Skocz do zawartości

Się wziął i się spalił w moim wzmaku kolumnowym ( DUAL CV 441RC ) zespół komponentów odpowiedzialnych za lewą kolumnę.


paratykus

Rekomendowane odpowiedzi

Się wziął i się spalił w moim wzmaku kolumnowym (  DUAL CV 441RC ) zespół komponentów odpowiedzialnych za lewą kolumnę.
Się stałem z chwili na chwilę sierotką Marysią bez dźwięku, Janem bez ziemi itp.
Ponieważ od listopada ub.roku słuchałem kolumn, przeżyłem traumę i szok, że teraz to tylko sajlens i dooopa blada.
Wywlokłem więc z szuflad SWS wzmak by Fatso, Dac by Fatso,słuchawki SWS He-5LE by Fatso-Muchauczok ( a jakże by ), Staxy, tudzież DX80, Shanling M1,Piooner 100xdp tudzież inne utensylia słuchawkowo-portable ( kto chce to "se" znajdzie w "Moich zabawkach" ).
Reasumując, to co jest w "Moich zabawkach" to taki mój mały end game.

Wnioski moje są takie, a nie inne - przy czym muszę zaznaczyć, że codziennie sobie nasze Forum czytam, traktując je jako branżową prasówkę, tak więc jestem w zasadzie na bieżąco z "tryndami".

Te wnioski są takie : producenci od dłuższego czasu robią nas w chuuuja, odgrzewając stare kotlety w nowych opakowaniach.
Od dawna nie wymyślono nic nowego w kwestii reprodukcji dźwięku.Jedyne co się poprawiło to tzw. multimedialność online, nic więcej.

Po kiego wała ja to piszę ?
Piszę to głównie dla siebie żeby zostawić sobie ślad w necie jak najdzie mnie ochota na coś "nowego".

Nie oczekuję polemik, dyskusji, argumentów, że czarne jest białe, a białe jest czarne.
Nikogo do niczego nie mam zamiaru przekonywać.

Zanim zacząłem pisać powyższe przeszorowałem "Muzostajnię" i Forum od 2014 roku, znajdując tam wiele wpisów, w tym swoich, o kolejnych cudownych odkryciach.

Wszystkie te zachwyty nad cudownymi "nowościami" : "och, jak to pięknie gra, cud," mniód", malina i orzeszki". "Najlepsze, koniec drogi".
No, a potem jak te cuda były degradowane przemilczeniami, bo na horyzoncie nowi rycerze w "nowych" lśniących przyłbicach zrewalacyjnieinnowacyjnymipancerzamilancamiicałymtymdueprszwancemnapędzającymsprzedaż ...

Tak więc tego ... Założyłem na swój betonowy łeb SWS-y i pisząc to słucham sobie mojej ulubionej Muzyki, a bas ( nie basss) z żuchwy, wibrując wchodzi mi na kostki moich stóp.

No i tak kończąc, to co się liczy w ogólnym rozrachunku ?

Słuchanie tego co lubimy.W ciszy, spokoju i bez pośpiechu.Delektując się.Zagłębiając. Wizualizując.
To na czym, jest dla mnie na ostatnim miejscu.

Bez odbioru proszę.

Dziadek paratykus.

Edytowane przez paratykus
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sam z siebie się zjarał? Nie przekładałeś tam nic? Szkoda wzmaka. Jesteś pewien że się spalił (poszedł dym)? Jak nie to może jakaś błahostka być typu przekaźnik. W nich zdarzały się awarie przekaźników. Bezpieczniki są całe?

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amrowek napisał:

a jak tyś to zjarał?

 

No właśnie sam chyba nie był w stanie i postanowił zaciągnąć wzmaka do pomocy. Sierotka Marysia słowem kluczem ;) Współczuję tragedii, ale opisałeś ją tak barwnie, że nie sposób się nie uśmiechnąć ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amen.

 

Choć ja widzę pewien trynd. Lepszy dźwięk z roku na rok dostępny w coraz niższych cenach. W sensie dziś za 150 pln możesz kupić coś lepiej grającego niż 3 lata temu w tym samym budżecie.

Ale sprzętu z (bardzo) wysokiej półki to raczej nie dotyczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trynd jest taki, że się sami dajemy ładować.

Ile osób tutaj odkrywa wintydże na nowo i kończy z refleksją, że "kiedyś to robili sprzęt" - ten sprzęt z "kiedyś" przecież został wyparty przez ten z dzisiaj :)

Oczywiście niektórzy podejdą z rezerwą: ten z kiedyś gra super ale w swojej klasie brzmienia -> jak flagowiec XXX, ale oczywiście o oczko, dwa oczka niżej :)

A prawda jest taka, że kto chce się cieszyć muzyką, to będzie się nią cieszył na beatsach, albo she3590.

My się tutaj cieszymy włapywaniem (prawdziwych, bądź nie) różnic w brzmieniach kabli, bezpieczników, listew, DACów, słuchawek. To forum sprzętowe, więc tutaj jest fetysz sprzętowy.

Jestem też na forach wędkarskich - tam jest podobny trend -> wielostronicowe wątki na temat ultrahiperwypasionych wędek i kołowrotków, a nic o rybach :)  Zero kontemplacji tego hobby - czyste technikalia.

To chyba już nawet nazwano: KONSUMPCJONIZM  :)

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, amrowek napisał:

@ZenekHajzer

muśłałem  ze Ty gonisz za króliczkiem  a nie szczupakiem lub okoniem:P

Tak :)

I tam też się znudziłem technikaliami. 

Doszło do tego że mam wędkę, która jest takim Orfeuszem wśród wędek - robiona w USA na zamówienie, zmierzona moja długość przedramienia, waga, dobierany pod nią kołowrotek. A łowię najczęściej złomem za 200zł. Na zawodach wielokrotnie byłem przed kolegami łowiącymi sprzętem topowym, a ja tym moim złomkiem robiłem wynik(moja droga wędka jest bezużyteczna na zawodach bo jest na grubego zwierza). 

Lubimy analogie samochodowe. 

Więc analogią samochodową można powiedzieć że każdy czego innego szuka. Jeden chce szybkiego luksusu i kupuje Aston Martin/Bentley. Drugi bezwzględnej prędkości i celuje w Pagani, Koenigsegg czy jak mu tam. A trzeci szuka frajdy z jazdy - starczy mu gokart tylko dla frajdy projektowany. 

Każdy ma co chce. I wcale nie musi być drogo żeby było dobrze - widziałem co na Rockingham Motor Speedway zrobił gość w kokarcie za 4 tysiące funtów z autami, w których lusterko/opona kosztowały więcej. 

To samo mamy w audio - jak szukasz detalizy, masz sprzęt studyjny. Jak chcesz strojenia pod preferencje i detalu - dopłacasz kilkanaście, kilkadziesiąt razy. 

Ale nie ma tak, że jedno albo drugie jest jednoznacznie lepsze. 

Szczególnie jeśli skupisz się na muzyce. 

Ostatnio @Karmazynowy bodajże zapytał mnie w wątku "czego słuchasz..." - jak ja znoszę tak słabą realizację? Ano tak, że melodia tak mi pasowała, że nie zwracałem uwagi na niedociągnięcia. 

A niektórzy z nas do rangi sztuki już wynieśli wytykanie błędów sprzętowi i wokół tego żyją. 

@Pararykus i tu jest clue: Ty szukasz muzyki, ja szukam tego samego - inni szukają dreszczu przy kolejnym zakupie i kolejnego obrotu zakupowej pętli. 

Zresztą: ile widziałeś dobrych zdjęć zrobionych telefonem/coolpixem? 

A ile fatalnych zdjęć zrobionych ultradrogimi pełnymi klatkami w cenie auta? Jeden się jarał fotografią, a drugi aparatem :D

Obaj mieli frajdę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Ostatnio @Karmazynowy bodajże zapytał mnie w wątku "czego słuchasz..." - jak ja znoszę tak słabą realizację? Ano tak, że melodia tak mi pasowała, że nie zwracałem uwagi na niedociągnięcia. 

A niektórzy z nas do rangi sztuki już wynieśli wytykanie błędów sprzętowi i wokół tego żyją. 

@Pararykus i tu jest clue: Ty szukasz muzyki, ja szukam tego samego - inni szukają dreszczu przy kolejnym zakupie i kolejnego obrotu zakupowej pętli.

Oprawić w ramki i zawiesić na wejściu do forum albo przy formularzu rejestracji konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ZenekHajzer napisał:

A niektórzy z nas do rangi sztuki już wynieśli wytykanie błędów sprzętowi i wokół tego żyją. 

@Pararykus i tu jest clue: Ty szukasz muzyki, ja szukam tego samego - inni szukają dreszczu przy kolejnym zakupie i kolejnego obrotu zakupowej pętli. 

 

To jesteście na złym forum :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość :)

Ale fajną muzę tu linkujecie. Dzięki temu forum mam mega zestaw, który pięknie gra. Nie czuję się laikiem, bo dużo z topowych produktów słuchałem. 

I fajni ludzie tu są. To wszystko kosztem kilku mikrowojenek na temat realnej (dla każdego innej) wartości sprzętu. Sam niedawno wyceniałeś opłacalność czegoś Uber hiper ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość :)

Ale fajną muzę tu linkujecie. Dzięki temu forum mam mega zestaw, który pięknie gra. Nie czuję się laikiem, bo dużo z topowych produktów słuchałem. 

I fajni ludzie tu są. To wszystko kosztem kilku mikrowojenek na temat realnej (dla każdego innej) wartości sprzętu. Sam niedawno wyceniałeś opłacalność czegoś Uber hiper ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywista oczywistość :)

Ale fajną muzę tu linkujecie. Dzięki temu forum mam mega zestaw, który pięknie gra. Nie czuję się laikiem, bo dużo z topowych produktów słuchałem. 

I fajni ludzie tu są. To wszystko kosztem kilku mikrowojenek na temat realnej (dla każdego innej) wartości sprzętu. Sam niedawno wyceniałeś opłacalność czegoś Uber hiper ekstra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@paratykus Skoro masz już coś co nazywasz "to co jest w "Moich zabawkach" to taki mój mały end game." to czemu regularnie zakładasz wątki jak to hobby nie ma sensu?  Pisałem Ci już kiedyś że skoro ciągle jesteś sfrustrowany do znajdź sobie inne hobby ale jak tobie przyjemność sprawia aroganckie wmawianie sobie i innym że już wszystko wiesz.

 

Kilka z Twoich tematów o tym samym:

 

http://forum.mp3store.pl/topic/143891-nie-dajcie-się-zwieść-stałymdobrym-rycerzomco-nie-podśmier/

http://forum.mp3store.pl/topic/141124-to-już-jest-koniec-nie-ma-już-nic/

http://forum.mp3store.pl/topic/132285-rozprawię-się-z-tym-jak-tylko-będę-mógł-zaprawdę-powiadam-wam-rozpr/

http://forum.mp3store.pl/topic/132174-tak-mnie-nawiedziło-emocje-czy-technika/

http://forum.mp3store.pl/topic/132717-fraszka-długa-taka/

http://forum.mp3store.pl/topic/135193-czemu-już-nie-gonisz/

 

Odnośnie twoich egzystencjonalnych rozmyślań powiem ci że to tylko słuchawki a ty powinienieś iść się leczyć bo to już nie jest normalne.

 

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Oczywista oczywistość :)

Ale fajną muzę tu linkujecie. Dzięki temu forum mam mega zestaw, który pięknie gra. Nie czuję się laikiem, bo dużo z topowych produktów słuchałem. 

I fajni ludzie tu są. To wszystko kosztem kilku mikrowojenek na temat realnej (dla każdego innej) wartości sprzętu. Sam niedawno wyceniałeś opłacalność czegoś Uber hiper ekstra :)

Ale nie masz "philosophy mode" włączanego w losowych momentach xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, amrowek napisał:

 

a jak tyś to zjarał?

 

 

Nie ważne jak zjarał, ważne że Paratykus ma najlepszy towar ze wszystkich forumowiczów, już od dawna to wiadomo.

 

Swoją drogą te filozoficzne odkrycia, wzniosłe sentencje, motta i złote myśli na temat sprzętu, utrzymane w tonie powagi, jakby były nie przymierzając o sensie życia,  rozczulają mnie do łez za każdym razem:D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, paratykus napisał:

...Słuchanie tego co lubimy.W ciszy, spokoju i bez pośpiechu.Delektując się.Zagłębiając. Wizualizując...

Tego ostatniego Ci najbardziej zazdroszczę (w pozytywnym sensie, a nie zawiści). Ja niestety nie potrafię wizualizować, nie nauczyłem się za dzieciaka, a przydałoby się teraz bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności