Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Zamulające forum


ZenekHajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. 

Dzisiaj mnie naszła taka refleksja: 

Jest to jedno z najmocniej moderowanych forów na jakich dane mi było być. Społeczność jest żywa, trochę ludzi znających się na IT też tu jest. To nie tanie hobby więc pewnie też znalazły by się osoby chętne do partycypacji w kosztach utrzymania serwera. 

Bo oburza mnie. Nie, nie oburza: Wku#@#&# mnie fakt, że tak silnie moderowane forum jest jednym z najbardziej dziadowskich technicznie w sieci. 

Brak SSL już niedługo wpadnie pod paragraf, bo jest na to dyrektywa unijna. Szybkość i stabilność też potrafi wq.wić bardziej niż niejeden nadgorliwy kasowacz postów. 

Więc jak to jest? 

Zachęcam do dyskusji przed zablokowaniem wątku. 

PS. Robię to, bo problem jest ignorowany, a to się od stycznia może sprawą sądową skończyć.

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenku, jestem z Tobą i jak będzie trzeba to popatrz, userów pierdyliard, już dawno nie jest to forum "reklamujące" mp3store, to Panie i Panowie. łapiemy za portfele i go go go, nie ma nic za darmo, jakby co to mam pracownika co się może "za browara" zająć optymalizacją :) 

 

edit: 

nie od stycznia a od maja 2018 ;) pozmieniali to tak, że sam na tę chwilę nie jestem w stanie tego ogarnąć, nie tylko ja

Edytowane przez brunnerius
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim zacznie sięgać po portfele moim zdaniem MIP musi ogarnąć hosta, przesiąść się na lepsze serwery, wprowadzić SSL, nie zrzucać adminowania na pracownika który jest już mocno obciążony obowiązkami związanymi z mp3sotre. Programista też by się przydał. Trzeba posprzątać forum duble, ukryte i.t.d. Popracować nad strukturą tematów i działów, skonsolidować co nieco. Dopiero na tak przygotowanym forum przyjaznym dla użytkowników, moderatorów, gości, z adminem dostępnym w godzinach pracy normalnego człowieka można pomyśleć o wprowadzenia kont "premium" które by pokryły cześć kosztów utrzymania i dbania o ten zakątek internetu.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SSL to podstawa. 

Można sobie kuku zrobić. 

A co do migracji i sprzątania -backup, maintenance window i jazda. 

Jeśli jeszcze się okaże że hasła plain textem trzymane, to prokurator zatrze ręce. Jak się zbiorę, to może w grudniu zaproponuję testy penetracyjne, ale obawiam się że wynik może być druzgocący. Wireshark chwyta cały ruch że aż zęby zgrzytają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dodać nic ująć. Społeczność jest dość spójna, wiele osób albo zna się osobiście, albo piszą miedzy sobą na pw więcej niż postów na forum. Co więcej hobby drogie, więc i każdy rozumie i pomaga jak może, w różnych sytuacjach. Czy to przez pożyczenia kabla, czy wymianę słuchawkową itp. Myślę, że i z dorzuceniem się na optymalne działanie nie byłoby problemów. O ile byłoby dobrowolne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, daviox napisał:

home.pl niezłe pieniążki sobie liczy za swój certyfikacik, a o oficjalnym wsparciu dla Let's Encrypt można zapomnieć.

Wszystko po to, by wyciągnąć kasę. Można próbować z implementacją "na własną rękę", ale nie wiadomo jak by się to sprawdziło.

Ale brak SSL to nie tylko cena certa. To się może karą skończyć. Dotkliwszą. Zauważ że na stronie sklepu też nie masz certa. Wiesz jaki syf można firmie zrobić jak dane karty da się przechwycić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ZenekHajzer napisał:

Ale brak SSL to nie tylko cena certa. To się może karą skończyć. Dotkliwszą. Zauważ że na stronie sklepu też nie masz certa. Wiesz jaki syf można firmie zrobić jak dane karty da się przechwycić? 

Oczywiście, że wiem. :) Chciałem tylko zwrócić uwagę na stosunek "chaty.pl" do możliwości zapewnienia jakiegokolwiek zabezpieczenia, zupełnie za friko.

Na stronie sklepu jest jakiś system płatności? :o O ile pamiętam , przelew robiłem ręcznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem płatności - raz że nie chciałbym jednym klikiem zapłacić pięć razy (jak cudownie rozmnażające się tutaj posty), dwa- komunikacja po http skutecznie skreśla u mnie słowo "sklep" w nazwie firmy. A szkoda, bo stacjonarne sklepy są super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cokolwiek, byle nie trzeba się było modlić przy każdym poście, że przejdzie i się nie zdubluje, i że jak skończę herbatę sobie robić to się pojawi. Takie rzeczy to za czasów 0202122 były i fajnie, jakby w przeszłości pozostały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Superata napisał:

...ta tylko żebym miał na to wpływ...

Chcielibyśmy ustalić kto ma. 

Już jedna propozycja pomocy była. 

Konta premium też można z głową wprowadzić. Tzn. jednakowy dostęp do forum, ale jak jest promocja -10%, to premiumowcy mają -12% 

W zamian są środki na utrzymanie serwera, a przecież subskrybent nie będzie korzystał z każdej promocji. Alternatyw dla tego forum nie ma - audiofanatyk ma bardzo duży zasięg i markę w internecie, ale jego forum to ułamek tego (robi to prawie sam, a działa naprawdę dobrze). Szkoda więc zaniedbać taką społeczność latami budowaną. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności