Skocz do zawartości
  • 0

Alternatywa dla Sony MDR-EX85


rea

Pytanie

Witam wszystkich,

 

bardzo potrzebna mi pomoc w dobraniu nowych dokanalowych/dousznych słuchawek.

 

Historia:

Parę lat temu zakupiłam Sony MDR-EX85. Grały dla mnie super, lecz niestety jakiś rok temu się popsuły. Po tym tragicznym wydarzeniu skierowałam swoją uwagę w stronę nieco lepszych doków i wybrałam vsonic gr07 bass. Grały bardzo fajnie jak chodzi o odwzorowanie instrumentów symfonicznych, niestety ich kształt nie do końca chyba pasował do moich uszu, jak również niektóre kawałki (zwłaszcza wyższe damskie wokale) brzmiały drażniąco, słuchanie było też trochę męczące w porównaniu do poprzednich. Kosztowały sporo, więc nie szukałąm natychmiast zamienników licząc, że się przyzwyczaję. Po jakimś wpadłam na pomysł słuchawek bezprzewodowych do smatwatcha, więc sprzedałam vsonic i kupiłam bezprzewodowe. Stacjonarne słuchanie nie wychodziło najlepiej więc kupiłam AKG Y20, gdyż były tanie i polecane. Grają spoko, bardzo równo, tzn nic nie przyprawia mnie o ból głowy i rozpacz, ale też totalnie nic nie zachwyca. Ten brak zachwytu zaczyna mnie uwierać :)  Bardzo chcialabym znowu poczuć prawdziwą przyjemność ze słuchania muzyki.

 

Wybaczcie za przydługi wstęp, już przechodzędo rzeczy :)

1. Urządzenia z którymi słuchawki będą używane - samsung note 8, iphone SE,  laptop razer blade 14 i macbook pro. Rozważam w przyszłości jakiś zewnętrzny DAC

2. Pliki muzyczne - spotify premium (podobno mają zamiar wprowadzić super jakośćkiedyś), rozważam powrót do tidala, oprócz tego będę kombinować jakieś pliki z dobrą jakością

3. Czego oczekuję od słuchawek - kształt EX85 był bardzo fajny dla mnie, więc na pewno coś w stym stylu, jak chodzi o dźwięk to potrzebuję słuchawek grających równo, dość uniwersalnie, z fajną sceną, fajnym odwzorowaniem instrumentów symfonicznych, ale też nie psujących żądnego rodzaju muzyki (od rocka przez jazz i cokolwiek tam innego). Jedyne czego na pewno nie będę słuchać to disco polo i techno czy tam inne hardcorowe elektroniczne rodzaje.

4. Cena - najchętniej nie przekraczająca 300zł, ale przemyślę każdy proponowany model nawet droższy, czy teżsporo droższy.

 

Proszę poratujcie bo nie mam tyle kasy, żeby próbować w ciemno coraz to inne, a profesjonalnych recenzji często nie jestem w stanie do końca przełożyć na moje preferencje.

Jak o czymś zapomniałam to pytajcie, postaram się uzupełnić.

 

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Witaj na typowo męskim forum :)

Rozrzut widzę spory - w sensie między gr07 i Y20.

Na początek mogę zaproponować nieocenione polecanki Evila z tego wątku http://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-przenosne/

Z tanich propozycji które warto chyba rozważyć są modne tu KZ ZST - ale kształt zbliżony do gr07 więc pewnie by Tobie nie pasowały.

Jeśli używane wchodzą w grę to ze swojej strony polecam http://allegro.pl/sony-xba-h1-hybrydowe-hybrid-2-way-driver-douszne-i6932209133.html

 

Edytowane przez decees
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za odpowiedź :) przed kupieniem vsonic przejrzałam większość polecanych list ale niewiele mi to daje. Ja po prsotu nie jestem w stanie zinterpretować stwierdzeń typu "mięsisty bas", góra taka i taka, średnica wycofana itp itd. No kurka nie mam pojęcia jak to odnieść do słuchawek, które mi pasowały. Dlatego liczę po cichu, że może ktoś z tego forum, kto zna sięna rzeczy słyszał tamte sony i mi poradzi :) 

 

Za linka do używek dziękuję, na pewno poczytam :) nie mam nic przeciwko jak warte uwagi.

Edytowane przez rea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witaj na forum. Chcesz kupić dokanałowe czy nauszne słuchawki? Ja posiadam ZST więc mogę się na ich temat co nieco wypowiedzieć ;) . Basu jest dosyć sporo ale nie aż tak dużo jak w mocno basowych słuchawkach. Średnica jest wycofana, ale pozostaje przyjemna i czytelna. Wysokie tony na chłodniej grających źródłach (pewnie zauważyłaś że iphone gra inaczej niż np. note) potrafią być lekko drażniące, ale można to podobno wyeliminować wymianą gumek/tipsów. Wysokich tonów jest podobna ilość co basu czyli trochę więcej niż średnich. Średnie tony są wycofane, ale nie ma tragedii. Od ex85 lepsze są z tego co wiem sony mh1. Co prawda ex85 nie miałem, ale miałem mh1. Kiedyś je można było kupić za 20zł. i w tej cenie to był prawdziwy killer. Teraz w swojej cenie to również bardzo dobre słuchawki z irytującym przewodem (mnie on nie przeszkadzał, a nawet pasował bo był pancerny, ale chyba jestem wyjątkiem). 

 

Teraz w małych cenach na rynku królują doki chińskich producentów. tutaj bardzo fajna stronka z tesmami chińskich doków. https://audiobudget.com

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

MH1C mają przede wszystkim lepszy balans - nie ma takiego wybicia na przełomie basu i średnicy, jak w EX85 oraz jest lepsze zejście. góra na podobnym poziomie, acz w MH1c troszkę ciemniejsza - brzmi to naturalniej. EX85 grają trochę dalej, jest w nich więcej powietrza, ale scena nie jest większa. wręcz lepiej w mojej opinii poukładana jest ta z MH1c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ostatnio nie, bo nie mam nic pod ręką i nie planuję :P chyba, że Fischer Audio Red Stripe - te są mega ciemne, mocno basowo-średnicowe. tu średnica potrafi czarować i fajnie scena jest poukładana, ale jak dla mnie zdecydowanie za ciemne są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :) zdecydowanie chciałabym douszne/dokanałowe :)

 

co do mh1 to trochęobawiam się, że nie będzie mi pasowaćdo ucha (słuchawki Brainwavz bluetooth miału podobny prosty kształ i mi wypadają). Do tego płaski kabel zawsze u mnie wydawał się mieć większy efekt mikrofonowy. Ale nie mam dużego doświadczenia, więc jak to był tylko przypadek to prosze o sprostowanie :) 

Edytowane przez rea
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Drożej - Cozoy Hera albo Aune E1.

Do 300 złotych, ale łagodniej na średnicy niż GR07? Ciekawym wyborem mogą być Soundmagic E80, tylko je najpierw postarałbym się posłuchać (koniecznie używane, z przebiegiem minimum 50 godzin grania, bo ich brzmienie na początku się zmienia). Z Samsungiem S6 świetnie się zgrywały, z odtwarzaczami xDuoo nie potrafiły się dogadać, więc lepiej w ciemno nie brać.

Drożej - Cozoy Hera albo Aune E1.

Do 300 złotych, ale łagodniej na średnicy niż GR07? Ciekawym wyborem mogą być Soundmagic E80, tylko je najpierw postarałbym się posłuchać (koniecznie używane, z przebiegiem minimum 50 godzin grania, bo ich brzmienie na początku się zmienia). Z Samsungiem S6 świetnie się zgrywały, z odtwarzaczami xDuoo nie potrafiły się dogadać, więc lepiej w ciemno nie brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję wszystkim - te Aune E1 wyglądają obiecująco, ale cena nie jest najbardziej sprzyjająca ;)  W ostateczności na nie uzbieram :) 

 

Tak na marginesie - te Sony MDR-EX85 nie były kosmicznie drogie, o ile się nie mylę kosztowały około 200 zł (wiem, parę lat temu ;))

Nie sądziłam, że tak ciężko znaleźć zastępstwo w podobnej półce cenowej, przecież technologia idzie na przód i powinno być coraz łatwiej robić uniwersalne słuchawki w przystępnej cenie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kiedyś było kiedyś dziś jest dziś ceny mocno powędrował w górę.

 

Nie wiem ale mi jakoś pasują fiio F9 neutralne.

Ale jak to ktoś powiedział fortepianu żadne ci nie oddadzą jak słuchawki marki grado, średnica dziewiczość jedyna w swoim rodzaju ale to już nie dokanałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności