Skocz do zawartości
Questyle preorder Czytaj więcej.. ×
Astell & Kern Diana by Jerry Harvey Audio - preorder Czytaj więcej.. ×
Adam 76

Takstar PRO82 opinie ,wrażenia

Rekomendowane odpowiedzi

Działa Ci ten VAB-A09 jak należy? Oryginalny kabel od Takstarów ma 3 "prążki" na micro jacku 2,5mm (to czarne, nie wiem jak się fachowo nazywa), co widać np tutaj: Takstar-Pro-82-09.jpg

Ten Vention z tego co zauważyłem w sieci ma 2. Kupiłem sobie podobny kabel Vitalco i nie działa - tzn. dźwięk mam tylko w lewej słuchawce. Zastanawiam się więc gdzie kupić taki z 3 prążkami?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, bumbumpst napisał:

Działa Ci ten VAB-A09 jak należy? Oryginalny kabel od Takstarów ma 3 "prążki" na micro jacku 2,5mm (to czarne, nie wiem jak się fachowo nazywa), co widać np tutaj: Takstar-Pro-82-09.jpg

Ten Vention z tego co zauważyłem w sieci ma 2. Kupiłem sobie podobny kabel Vitalco i nie działa - tzn. dźwięk mam tylko w lewej słuchawce. Zastanawiam się więc gdzie kupić taki z 3 prążkami?

ten z 3 czarnymi prążkami nazywa się "jack 4-polowy", a z dwoma prążkami - "jack 3-polowy".

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Dnia 6.03.2018 o 13:40, bumbumpst napisał:

Działa Ci ten VAB-A09 jak należy? Oryginalny kabel od Takstarów ma 3 "prążki" na micro jacku 2,5mm (to czarne, nie wiem jak się fachowo nazywa), [...]

Oprócz wspomnianych zmian w dźwięku, kabel Ventiona działa jak należy. Natomiast mi z Pr082 nie działa poprawnie oryginalny kabel od AKG n60NC (działa tylko jedna słuchawka), w drugą stronę nie ma problemu (kabel Takstara bezproblemowo działa z AKG n60NC).

P.S.: Jak będę miał pod ręką obydwa kable (Ventiona i AKG), to wrzucę zdjęcia jacków.

Edytowane przez e1mo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bazując na Twoje informacji zakupiłem u BigMarasa tenże wspomniany kabelek i niestety z moimi takstarami 82pro nie gra wcale. 

Ale być może jest to właśnie kwestia tego że "wchodzi na styk" i w moim przypadku czegoś zabrakło. 

Nie grzebałem w kablu, nie wiem jak rozłożone są styki w gnieździe słuchawkowym. Ale z trójpolowym jackiem 2.5 te słuchawki sobie radzą bo używam także kabelka z mikrofonem kupionego u chińczyka (od Bose Quiet Comfort 25 QC25 AE2 AE2i AE2w) który jacka 2.5 ma także trójpolowego. 

Edytowane przez D1oni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę że temat trochę ucichł, więc może wprowadzę tu jakiś powiew świeżości. Tymczasowo muszę zadowolić się systemem Asus STX+pro82, aż mój normalny tor nie wróci.

Jestem szalony na punkcie równego dźwięku i na podstawie pomiarów FR ze strony diy-audioheaven udało mi się zrobić ciekawe EQ które w miarę możliwości wyrównało pasmo, a zwłaszcza ten pick przy 3-5kHz, który powodował, że średnica była trochę nienaturalna. No i ani śladu po metalicznej górze, która w skrajnych przypadkach mogła nawet kłuć (ktoś o tym mówił kilka stron wcześniej). Jeżeli ktoś używa foobara2000, to polecam przynajmniej sprawdzić to EQ bo na moje ucho, wyszło bardzo dobrze. Chętnie poczytam jak się podoba efekt:)

Żeby włączyć EQ, trzeba pobrać i zainstalować dodatek do foobar2000 nazywający się graphic equalizer a następnie w oknie equalizera kliknąć import i otworzyć to EQ. W zasadzie po przyzwyczajeniu się, nie jestem w stanie słuchać już bez tego....

A.xgeq

Edytowane przez Pioj

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Vention niektóre wersję działają ale masakrują dźwięk. Spróbujcie kabelka do bose. Nieoryginalnego lepszej jakości oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jack 2,5 mm w tych słuchawkach ma 4 pola. Czy nie jest tak że 2 pierwsze piny od nasady są w oryginalnym kablu połączone z masą wtyku 3,5 mm i nie jest to sugestia że gniazdo w słuchawkach jest 4-ro polowe z rozdzielonymi pinami dla obu przetworników. Umożliwiało by to podłączenie do wzmacniacza słuchawkowego z wyjściem symetrycznym. Dlatego jeśli się podłączy do nich przewód z obu stron z wtykami 4-ro polowymi do wyjścia wzmacniacza z gniazdem 3 pin . Wtedy jeden z kanałów nie może działać bo albo nie jest podłączony do masy albo w gnieździe z mikrofonem 4 pin zamiast masy będzie podłączony pin mikrofonu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 31.10.2018 o 19:12, MobyDick napisał:

Czy nie jest tak że 2 pierwsze piny od nasady są w oryginalnym kablu połączone z masą wtyku 3,5 mm i nie jest to sugestia że gniazdo w słuchawkach jest 4-ro polowe z rozdzielonymi pinami dla obu przetworników.

tak

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ma ktoś porównanie do sony MDR1A? Z wyglądu takstary wyglądają jak ich podróbka zastanawiam się, czy warto brać, bo cena kusi z kodem ebaya wychodzi za pół darmo

Edytowane przez GoodBoy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sony MDR1A  nie słyszałem, jednak nie słychać w nich nic z firmowego brzmienia słuchawek Sony tego typu. Ktoś kto je projektował pewnie zapatrzył się na nie. Audiotechnica również robi słuchawki o podobnym wyglądzie. Bardzo możliwe że wszystkie one wychodzą z tej samej fabryki w Chinach :) . Zrobione są naprawdę przyzwoicie i są wygodne. Jeśli chodzi o dźwięk to przypominają trochę rodzinę słuchawek Superlux 681. Rodzinę ze względu na regulację basu. Góry jest sporo. I poza lepszym wykonaniem, ogólna jakość dźwięku jest tu lepsza, oczywiście przy zupełnie innej budowie.

Znalazłem w sieci charakterystykę pasma przenoszenia MDR1A  i wynika z niego że mimo obu charakterystyk V to znacznie się różnią.

HTB1PsMuRXXXXXXBXVXXq6xXFXXXz.jpg

Wykres Pro82 wg ich producenta.

W Sony rejon 100 Hz jest wyeksponowany i tu gdzie Takstary grają najciszej pomiędzy 2-4 kHz to MDR1A mają górkę przy 3 kHz, która rozciąga się do rejonu 7 kHz .

Edytowane przez MobyDick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego wykresu słuchawek Sony wynika większe podobieństwo MDR-1A do Pro82.

Albo inne przetworniki , albo inaczej wykonane pomiary. Z tego wykresu wynika że MDR-1A są dość podobne do MDR-1000X.

Być może w tej partii użyto podobnych przetworników w obu typach słuchawek.

fr-mdr-1a.png?w=800

Edytowane przez MobyDick

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, MobyDick napisał:

Z tego wykresu słuchawek Sony wynika większe podobieństwo MDR-1A do Pro82.

Albo inne przetworniki , albo inaczej wykonane pomiary. Z tego wykresu wynika że MDR-1A są dość podobne do MDR-1000X.

Być może w tej partii użyto podobnych przetworników w obu typach słuchawek.

fr-mdr-1a.png?w=800

Na różnych portalach korzystają z różnych dolelowych linii FR, nieraz modyfikowanych na potrzebę i ochotę samych portali. Jeżeli chcesz porównywać wykresy z różnych portali, to najlepiej patrzeć na RAW FR, uncompensated (surowe FR, nieprzyrównane do linii "docelowej").

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi