Skocz do zawartości

MrSpeakers Aeon Flow Open


Palpatine

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Soundman1200 napisał:

Czyli następca HD600/650 ....ciekawa sprawa;)

 

Następca to HD660s bo posiadają bas hd650 a średnice i górę z hd600, szkoda tylko ze wyciągnęli tych sopranów do góry :/

Były obok hd700 i grały plastikowo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otwarte ze skórkowymi padami, nie będą miały dużego napowietrzenia sceny - szkoda. No ale pewnie driver mały i bas nie ma siły "powachlować" w welurach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
48 minut temu, vonBaron napisał:

Kiedy one wejdą do sprzedaży w Polsce? Tyllowi bardziej podobają się od Ether Flow:blink:

 

Już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra, miałem, posłuchałem i mniej więcej mam już jakieś zdanie na temat Aeonów. Generalnie z racji tego, że czaję się na Ethery, zachęcony recenzją Tylla, chciałem zobaczyć czy można tak samo (lub lepiej) w tej samej cenie. W związku z tym nie robiłem bezpośrednich porównań do D7200 czy Staxów, bo skupiałem się na samych Aeonach mając w pamięci granie Etherów, niestety nie mam bezpośredniego porównania Aeon vs Ether, więc należy brać tutaj poprawkę.

 

No więc można lepiej lub tak samo? Niestety nie można, ale... Aeony to świetne słuchawki. W sumie zgadzam sie z recką z Innerfidelity i z tym co jest napisane o nich na WoF:

 

Cytuj

The Aeon Flow Open is a mildly warm and extraordinarily inviting headphone. Bass is powerful for an open headphone, but has a slight bloom in the upper-bass/lower-midrange. Midrange has a mild warm tilt and laid-back presence region. Very slightly muffled or veiled are both too strong a word, but it's there. Treble is articulate and without any harshness. There is a slight treble zing 8-10kHz, but is well controlled to taste with the included damping pads. Though not totally neutral, I find the Aeon Flow Open has an extremely alluring sonic character, and once my head had adapted to its sound I just didn't want to take them off.


Read more at https://www.innerfidelity.com/content/innerfidelitys-wall-fame-over-ear-open#MEk6l7itoO3CyLZH.99


Samym FR przypominają mi trochę Eleary, czyli mamy tu lekko podbity bas, tutaj podbity głównie w środkowej części, dosyć równą średnicę z małym dołkiem w jej górnym zakresie i niższej górze, a potem lekko podbitą najwyższą górę ale bardzo fajnie i z wyczuciem. Nie są to idealnie równe słuchawki ale nie są też przekombinowane w którąkolwiek stronę. To co odróżnia je od Focali jednak to to, że nie są tak twarde, nie mają takiego kicka, są znacznie cieplejsze, miękksze w brzmieniu, analogowe, w bezpośrednim porównaniu można by stwierdzić, że bardziej misiowate. Stawiają raczej na relaks i muzykalność a nie na dynamikę. Mają coś i z HD650 (więcej niż nowe HD660S... btw) i z Nighthawków, choć bas jest w Aeonach zdecydowanie bardziej zdyscyplinowany i twardszy, góra z pamięci prawie dorównuje tej z NH, a średnica nie jest tak dopalona jak w HD650 ale też ciepła i angażująca. Scenę podobnie jak Eleary nie mają za dużą, zwłaszcza na szerokość, za to znowu jak w Focalach jest fajna głębia, grają powiedziałbym dosyć kolumnowo, przed nami. Pierwszy plan jest dosyć blisko a dźwięki tła są zawieszone w przestrzeni, gdzieś w oddali i przy tym wszystko jest bardzo dobrze od siebie odseparowane.

 

Czuć, że są podobne w smaku do Etherów Flow, ale są od nich cieplejsze i nastawione bardziej na muzykalność. Podoba mi się góra, bo (przynajmniej na moje ucho) podbity jest ten zakres, który dodaje fajnego rozświetlenia a przy tym nie czuć w ogóle ostrości czy sybilantów (o czym często piszą na head-fi, strasznie wrażliwe te amerykańce - może CMA400i tu pomaga?). I to bez żadnych wkładek (!), tych nawet nie testowałem bo bez nich jest dla mnie idealnie w tym zakresie. No więc w czym (z pamięci) lepsze są Ethery? Wydaje mi się, że scenę mają trochę większą, budowały ją bardziej sferycznie, są trochę bardziej wyrównane, minimalnie jaśniejsze i mają lepsze zejście basu. Podsumowując: wydaje mi się, że za 50% ceny Etherów, dostajemy ok.80% ich grania, to chyba dobry wynik? Niektórzy mogą nawet woleć Aeony ze względu na ich cieplejszy i relaksujący dźwięk. Bardzo uniwersalne słuchawki, łykają wszystko jak leci.

 

O komforcie nawet nie wspominam bo ten jest świetny, można siedzieć godzinami a pałąk MrSpeakersa to jest mistrzostwo. Warto pamiętać, że Aeony są w najlepszym wypadku half-open a nie open, ubierając je mamy uczucie zakładania zamkniętych słuchawek choć izolacja w obie strony i tak jest słaba.

 

Moja rada: zdecydowanie warto posłuchać. Tak powinny dla mnie grać naprawione Nighthawki. 


A, zapomniałbym: serdeczne dzięki dla sklepu @Audiomagic_pl za udostępnienie słuchawek na odsłuch i super kontakt. :)

 

20171206_212820.jpg

 

 

 

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Compton napisał:

Mogłeś pisać, to bym Ci podesłał jednego XLRa, nawet tego DUM.

 

No widzisz, nie pomyślałem... początkowo miałem dostac Aeony na 2 dni wiec i tak byśmy nie zdążyli, ostatecznie dostałem na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszę potrzeby stosowania wkładek, ale fajnie je mieć żeby sobie górę przytemperować. Ja mam raczej cieplejsze sprzęty więc nie ma potrzeby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Palpatine napisał:

@Karmazynowy dzięki za opis i porównanie do Elearów. Czy są na tyle dobre, że rozważasz zakup? ;)

 

Rozważałbym, gdyby nie pewny splot okoliczności... ale ciii ;) 

 

12 minut temu, nsk napisał:

Eleary nie mają małego dołku, AFO wyglądają dużo lepiej od średnicy w górę. Francuzi przyjęli taktykę zapłać więcej, a naprawimy, tutaj projekt wydaje się bardziej kompletny.

 

@Karmazynowy nosisz okulary? Podobno jak się przerwie seala to średnio grają? Możesz to jakoś przetestować?

 

Nie noszę, faktycznie seal jest dosyć mocny i dosyć istotny. Po odklejeniu padów dźwięk się odchudza i bas schodzi zmniejsza.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem okazji ich słuchać, ale mnie osobiście nie zachwyciły. Ale od razu napiszę, że absolutnie zgadzam się,  że tak powinny brzmieć Nighthawki. :)

Natomiast na moim sprzęcie, na na moje ucho , gust (być może bardzo specyficzny) i tamtą chwile , to było rozczarowanie i dużo bardziej podobały mi się Fostexy TH610

Aeony debrałem właśnie jako krok  w stronę NH, czyli teraz dość modne brzmienie, czyli wygładzone i miękkie, choć nie tak ciemne.  Miękkie w stylu i kierunku jak hmm, np Fiio x5, takie brzmienie gdzie niby wszystko jest ok,  ale jednocześnie wszystko jest wygładzone i delikatne. Do tego gdzieś tam w tle obecny troszkę sztucznie dudniący  w pewnym oddaleniu bas. Czyli mocna V.  A to jest taki rodzaj brzmienia, którego  od zawsze unikam. Oczywiście nie wyklucza to że kiedyś tego będę szukał, ale jeszcze nie teraz. 

Oczywiście inne parametry,  takie jak rozdzielczość, obrazowanie, scena, to wszystko jest na bardzo dobrym poziomie, oczekiwanym w tej cenie. Ale sygnaturowo to jest taki rodzaj słuchawek jaki uwielbia pan w kwiaciastej koszuli, wiec nie dziwie się że mu się tak bardzo podobają. Ja po prostu mam inny gust i odbieram je zupełnie inaczej i wcale nie chce przez to powiedzieć że to złe słuchawki. Nie, po prostu mi zupełnie nie podeszły, tak jak np Meze, Nighthawki,  HD600  czy Fiio X5 :D . Czyli jeśli komuś podchodzą takie klimaty, to zdecydowanie  powinien rozważać Aeony, w innym przypadku konieczny jest dobry odsłuch. (zresztą za 4 klocki odsłuch jest konieczny w każdym przypadku xd) . 

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności