Skocz do zawartości
  • 0

Urzekające wokółuszne do 1200, tuż przed A-V Show 2017


PaulMartin

Pytanie

Witam serdecznie,

 

Poszukuję, w ramach odmiany,  bardzo wygodnych słuchawek, do długich odsłuchów muzyki, wokółusznych, raczej otwartych, w budżecie nie przekraczającym 1200 zł.

 

Posiadany sprzęt: materiał muzyczny na dysku laptopa, przekazywany na złącze, do karty muzycznej Creative Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio Notebook (obejście integry). Dalej tor tworzy amplituner Nakamichi RE-10 (pasmo 20-20.000 Hz, moc wyjściowa na kanał 130 W). Do jego wyjścia słuchawkowego podłączane są słuchawki. Kable na torze porządne, ale nie audiofilskie. Posiadany sprzęt nie do zmiany. Mam wrażenie, że Nakamichi jest przetwornikiem zimnym, analitycznym i tak podaje materiał muzyczny.

 

Osobiste upodobania: przestrzeń sceniczna, szeroka paleta barw tonalnych w harmonijnym zrównoważeniu, w miarę selektywna szczegółowość.

 

Gatunki muzyczne: muzyka klasyczna, muzyka filmowa w instrumentarium klasycznym. Materiał bez kompresji, w profesjonalnych formatach.

 

Użytkowane słuchawki: SuperLux HD 668B. Jestem dalece zadowolony z ich uniwersalności i odsłuchów, ale nie podłączałem do swojego sprzętu niczego z wyższej półki i nie mam wyobrażenia na co można liczyć więcej. Obecnie odnotowuję pewne niedostatki w paśmie basu. Jest on podbijany na wzmacniaczu z dość zadowalającymi efektami.

 

Testowane słuchawki u siebie: Philips SHP 9500 (pewne rozczarowanie, bo nie pobiły 668B, jeszcze mniej basu, bardzo jasne brzmienie), SuperLux HD669 (także rozczarowanie, bo wcale nie dorównały 668B, wcale nie pokazały mocy niskiego pasma, a tylko pewną zmianę jego charakterystyki)

 

Wybieram się pierwszy raz na jubileuszowe Audio-Video Show 2017. Sprzęt upatrzony samodzielnie do przetestowania:

 

Philips Fidelio X2 (zachęcająca duża uniwersalność, z powodu niskiej impedancji !)

AKG K712

Audio-Technica ATH-R70x

Sennheiser HD650 (z powodu ceny możliwe tylko używane)

Sennheiser HD 660 S (jeśli będzie już pokazywany, ale przekroczenie limitu ceny)

Beyerdynamic DT990

 

Pragnę prosić Was o rady w dwóch podstawowych aspektach:

 

1. Co teoretycznie najlepiej pasuje do zaprezentowanego opisu ? Na jakie produkty zwrócić szczególnie uwagę na targach ?

 

2. Jeśli mam tak słabe źródło podstawowe na laptopie, to czy mój wzmacniacz zmienia sytuację na tyle, że jest sens wchodzenia na wyższa półkę ze słuchawkami. Może mądrzej byłoby podziałać, ale w obszarze ekonomicznym – zmodyfikowane Creative Aurvana Live!, Isk 9999.

 

O swojej karcie niestety wyczytałem:

"Nie ma co się łudzić, że karta zaoferuje poziom wyposażenia i dźwięku znany z modeli tej serii do komputerów stacjonarnych. Sterowniki do Windows nie pozwalają na próbkowanie dźwięku na wyjściu SPDIF z częstotliwością 96 kHz, a tylko 48 kHz. Nie ma też sterowników ASIO, które gwarantowałyby krótkie opóźnienia przy obróbce dźwięku."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎18 o 17:06, retter napisał:

Wiele dobrych słuchawek pokaże różnice w jakości nagrania wydania a nie wykonawcy.

 

Nie wiem czy dostatecznie precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że Philips dawał swoje logo, ale w różnych okresach czasowych zlecał wykonywanie słuchawek Fidelio X2 różnym podwykonawcom (odrębnym firmom). Ponoć miało to znaczenie i to, że ktoś w osobistych testach coś uzyskał mając określony model słuchawek, wcale nie oznacza, że ocena jest obiektywnie miarodajna, gdyż kolejny profesjonalny oceniający mógł dostać już model od innego producenta i wykazać nieco inne obserwacje. Tylko, czy rzeczywiście różnice mogą być tak znaczne jak sugerują to niektórzy użytkownicy anglojęzycznych forów tematycznych ? Bo aż trudno mi uwierzyć ! Przecież przetwornik, podzespoły i inżynierskie instrukcje wykonawcze Philipsa muszą być lub powinny być niezmienne.

 

Inny przykład. Czy austriacki model AKG K701 i chiński odpowiednik AKG K702 (swoista prosta kontynuacja tych pierwszych), których nigdy nie sprawdzałem osobiście, mogą się istotnie i zauważalnie różnić od siebie w efektach grania ?

 

No, ale generalnie interesuje mnie głównie ta sprawa w kontekście moich Fidelio X2.

Edytowane przez PaulMartin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie odpowiem ci czy są jakies różnice w różnych partiach produkcji.

Natomiast porównywałem moje K702 do HD668B i różnica zdecydowanie dla AKG

Grały szerzej, niski bas lepszy, mniej wysokiego basu, grały bardziej z dystansu, bardziej wyrównane wysokie tony.

Jak chcesz mogę ci wysłać na testy K702 w zamian za Philipsy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 19.02.2018 o 18:49, PaulMartin napisał:

Nie wiem czy dostatecznie precyzyjnie się wyraziłem. Chodziło mi o to, że Philips dawał swoje logo, ale w różnych okresach czasowych zlecał wykonywanie słuchawek Fidelio X2 różnym podwykonawcom (odrębnym firmom). Ponoć miało to znaczenie i to, że ktoś w osobistych testach coś uzyskał mając określony model słuchawek, wcale nie oznacza, że ocena jest obiektywnie miarodajna, gdyż kolejny profesjonalny oceniający mógł dostać już model od innego producenta i wykazać nieco inne obserwacje. Tylko, czy rzeczywiście różnice mogą być tak znaczne jak sugerują to niektórzy użytkownicy anglojęzycznych forów tematycznych ? Bo aż trudno mi uwierzyć ! Przecież przetwornik, podzespoły i inżynierskie instrukcje wykonawcze Philipsa muszą być lub powinny być niezmienne.

 

Robiłem z kolegą ślepe testy Fidelio X2. Ja mam od WOOX, kolega od GIbsona.

Żadnych różnic nie wychwyciliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia ‎2018‎-‎02‎-‎23 o 19:06, RafBar napisał:

 

Robiłem z kolegą ślepe testy Fidelio X2. Ja mam od WOOX, kolega od GIbsona.

Żadnych różnic nie wychwyciliśmy.

 

Dziękuję za odzew w tej dość osobliwej sprawie. Zdroworozsądkowo wydawało mi się, że tak właśnie powinno być, jak wykazaliście w swoich testach z kolegą, ale niektóre opinie znalezione na forach bywały zadziwiające. Moje są właśnie od Gibson Innovations Netherlands. Coraz bardziej jestem zadowolony z przejścia na lepszy sprzęt odsłuchowy. W muzyce klasycznej i ilustracyjnej sprawdzają mi się przednio. Łatwo przyjmują modyfikacje konfiguracyjne na torze, chociaż na jego końcu i tak jest ten sam wzmacniacz, więc może dlatego nie ma dużych zmian charakterystyki grania. Nie próbowałem jeszcze z lepszymi kablami. Wstępnie sobie upatrzyłem nie za drogi przewód, gdzie miedź ma dodatkowo cieniutką pokrywę srebrową (marki Vention).

 

Czy warto zmienić firmowy kabel na bardziej jakościowy ? Znaleźliście jakiś, który nie byłby szczególnie drogi w stosunku do ceny samych słuchawek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności