Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne/nauszne do ~800 zł


nsge

Pytanie

Witam.

Szukam słuchawek do +/- 800 zł. 

Z góry mówię, że słuchawki typu DT150 odpadają, sam wygląd mnie odstrasza.

Słuchawki będą napędzane z karty AIM SC808, więc nie wiem czy pociągnie słuchawki np. 250 Ohm-owe.

 

Konstrukcja:

Zastanawiam się czy wybrać konstrukcję otwartą czy zamkniętą... Z jednej strony trochę się obawiam otwartej, bo:

1. Słychać to co słucham.

2. Podobno nie ma basu.

3. Wszystkie dźwięki otoczenia docierają niczym kierowany pocisk rakietowy prosto do moich uszu.

 

Ale z drugiej bardzo bym ją chciał bo:

1. Wentylacja ucha.

2. Szeroka scena.

3. No i do tego słuchawki typu HD600 wyglądają cudnie z otwartym „tyłem”.

 

Styl grania:

W sumie to nie mam konkretnych wymogów co do tego jak mają grać ale ważne by bas był mięsisty ale nie przysłaniał góry i żeby góra była detaliczna.

 

Czego słucham:

W większości słucham Rocka i Popu.

 Raczej nie mam ulubionych zespołów, słucham wszystkiego i wszystkich.

Jeśli już bym miał jakieś podać to będzie to np. Queen, Linkin Park, Avicii, Bon Jovi, Nirvana, Bruno Mars, David Guetta, piosenkarki typu. Gaga, Rihanna, Britney Spears, Katy Perry itd.

 

Inne wymogi:

1. Raczej nie jest to wymóg ale dobrze by było gdyby kabel był odpinany.

2. Żeby nie odstraszały wyglądem jak DT150.

3. Dobrze by było gdyby jakość wykonania wskazywała na to, że kosztują krocie, a nie jak tania chińszczyzna czyt. Śmierdzący, tani plastik.

4. Więcej wymogów raczej nie mam.

 

Moje dotychczasowe słuchawki:

(Słuchawki opisuję tak jak je zapamiętałem, może komuś to pomoże w dobraniu mi słuchawek)

1. Creative Aurvana Live! – bardzo fajna, detaliczna góra, ale bas nigdy mi nie podpasował, jakość wykonania OK, nauszniki trochę za małe.

2. Superlux HD681 Evo MK2 – góra nie jest zbyt detaliczna, dół podpasował mi o wiele bardziej niż w CAL!, był bardziej „mięsisty”, jakość wykonania – słabizna, „skórzane” pady stwardniały, welurowe pady mają dość twardą gąbkę, ale za to spokojnie okalają moje uszy.

3. Takstar HD5500 – bas, bas i jeszcze raz bas… bas w nich jest zbyt mocny, przysłania wszystkie inne pasma, strasznie uciska moje uszy, ale z drugiej strony to zaleta, bo zaje**cie tłumi otoczenie, jakość wykonania bardzo dobra, metalowe wstawki itd. I odpinany kabel.

4. Philips SHP8900 – jakość wykonania OK, dźwięk dla mnie jakoś strasznie zamulony, basu brak, odpinany kabel, nauszniki nie okalają w 100% uszu, nie są wygodne.

5. SoundMagic E10 – jakość super, bas mocny, mięsisty, góra dość detaliczna, ale dla mnie strasznie niewygodne (tak jak każde pchełki/dokanałówki).

6. Creative Fatality HS-800 – przereklamowane słuchawki, pokrętło głośności psuję się jak […], dźwięk nic specjalnego.

 

 

 

 

PS: Wie ktoś gdzie można odsłuchać słuchawki w okolicach Olsztyna? Nie chciałbym kupować w ciemno, a najbliższy sklep mp3store jest w Gdańsku, więc odpada... (2 godziny jazdy w jedną stronę)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jak wyżej: R70x. 

Pozostaje tylko kwestia wielkości padów - mogą być trochę za małe. Ale to można podreperować wymieniając na te z hm5. Dźwięk z nich na zewnątrz mocno ucieka i sporo słychać z otoczenia. To w zasadzie koniec wad. Dla mnie jedne z najfajniejszych słuchawek w ogóle. 

A jak zamknięte to ath m50x :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

"2. Podobno nie ma basu."

Posłuchaj Beyerdynamics dt990 Pro (np 250 Ohm) to się wyleczysz z tego, że otwarte nie mają basu.

Mogą ci również podejść dt880.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
13 minut temu, nsge napisał:

Może podam listę słuchawek które brałem pod uwagę do przetestowania/kupienia:

  • AKG K550/553 (nie wiem czym się różni mk1 od mk2),
  • HD600/650 - te tylko i wyłącznie jeśli bym dozbierał jeszce parę stówek,
  • ATH M50X,
  • DT 770/880/990 (tutaj też nie wiem czym się różni PRO od PREMIUM, chyba, że tylko wykonaniem),
  • ATH MSR7 - mało wiem o tych słuchawkach,
  • AKG K702,
  • AKG K7XX - są z massdropa więc po cle i opodatkowaniu lipa,
  • HD6XX - jak wyżej.

 

PS: Ponawiam pytanie z tematu: Ktoś wie gdzie można przetestować te modele co podałem i ATH R70X w okolicach Olsztyna? Tak bym nie musiał do Gdańska specjalnie 2 godziny jechać w jedną stronę aby je przetestować :) 

 

PPS: Pewnie część będzie się pytać czemu używki odpadają więc mam 2 powody:

1. Mieszkam na takim zadupiu, że psy du**mi szczekają.

2. Boję się o ich trwałość ze względu na to, że ktoś mógł ich używać przez parę lat.

Na tych co zaznaczyłem będzie Ci najprawdopodobniej brakowało basu, bo on są bardzo "chude, lub jasne w brzmieniu".

Wszelkich Beyerdynamic niezależnie od modelu raczej bałbym się parować z AIMem, będzie mocno iskrzyło na górze i najprawdopodobniej pojawią się sybilacje. Chyba 990pro byłby najbezpieczniejszym wyborem.

Co do używek. Ceny słuchawek są tak drogie, że duża część z forum kupuje używki. Przykładowo ATHR70X kosztują 1200 zł, a na forum najczęściej koło 800-900 zł i to na gwarancji.

Pady są wymienne więc nie ma problemów. Słuchawki są trwałe i zwykle same z siebie się nie psują.

 

Co do nie zaznaczonych to 650/6XX to dokładnie to samo. Ale takie granie trzeba lubieć. Mocno wolne, bas zowlekły - jw. do rocka słabe.

 

Najciekawszymi opcjami są K7XX (są na allegro za śmieszne pieniądze) oraz ATHR70X 

Umów się na gwarancję rozruchową na kilka dni i ryzyko żadne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

6XX I 990pro to sensowny wybór - z czego szansa na przetestowanie 6XX jest znacznie mniejsza i są one znacznie droższe (niekoniecznie lepsze) co do różnicy pomiędzy pro a premium - większość to tylko obudowa, dźwięk bardzo podobny (parę osób z którymi rozmawiałem była zdania że beyerdynamic sortuje drivery i do edition/premium trafiają te lepsze (mniejszość ludzi) ogólnie dopóki trzymasz się 250 ohm różnicy dużej nie będzie , ale... jeżeli możesz zasilić 990 w wersji 600 ... słyszałem znacznie lepsze opinie o nich niż o wersji 250 (o której też słyszałem dobre opinie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Wiadomo, 701 najlepsze :D

A tak na poważnie, to nie polecaj komuś słuchawek, ciągle tych samych bo chłopak wyda pieniądze i będzie mocno zawiedziony, szczególnie ze w pierwszym poście wyraźnie napisał, że zależy mu na solidnej podstawie basowej.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Tutaj masz obszerną recenzję/test Twojej karty dźwiękowej:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-karty-dzwiekowej-aim-sc808/

 

Autor poleca do niej właśnie Beyerdynamics DT990 tylko, że w wersji Edition, ale podobno nie ma między nimi wielkiej różnicy (nie wspominając o różnicach subiektywnych ;) ). Na tym samym blogu znajdziesz testy większości słuchawek, które tutaj wypisałeś. Ale te dt990 powinny sprawdzić się w muzyce, której słuchasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
1 godzinę temu, Rafacio napisał:

"Dt990 pro to ta sama liga, ale strojenie inne, z przystępniejszym basem. "

 

Dla mnie ten bas był nieprzystępny.

Dla mnie też. Z pary 990-701 został bym z AKG. Ale autor wątku, ma inne upodobania i wiem jakby mnie bolało przejście z hd681 Evo na k701. Dt990 zdecydowanie bezpieczniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

Ale się sprzeczacie ....

 

DT880 to liniowy model bayera, taki konkurent k701 oba modele bardzo fajne ale nie nastawione na fun z basu a z liniowego przekazu. Przy czym dt880 po czasie się nudzą nie wiem jak z k701 nie miałem dłużej.

Edycje 600ohm też możesz odrzucić są wymagające i nie są tak nastawione na "mięso" jak niższe impedancje.

 

M50 zamknięte a ich otwartym wygodnym odpowiednikiem jest dt990pro ale tych warto posłuchać kilku sztuk !!!!!!!!

 

dt990pro, k7xx, k612pro,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1

R70X lub K7XX. Szansa na cło z massdropa to 50%, w okolicach świąt nawet mniej, więc można zaryzykować. 

880 to liniowe, studyjne słuchawki, basu nie ma tam za dużo.

Chcesz wygodne, otwarte słuchawki a zastanawiasz się nad M50? Nie tędy droga. 

Na 701 nawet nie patrz bo na 100% będzie za mało basu.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
5 godzin temu, nsge napisał:

 

(Albo zmarnuję jeden dzień i pojadę do np. Gdańska do mp3store)

jak będą mieli w sklepie to napisz bo mogę tam podejść (jeżeli godzina mi będzie odpowiadała) z moimi dt990 pro do nich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, nsge napisał:

Witam.

 

Styl grania:

W sumie to nie mam konkretnych wymogów co do tego jak mają grać ale ważne by bas był mięsisty ale nie przysłaniał góry i żeby góra była detaliczna.

 

Czego słucham:

...

Jeśli już bym miał jakieś podać to będzie to np. ... piosenkarki typu. Gaga, Rihanna, Britney Spears, Katy Perry itd.

 

 

Do tego to chyba muszą być jakieś RUSZOWE świtaśne słuchawki bo dt150 za mocno straszą :D

 

A tak serio philips x2, dt990pro , grado sr325- "E" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minut temu, retter napisał:

A tak serio philips x2, dt990pro , grado sr325- "E" 

X2 z Aim Sc808 to najgorsza rada jakiej mogłeś udzielić na tym forum ever.

Teraz, LuQi napisał:

Fidelio X2 i będzie pan zadowolony ;) One mają niewielką impedancję, ale im lepsze źródło tym więcej potrafią zaoferować. 

^^ jw

Te połączenie bardzo się nie lubi. Bas staje sie powolny a góra iskrzy cyfrowym nalotem.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Palpatine napisał:

Pod Aim i Twoimi wymaganiami to w pierwszej kolejności sprawdzilbym Ath R70x

5 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

Jak wyżej: R70x. 

Pozostaje tylko kwestia wielkości padów - mogą być trochę za małe. Ale to można podreperować wymieniając na te z hm5. Dźwięk z nich na zewnątrz mocno ucieka i sporo słychać z otoczenia. To w zasadzie koniec wad. Dla mnie jedne z najfajniejszych słuchawek w ogóle. 

A jak zamknięte to ath m50x :)

 

 

Z tego co widzę to R70x kosztują grubo ponad 1000 zł, więc odpada, chyba, że gdzieś są taniej (bez używek). Albo źle szukam...

 

4 godziny temu, retter napisał:

 

Do tego to chyba muszą być jakieś RUSZOWE świtaśne słuchawki bo dt150 za mocno straszą :D

 

A tak serio philips x2, dt990pro , grado sr325- "E" 

 Bez przesady, że różowe, gorzej bym chyba upaść nie mógł. Mówiłem, że nie mam ulubionych zespołów, podałem tylko gatunki i przykładowych wykonawców... :D nie oznacza to, że słucham Katy Perry cały dzień bo i tak tylko może z jedną/dwie piosenki ma przyzwoite.

 

DT990 pro są na mojej liście "pożądania" razem z DT880/770 i teraz właśnie jest moje pytanie... czym te wersje się różnią oprócz nazwy?

 

 

 

Może podam listę słuchawek które brałem pod uwagę do przetestowania/kupienia:

  • AKG K550/553 (nie wiem czym się różni mk1 od mk2),
  • HD600/650 - te tylko i wyłącznie jeśli bym dozbierał jeszce parę stówek,
  • ATH M50X,
  • DT 770/880/990 (tutaj też nie wiem czym się różni PRO od PREMIUM, chyba, że tylko wykonaniem),
  • ATH MSR7 - mało wiem o tych słuchawkach,
  • AKG K702,
  • AKG K7XX - są z massdropa więc po cle i opodatkowaniu lipa,
  • HD6XX - jak wyżej.

 

PS: Ponawiam pytanie z tematu: Ktoś wie gdzie można przetestować te modele co podałem i ATH R70X w okolicach Olsztyna? Tak bym nie musiał do Gdańska specjalnie 2 godziny jechać w jedną stronę aby je przetestować :) 

 

PPS: Pewnie część będzie się pytać czemu używki odpadają więc mam 2 powody:

1. Mieszkam na takim zadupiu, że psy du**mi szczekają.

2. Boję się o ich trwałość ze względu na to, że ktoś mógł ich używać przez parę lat.

Edytowane przez nsge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 minut temu, Rafacio napisał:

Owszem. Dla kogoś kto słucha muzyki, a nie słuchawek są najlepsze. Dla słuchacza słuchawek pewnie najlepsze nie będą.

Chociaż się z Tobą zgadzam co do idei, to jednak tę ilość basu trzeba lubić. Dt990 pro to ta sama liga, ale strojenie inne, z przystępniejszym basem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności