Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Takstar PRO82 opinie ,wrażenia


Adam 76

Rekomendowane odpowiedzi

Działa Ci ten VAB-A09 jak należy? Oryginalny kabel od Takstarów ma 3 "prążki" na micro jacku 2,5mm (to czarne, nie wiem jak się fachowo nazywa), co widać np tutaj: Takstar-Pro-82-09.jpg

 

Ten Vention z tego co zauważyłem w sieci ma 2. Kupiłem sobie podobny kabel Vitalco i nie działa - tzn. dźwięk mam tylko w lewej słuchawce. Zastanawiam się więc gdzie kupić taki z 3 prążkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bumbumpst napisał:

Działa Ci ten VAB-A09 jak należy? Oryginalny kabel od Takstarów ma 3 "prążki" na micro jacku 2,5mm (to czarne, nie wiem jak się fachowo nazywa), co widać np tutaj: Takstar-Pro-82-09.jpg

 

Ten Vention z tego co zauważyłem w sieci ma 2. Kupiłem sobie podobny kabel Vitalco i nie działa - tzn. dźwięk mam tylko w lewej słuchawce. Zastanawiam się więc gdzie kupić taki z 3 prążkami?

ten z 3 czarnymi prążkami nazywa się "jack 4-polowy", a z dwoma prążkami - "jack 3-polowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2018 o 13:40, bumbumpst napisał:

Działa Ci ten VAB-A09 jak należy? Oryginalny kabel od Takstarów ma 3 "prążki" na micro jacku 2,5mm (to czarne, nie wiem jak się fachowo nazywa), [...]

Ten Vention z tego co zauważyłem w sieci ma 2. Kupiłem sobie podobny kabel Vitalco i nie działa - tzn. dźwięk mam tylko w lewej słuchawce. Zastanawiam się więc gdzie kupić taki z 3 prążkami?

 

Oprócz wspomnianych zmian w dźwięku, kabel Ventiona działa jak należy. Natomiast mi z Pr082 nie działa poprawnie oryginalny kabel od AKG n60NC (działa tylko jedna słuchawka), w drugą stronę nie ma problemu (kabel Takstara bezproblemowo działa z AKG n60NC).

 

P.S.: Jak będę miał pod ręką obydwa kable (Ventiona i AKG), to wrzucę zdjęcia jacków.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bazując na Twoje informacji zakupiłem u BigMarasa tenże wspomniany kabelek i niestety z moimi takstarami 82pro nie gra wcale. 

Ale być może jest to właśnie kwestia tego że "wchodzi na styk" i w moim przypadku czegoś zabrakło. 

Nie grzebałem w kablu, nie wiem jak rozłożone są styki w gnieździe słuchawkowym. Ale z trójpolowym jackiem 2.5 te słuchawki sobie radzą bo używam także kabelka z mikrofonem kupionego u chińczyka (od Bose Quiet Comfort 25 QC25 AE2 AE2i AE2w) który jacka 2.5 ma także trójpolowego. 

Edytowane przez D1oni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Widzę że temat trochę ucichł, więc może wprowadzę tu jakiś powiew świeżości. Tymczasowo muszę zadowolić się systemem Asus STX+pro82, aż mój normalny tor nie wróci.

Jestem szalony na punkcie równego dźwięku i na podstawie pomiarów FR ze strony diy-audioheaven udało mi się zrobić ciekawe EQ które w miarę możliwości wyrównało pasmo, a zwłaszcza ten pick przy 3-5kHz, który powodował, że średnica była trochę nienaturalna. No i ani śladu po metalicznej górze, która w skrajnych przypadkach mogła nawet kłuć (ktoś o tym mówił kilka stron wcześniej). Jeżeli ktoś używa foobara2000, to polecam przynajmniej sprawdzić to EQ bo na moje ucho, wyszło bardzo dobrze. Chętnie poczytam jak się podoba efekt:)

Żeby włączyć EQ, trzeba pobrać i zainstalować dodatek do foobar2000 nazywający się graphic equalizer a następnie w oknie equalizera kliknąć import i otworzyć to EQ. W zasadzie po przyzwyczajeniu się, nie jestem w stanie słuchać już bez tego....

A.xgeq

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Jack 2,5 mm w tych słuchawkach ma 4 pola. Czy nie jest tak że 2 pierwsze piny od nasady są w oryginalnym kablu połączone z masą wtyku 3,5 mm i nie jest to sugestia że gniazdo w słuchawkach jest 4-ro polowe z rozdzielonymi pinami dla obu przetworników. Umożliwiało by to podłączenie do wzmacniacza słuchawkowego z wyjściem symetrycznym. Dlatego jeśli się podłączy do nich przewód z obu stron z wtykami 4-ro polowymi do wyjścia wzmacniacza z gniazdem 3 pin . Wtedy jeden z kanałów nie może działać bo albo nie jest podłączony do masy albo w gnieździe z mikrofonem 4 pin zamiast masy będzie podłączony pin mikrofonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.10.2018 o 19:12, MobyDick napisał:

Czy nie jest tak że 2 pierwsze piny od nasady są w oryginalnym kablu połączone z masą wtyku 3,5 mm i nie jest to sugestia że gniazdo w słuchawkach jest 4-ro polowe z rozdzielonymi pinami dla obu przetworników.

tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Sony MDR1A  nie słyszałem, jednak nie słychać w nich nic z firmowego brzmienia słuchawek Sony tego typu. Ktoś kto je projektował pewnie zapatrzył się na nie. Audiotechnica również robi słuchawki o podobnym wyglądzie. Bardzo możliwe że wszystkie one wychodzą z tej samej fabryki w Chinach :) . Zrobione są naprawdę przyzwoicie i są wygodne. Jeśli chodzi o dźwięk to przypominają trochę rodzinę słuchawek Superlux 681. Rodzinę ze względu na regulację basu. Góry jest sporo. I poza lepszym wykonaniem, ogólna jakość dźwięku jest tu lepsza, oczywiście przy zupełnie innej budowie.

Znalazłem w sieci charakterystykę pasma przenoszenia MDR1A  i wynika z niego że mimo obu charakterystyk V to znacznie się różnią.

HTB1PsMuRXXXXXXBXVXXq6xXFXXXz.jpg

Wykres Pro82 wg ich producenta.

 

W Sony rejon 100 Hz jest wyeksponowany i tu gdzie Takstary grają najciszej pomiędzy 2-4 kHz to MDR1A mają górkę przy 3 kHz, która rozciąga się do rejonu 7 kHz .

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wykresu słuchawek Sony wynika większe podobieństwo MDR-1A do Pro82.

Albo inne przetworniki , albo inaczej wykonane pomiary. Z tego wykresu wynika że MDR-1A są dość podobne do MDR-1000X.

Być może w tej partii użyto podobnych przetworników w obu typach słuchawek.

fr-mdr-1a.png?w=800

Edytowane przez MobyDick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MobyDick napisał:

Z tego wykresu słuchawek Sony wynika większe podobieństwo MDR-1A do Pro82.

Albo inne przetworniki , albo inaczej wykonane pomiary. Z tego wykresu wynika że MDR-1A są dość podobne do MDR-1000X.

Być może w tej partii użyto podobnych przetworników w obu typach słuchawek.

fr-mdr-1a.png?w=800

Na różnych portalach korzystają z różnych dolelowych linii FR, nieraz modyfikowanych na potrzebę i ochotę samych portali. Jeżeli chcesz porównywać wykresy z różnych portali, to najlepiej patrzeć na RAW FR, uncompensated (surowe FR, nieprzyrównane do linii "docelowej").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,

czy mieliście już jakieś problemy z tymi słuchawkami? mi właśnie coś padło przy złączu micro jacka ze słuchawkami i przestała grać prawa słuchawka,

nie mam pojęcia czy to wina kabla czy gniazda, jak wciskam nie do końca, tak jakby bez tego ostatniego prążka micro jacka jak to tu zostało nazwane,

to gra wtedy prawa słuchawka a lewa nie, dodatkowo połączenie jest niestabilne i wystarczy że drgnę głową i przestają grać,

macie jakiś sprawdzony kabel z polskiego sklepu który mogę przetestować? tego VAB-A09 nigdzie nie znalazłem poza aliexpress,

niestety nie wiem czy słuchawki są na gwarancji bo z jakiegoś powodu zniknęło moje zamówienie z historii zamówień mp3store.

Edytowane przez M_T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Isk-ów nie znam, a BossHiFi B8 lepsze od Pro82 i dźwiękowo i wykonanie oraz wygoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.. Podpięte będą do Audiotraka Prodigy cube BE. 

muzyki słucham bardzo różnej - od klasyki, jazzu, bluesa po pop, r@b.. Stąd pewnie potrzebuje słuchawek uniwersalnych.  Czasem gram w gry i oglądam filmy /seriale

Odnośnie bosshifi :

1.Czy dadzą radę z tego toru? 

2.czy poradzi sobie z nimi telefon średniej półki xiaomi redmi note 5?

3. Czy nadadzą się pod moje zastosowania bez modów? Nie lubię tego robić.. Dźwięk ma być taki jak z fabryki. (czytałem coś o modach) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam niemodowane, a słucham różnej muzyki. Im lepsze źródło tym lepszy dźwięk. Nie znam Prodigy Cube więc nie powiem ci. Słuchałem ich trochę z mojego starego Xiaomi Mi3 i było ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć,

Kupiłem przez internet Takstary Pro82 i obecnie zastanawiam się czy je zatrzymać. Przesiadłem się z Sennheiser HD201. W nowych słuchawkach izolacja, wygoda, scena i separacja stoją na dużo wyższym poziomie. Bas też jest lepszy chociaż nie wiem czy nie oczekiwałem czegoś jeszcze lepszego. Niska średnica (tak myślę, że to ten zakres jest) trochę bardziej mi odpowiadała ze starych słuchawek. Niestety wysokie tony trochę mnie kują po uszach. Myślę, że po kilkunastu godzinach odsłuchów trochę się pod tym względem poprawiło, ale nadal mi to trochę przeszkadza. W porównaniu z poprzednimi słuchawkami góra w każdym utworze jest głośniejsza i wyraźniejsza, ale czasem taka zbyt metaliczna. Słuchawki używam podłączone do karty zintegrowanej w komputerze - jakiś Realtek-  oraz testowo, żeby mieć porównanie podłączam je czasem do Samsunga Galaxy Note 9. Niestety nie zauważam tam złagodzenia tych wysokich tonów.

Czy jakiś tani  - do 200 zł - DAC USB (np. Fiio K1 lub DragonFly Black) mógłby pomóc utemperować trochę tą górę? Czy jeśli nie widzę widocznej poprawy na Samsungu to raczej nie mam się co nastawiać, że będzie poprawa pod tym względem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności