliknąć, chodzi o ustawienia korektora itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ekranie domyślnego odtwarzacza jak łapiesz ekran na górze i przesuwasz w dół, to masz widok na aktualną playlistę, a z kolei jak złapiesz za dół ekranu i przesuniesz do góry to będziesz miał ustawienia korektora.

Na ekranie domyślnego odtwarzacza jak łapiesz ekran na górze i przesuwasz w dół, to masz widok na aktualną playlistę, a z kolei jak złapiesz za dół ekranu i przesuniesz do góry to będziesz miał ustawienia korektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lowca Androidow napisał:

Dobra, dzięki, jest włączone, ale mogloby być jeszcze głośniej :)

Jest dużo lepiej - nie mogę tylko znaleźć tej opcji o któej jest wspomnane wyżej - gain.

JEST poniżej, musisz przesunąć ekran od dołu do góry: "Gain Setting" ustaw na "HIGHT"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super.

No cóż - ślepota nie boli, ale utrudnia. Trzeba było kliknąć na ten Gain Setting - nie zwróciłem uwagi, żę  pod nim jest normal, że to się zmienia ;)

 

Dzięki serdeczne za pomoc.

Jescze nie ogranąlem tego korektora, coś źle ciągnę od dołu, ale tym się zajmę jutro.

Jak uruchomię w nim "gadaczkę" to będzie łatwiej. Jest już wbudowana "TalkBack" ale gada po angielsku, muszę zaktualizować "zamiana tekstu na mowę" i będzie gadał po polsku.

 

Jeśli można wiedzieć - co to jest ta opcja Gain setting - to, że wzmacnia dźwięk to wiem, a coś poza tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gain najprościej mówiąc zmienia maksymalną głośność przez zwiekszenie mocy albo napięcia. Wymagające słuchawki potrzebują więcej mocy ale jak się ma bardzo skuteczne słuchawki to przy dużej mocy będzie problem ustawić odpowiednią glośność skoro już na samym początku skali będzie bardzo głośno.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności