Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

TheBit Opus #1S


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, tarant napisał:

A ile osób zainstalowało ten nowy soft? Bo na forum nikt się nie pochwalił dotąd. Ja tam sobie poczekam trochę :)

 

Tutaj wróżką nie jestem, gdyż zdalnego monitoringu aktualizacji opus nie ma. Osobiście znam kilkanaście osób, którzy zaktualizowali firmware a w świat tego grajka poszło grubo ponad tysiąc od producenta więc jeżeli jeden użytkownik coś napisał to raczej na razie większych powodów do niepokoju niema. Poza tym można zaobserwować jak się rodzą plotki: na jednym forum jedna osoba napisała o rozłączaniu USB po 10 minutach z mojo, na drugim forum na podstawie tego komentarza leci news "ludzie piszą o problemach" a na następnym forum zaraz pojawi się informacja "na całym świecie problemy z opusem na nowym oprogramowaniu". Na spokojnie, nie nerwowo. Najlepiej oczywiście zaczekać dla pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plotki rodzą się z braku odpowiedzi ;) Tych pozytywnych. A co do producenta, to jak widzę, reaguje błyskawicznie. Bubel w nowym sofcie do #1 został poprawiony w dwa dni bodajże.

 

PS. Trochę prowokuję ruch w temacie, bo trudno mi uwierzyć, że temat dotyczący jednego z najciekawszych odtwarzaczy ma tak mało wpisów ;)

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, tarant napisał:

Plotki rodzą się z braku odpowiedzi ;) Tych pozytywnych. A co do producenta, to jak widzę, reaguje błyskawicznie. Bubel w nowym sofcie do #1 został poprawiony w dwa dni bodajże.

 

Odpowiedzi pozytywnych zawsze będzie mniej aniżeli negatywnych na forach i zawsze tak było. Plotki się rodzą nie z tego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie nie zaktualizowałem. Stwierdziłem, że poczekam sobie aż ktoś z forum zaktualizuje i da znać co i jak.

Taka ciekawostka - po podpięciu do PS4 i przełączeniu w tryb USB DAC działa bez problemów :).

Mojo natomiast nie działa ( chyba, że ja coś nie potrafię ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co? Nikt się nie odważył na nowy soft?

I pytanie. Jak długo wytrzymuje wam odtwarzacz w uśpieniu? Mi wychodzi, ze zjada około 6-7 % baterii na dobę, czyli nie wytrzyma podawanych 4 tygodni (no nie wiem, może gdybym go nie włączał, aby zerknąć na rzeczone zużycie), ale i tak nie wygląda to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Info z japońskiej strony dystrybutora The Bit/Opus o nagrodzie VGP Summer 2018 Gold Award dla #1s:

http://divinfo.mmccorp.jp/opus1s/index.html

 

PS. Weszło kolejne oprogramowanie, 1.00.04. Działa bez zastrzeżeń. Widoczne różnice to czerwona strzałka w górnym pasku podczas odtwarzania i dostęp do gain control z rozwijanego paska.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

W moim "wypuczyła" się bateria. Do tego stopnia, że paznokciem podważając można zdjąć tylną ściankę. Co ciekawe, parametry trzyma całkiem znośne. Jak widać, bez dalszego rozbierania nie da się dojść, jakie ogniwa są w tym kokonie.

20190909_220904.jpg

20190909_220928.jpg

20190909_221109.jpg

20190909_221422.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, tarant napisał:

W moim "wypuczyła" się bateria. Do tego stopnia, że paznokciem podważając można zdjąć tylną ściankę. Co ciekawe, parametry trzyma całkiem znośne. Jak widać, bez dalszego rozbierania nie da się dojść, jakie ogniwa są w tym kokonie.

20190909_220904.jpg

20190909_220928.jpg

20190909_221109.jpg

20190909_221422.jpg

******sta jakość ogniwa. 

Ile czasu masz tego grajka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku stycznia 2018. Zobaczyłem to w sierpniu, ale odtwarzacz był cały czas w pokrowcu, niezbyt intensywnie używany. Na head-fi.org ludzie pisali, że baterie zaczęły im padać po kilku miesiącach.

Edytowane przez tarant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, tarant napisał:

Od początku stycznia 2018. Zobaczyłem to w sierpniu, ale odtwarzacz był cały czas w pokrowcu, niezbyt intensywnie używany. Na head-fi.org ludzie pisali, że baterie zaczęły im padać po kilku miesiącach.

Korijan pchaj technolodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
5 minut temu, tarant napisał:

The Bit/Audio-Opus ma się kiepsko od jakiegoś roku :( Nie ma nowego softu od września 2018, nowych modeli od czasu #1s.

Marek niestety może to potwierdzić...

 

Przy przeprowadzce znalazłem jakąś "chyba" uwaloną sztukę. Może baterie by dało się przełożyć. Szukasz jeszcze?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, bigmaras napisał:

 

Przy przeprowadzce znalazłem jakąś "chyba" uwaloną sztukę. Może baterie by dało się przełożyć. Szukasz jeszcze?

 

No szukam. Szukam następcy, ale i #1s też chciałbym zachować w dobrym stanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności