Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Żywotność baterii na astellach


cxh1437

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od kilku tygodni jestem posiadaczem AK380 wraz z Ampem i jeżeli chodzi o baterie to w AK380 wytrzymuje 7-8h natomiast w ampie wytrzymuje jakieś 5-6h. AK380 używany z moimi zmodyfikowanymi Fostexami TH900 na wejściu bal na normalnym wzmocnieniu w ampie i zauważyłem, że przy naładowaniu całego comba do 100% słuchając muzyki przez pierwsza 1h bateria na AK380 i ampie spada mniej więcej równo i po 1h słuchania zarówno na AK380 jak i ampie jest zazwyczaj 92% baterii. Natomiast tak po 2h słuchania bateria na ampie spada już do ok 74% dla porównania na AK380 jest w tym samym czasie zawsze ponad 80%

Combo ładuje zawsze razem gdy bateria na ampie spada tak do 30% 

 

Edytowane przez MarcusFenix69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje urządzenia Astell&Kerna (AK380/AMP380) trzymały po prawie dwóch latach użytkowania zaraz jak po wyjęciu z pudełka. We współpracy "po balansie" z firmowymi słuchawkami Astella od pełnego naładowania (100%) bateria po godzinie pracy urządzeń schodziła do następujących poziomów: 90% (na AK380) i 95% (na AMP380).

Wiele zależy od sposobu ładowania baterii. Najlepiej ją ładować już w momencie, gdy urządzenia o to poproszą, a nie rozładowywać ją całkowicie.

Z kolei z nowym SP1000 Copper wczoraj osiągnąłem rezultat 12,5 godziny grania i na wskaźniku poziomu baterii było jeszcze 15% (czyli więcej, niż podaje producent - 12 godzin).

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest ktoś kto ma AKacza przynajmniej dwa lata "intensywnie" używał i mógłby coś powiedzieć o baterii ? :) Może ktoś baterię przez serwis wymieniał i mógłby się wypowiedzieć o kosztach ? Albo ktoś coś słyszał na ten temat ? Ja kupiłem używkę AK300, z niewielkim przebiegiem (zakupiona oryginalnie w styczniu 2017) i bateria trzyma 8h na tidalu i 9h na wyłączonym wi fi. Zawsze słyszałem, że najlepszą szkołą ładowania baterii jest poczekanie do prawie  jej całkowitego rozładowania (1%, 2%) i później ładowanie do 100%.

 

@gourney -  z ciekawości na jakich słuchawkach słuchasz po BT ? Jak jakość w porównaniu do wersji kablowej, bo pewnie masz też taką możliwość.

Edytowane przez cxh1437
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, cxh1437 napisał:

Zawsze słyszałem, że najlepszą szkołą ładowania baterii jest poczekanie do prawie  jej całkowitego rozładowania (1%, 2%) i później ładowanie do 100%.

 

Wręcz przeciwnie. Baterie nie lubią być ani rozładowane ani w pełni naładowane. Jesli chcesz zwiększyć żywotność to nie dopuszczaj aby bateria schodziła poniżej 20% ani nawet nie ładuj do 100%. W sonym wm1a mam nawet taką opcje która nazwa się "Ochrona Baterii" która po włączeniu nie pozwala ładować się odtwarzaczowi powyżej 90%.

 

IMAG2994~01.jpg

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, cxh1437 napisał:

@gourney -  z ciekawości na jakich słuchawkach słuchasz po BT ? Jak jakość w porównaniu do wersji kablowej, bo pewnie masz też taką możliwość.

 

B&W P5. Prawdę mówiąc nie porównywałem z wersją na kablu - tylko sprawdziłem czy działa. Po BT jest na tyle fajnie, że nie mam chęci do prowadzenia dalszych testów;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

@wulkan z calym szacunkiem ale sam pisales ze uzywasz swojego dapa po 8 godzin tygodniowo czyli praktycznie wcale to nic dziwnego ze bateria trzymala jak nowa :)

Nawet po ok. dwóch latach użytkowania?

1 godzinę temu, cxh1437 napisał:

A jest ktoś kto ma AKacza przynajmniej dwa lata "intensywnie" używał i mógłby coś powiedzieć o baterii ? :) Może ktoś baterię przez serwis wymieniał i mógłby się wypowiedzieć o kosztach ? Albo ktoś coś słyszał na ten temat ?

Z tego,  co rozmawiałem dosłownie dwa tygodnie temu z Wojtkiem (Superatą), jeszcze nie było przypadku wymiany baterii w urządzeniach marki Astell&Kern.

A np. w urządzeniach marki iBasso i owszem.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wulkanOficjalne dane na temat żywotności baterii są takie że bateria w najgorszym przypadku po 250 pełnych cyklach (100% naładowania, rozładowana do 0 i potem znowu naładowana do 100%) zachowuje nadal 70% swojej pojemności. Jak bardziej o nią dbasz czyli nie pozwalasz się całkiem rozładować to wytrzyma Ci od 500 do 1000 cykli bez znacznej utraty pojemności.

 

Ty po 2 latach masz z 800 godzin użytkowania czyli ładowałaś raptem ze 100 razy to jeszcze Twój ak380 z 10 lat pociągnie zanim zacznie grać o godzine krócej na jednym ładowaniu.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aj tam, aj tam. Mam włączony tryb oszczędzania baterii więc ładuje tylko do 90%, podpinam już przy 20% a i tak mam około 35-40 godzin na jednym ładowaniu więc ledwie raz w tygodniu ładuje. Czy musze dodawać że ani raz go nie wyłączyłem i cały czas jest w trybie uśpienia wiec jestem zawsze sekundę od muzyki? ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja wymieniałem baterie po 4 latach użytkowania ak120. U mnie chodził bardzo często 30h tygodniowo, na końcu dalej długo trzymała 3-4h, ale oznaką, ze już się coś zaczyna dziać był czasem czarny ekran jak się przy końcówce mocy baterii wygaszacz włączał. W końcu bateria padła zupełnie - nie dało się jej naładować. Na wymianę aku AK pojechał do Niemiec. Czekał na wymianę miesiąc w samych Niemczech. Koszt wymiany około 250 zł. Po wymianie dolegliwości z czarnym ekranem ustały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Możesz powiedzieć coś wiecej o tym czarnym ekranie? Mój AK300 dziś zgłupiał cały dzień wisi na ładowarce a bateria dalej pomiguje pokazując poziom naładowania zero i niemoge go odpalić :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności