Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

xDuoo Nano D3


bigmaras

Rekomendowane odpowiedzi

jak masz dsd lub flac w 24/96 kHz to na utwór potrzeba 70-250 MB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radzioc napisał:

z opisu wynika ze ma 8 GB wbudowanej pamięci - wiec po co ci karta ?

Bo na firmowym komputerze nie trzymam muzyki?

 

Ale kilka godzin już sobie posłuchałem. Z plusów, to na razie napiszę tak:

- łatwy w obsłudze,

- gra gładko, z rozrywkowym charakterem i sporą sceną - takie coś pomiędzy X2 oraz X3, jakościowo zdecydowanie bliżej tego drugiego,

- wydaje się nie wybrzydzać przy słuchawkach, w przeciwieństwie do starszego rodzeństwa,

- nie zauważyłem szumów (prócz płyt na których one występują), ale jeszcze z mocno czułymi słuchawkami nie parowałem,

- jak ktoś jest przygłuchy, to można go solidnie rozkręcić,

- nie grzeje się.

 

Minusy:

- D3 ma w brzmieniu charakter V, ale trochę przesadzono z górą (jednak jest korektor, więc zbiłem jedną kreskę na 16kHz i jest akurat),

- jak na mój gust, czasami trochę za dużo midbasu (coś jak X2), przez co brakuje mi korekty w okolicach 80Hz żeby było całkiem super,

- przycisk wyłączania w jednym ciągu z przyciskami głośności, więc mogę sobie wyobrazić że będziemy klikali nie tam gdzie trzeba, szczególnie, że mają one taki sam kształt.

 

Ogólnie fajny rozwój xDuoo i na pewno D3 powinien wyprzeć X2, bo przewyższa go niemal pod każdym względem (na minus jest trochę większy i ma mniej klasyczny rozkład przycisków), a z X3 może funkcjonować jednocześnie. Starszy grajek ma zacięcie do bardziej audiofilskiego grania i możliwość wgrania Rockboxa, natomiast nowy ma bardziej świeże brzmienie i dzisiejszy soft.

Za 300 złotych? Zdecydowane dobry interes.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

Bo na firmowym komputerze nie trzymam muzyki?

 

Ale kilka godzin już sobie posłuchałem. Z plusów, to na razie napiszę tak:

- łatwy w obsłudze,

- gra gładko, z rozrywkowym charakterem i sporą sceną - takie coś pomiędzy X2 oraz X3, jakościowo zdecydowanie bliżej tego drugiego,

- wydaje się nie wybrzydzać przy słuchawkach, w przeciwieństwie do starszego rodzeństwa,

- nie zauważyłem szumów (prócz płyt na których one występują), ale jeszcze z mocno czułymi słuchawkami nie parowałem,

- jak ktoś jest przygłuchy, to można go solidnie rozkręcić,

- nie grzeje się.

 

Minusy:

- D3 ma w brzmieniu charakter V, ale trochę przesadzono z górą (jednak jest korektor, więc zbiłem jedną kreskę na 16kHz i jest akurat),

- jak na mój gust, czasami trochę za dużo midbasu (coś jak X2), przez co brakuje mi korekty w okolicach 80Hz żeby było całkiem super,

- przycisk wyłączania w jednym ciągu z przyciskami głośności, więc mogę sobie wyobrazić że będziemy klikali nie tam gdzie trzeba, szczególnie, że mają one taki sam kształt.

 

Ogólnie fajny rozwój xDuoo i na pewno D3 powinien wyprzeć X2, bo przewyższa go niemal pod każdym względem (na minus jest trochę większy i ma mniej klasyczny rozkład przycisków), a z X3 może funkcjonować jednocześnie. Starszy grajek ma zacięcie do bardziej audiofilskiego grania i możliwość wgrania Rockboxa, natomiast nowy ma bardziej świeże brzmienie i dzisiejszy soft.

Za 300 złotych? Zdecydowane dobry interes.

X3 trochę sie brzmieniowo różni na RB od stockowego (stockowy odbieram jako cieplejszy, bardziej basowy), do której wersji porównywałeś?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xDuoo nano D3 mam i Ja :) znaczy mam do testów bo zaraz zapakuję w papier i będzie prezent dla żony. 

 

Z plusów to:

- Da się wgrywać muzykę i na pamięć wewnętrzną i na kartę przez kabel usb (nie pamiętam czy w x2 dało się? Chyba nie)

- Głośny jak x2 :) Dla takich kiepsko słyszących jak Ja to 70/100 jest idealnie.

- Dość szybko przełącza między utworami (mp3) FLAC jeszcze nie sprawdzałem.

- Nie ma lusterka zamiast ekranu.

- Jest piękny :D 

 

Minusy

- Czasami zatrzeszczy na pierwszej sekundzie kawałka.

- Lekko źle umieszczone gniazdo micro usb przez co wsuwając wtyczkę drapie o obudowę ale wszystko działa.

 

Największy minus to taki, że teraz sam takie coś chcę i trzeba kolejne 300 wydać :P 

 

I teraz tylko pytanie czy pojawią się pokrowce na niego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też już posłuchałem sobie tego malca i bardzo fajny player faktycznie daje radę u mnie będzie idealny do pracy.

Minusy to brak odtwarzania ciągłego, brak szybkiego przycisku do wyboru kolejności odtwarzania, czasem trzeba mocniej przyciski wcisnąć bo nie reagują, szkoda też że lista piosenek nie wyświetla się jako lista okładek a jedynie lista nazw. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy firmware v1.2 do grajka. Podpinam także w pierwszym poście aby nie było problemu z wyszukaniem w przyszłości:

 

Upgrade firmware steps:

1.  Put the "RKNANOFW" file in the D3 memory root directory

2.  Turn off D3

3.  Reboot, the player will update automatically

4.  Update complete, player can be used normally. (the "RKNANOFW" firmware file will be automatically cleared after the upgrade is completed.)

 

 

Firmware updated content:

1.  Fixed the problem that can not change playback mode from Random to the Full cycle.

2.  Now after finished playback from one folder, will automatically jump to next folder.

3.  Fixed the mute of the first second of the song(do not mute when cut to next song).

4.  Optimization of system fluency.

5.  Now shows the percentage of progress when updating the disk or sd card

6. Update the Russian language library.

 

Note:

1.       During the update, please make sure power supply.

 

 

http://cloud1.zoolz.co.uk/s-8dIGValp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, michalkorona napisał:

Udało się komuś zaktualizować? Bo mi zaczyna się aktualizacja i przerywa. 

 

Jestem poza firmą ale jak dojadę do siebie to sprawdzę. Z tego co widzę na headfaju ktoś bez problemu zaktualizował.

 

Spróbuj sformatować kartę na fat32 i robić aktualizacje na podłączonym zasilaniu. Ewentualnie może przwróć ustawienia do fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA !!! Nowy firmware 30.01.2018 v1.3:

 

Upgrade firmware steps:
1.  Put the "RKNANOFW" file in the D3 memory root directory
2.  Turn off D3
3.  Reboot, the player will update automatically
4.  Update complete, player can be used normally. (the "RKNANOFW" firmware file will be automatically cleared after the upgrade is completed.)

 

Firmware updated content:
1. Fixed when setting up EQ to BASS will have a "rustling" sound problem
2. When you quit the playback interface, go back to the folder with the song which is currently playing
3. Update the Russian language library.

4. During the update, please make sure power supply.

 

http://cloud1.zoolz.co.uk/s-dbx45fc2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

pytanie, do użytkowników, jak odtwarzacz sprawuję się jeżeli chodzi o kompatybilność plików, na x2 musiałem wywalać tagi, a i tak mam niemałe problemy aby odtwarzacz działał stabilnie ... czy D3 jest pod tym względem wygodniejszy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć, od tygodnia rwę włosy z głowy, szukając odtwarzacza, który spełniałby moje oczekiwania, czyli nieco dłuższy czas pracy i stosunkowo duża moc wyjściowa - mam niedosłuch, a słucham niemal wyłącznie audiobooków. 90% użytkowania to będą długie treningi biegowe lub zawody (np. 24-godzinne ultra po pętelce w parku) :) 

Udało mi się zawęzić wybór do xDuoo Nano D3 oraz Shanlinga M0.  Za Nano D3 przemawia czas pracy, za M0 gabaryty, dzięki którym zmieści się on praktycznie w każdą kieszonkę, a dzięki klipsowi da się go nosić nawet biegając w samych gatkach :) Przyznaję, że na chwilę obecną skłaniam się jednak ku Nano, ale jestem "straszony"  strasznie wolnym procesorem, ubogim softem i spowalnianiem przy większej liczbie plików. 
Pojawiały się też głosy o ucinaniu utworów oraz długich przerwach pomiędzy utworami, ale z tego, co wyczytałem to już zostało to naprawione. 

 

Czy naprawdę ten odtwarzacz będzie mi sprawiał problemy? Nie mam zamiaru trzymać w nim więcej niż 1-2 audiobooki i trochę muzyki. Nie jestem audiofilem, nie odróżniam sceny od góry, a muzyki słucham sporadycznie :)

 

Pozdrowienia
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma kilka braków w sofcie, ale nie jest wcale tak źle. Jeśli jednak ma być duża moc, to raczej bym myślał o xDuoo X3 II. Jest drożej od M0, ale rozkręca się do bardzo wysokiego poziomu głośności, jest wygodny w obsłudze i ma sprawnie działające oprogramowanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest nowy soft, oznaczony jako 1.5 (gdzieś zgubili 1.4).

 

Firmware updated content: 
1.Add repeat folder function
2.Fixed the problem that sometimes the song can't be played and display error format
3.Fixed the problem that some CUE can't be read
4.Fixed the problem that there is wrong order in music list when unfold the CUE file
5.Optimize system

 

http://www.xduoo.com/xduoo/uploadfile/D3 V1.5.rar

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich. Jestem posiadaczem D3 od kilku dni i zastanwiam sie dlaczego odtawarzacz wybiórczo wyśtwietla okładki albumów. Single z iTunes czy Google Play działają bez zarzutu, nawet mimo dużej rozdzielczośc. Te które dodam sam za pomocą Mp3Tag raz się wyświetlają, raz nie. Okładki są w formacie .jpg, rozdzielczość od 600x600 do nawet 1500x1500. Spotkaliście się z takim problemem? Wiem, że to lekki absurd walczyć o okładki, ale zależy mi na ich poprawnym wyświetlaniu.

Edytowane przez Fischer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy firmware na stronie producenta v1.6 !!!

The firmware updated content: 
1.  Support EXFAT format of Mirco SD card.
2.  Calibrated the parameter of EQs.
3.  Calibrated the indicator of battery.
4.  Add the windown ask if update the files of memory or SD card to music list when you browse memory or SD card.
5.  Add the function adjust brightness of screen.
6.  Fixed the problem that sometimes the screen blurred when connect to USB if the srceec is off.
7.  Fixed the problem that there is wrong order when the CUE file unfold to music list.
8.  Optimize system. 

 

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Fiszek napisał:

Macie problem z t a MP3-ką?
po podpięciu przez kabel do Win 7 system nie widzi jej w ogóle ocb?

 

Wróże problem ze sterownikami na twoim komputerze. Spróbuj zainstalować te oficjalne ze strony xduoo:

http://www.xduoo.com/xduoo/uploadfile/XDUOO-USB-DRIVER.rar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 26.10.2018 o 19:36, bigmaras napisał:

 

Wróże problem ze sterownikami na twoim komputerze. Spróbuj zainstalować te oficjalne ze strony xduoo:

http://www.xduoo.com/xduoo/uploadfile/XDUOO-USB-DRIVER.rar


Kabel badziewny miałem :P
A poradził ktoś z problemem tasowania utworów z tylko jednego folderu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności