Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

W co pogrywacie w wolnym czasie?


troloolo3

Rekomendowane odpowiedzi

@majkel jakiś czas temu trzeci najwiekszy chiński bank przestał uznawać bitcoina i kurs poleciał. Kopacze zaczynają wyprzedawać karty i na ten moment prognoza jest taka, że GPU będą dalej systematycznie tanieć. Na razie wciąż jest to +1.5x MSRP ale i tak lepiej, niż wcześniejsze ~4x (teoretyczne, bo dostępność była żadna). Na razie za nVidią przemawia przede wszystkim lepsza wydajność w RT no i obecność DLSS 2.0, ale AMD powoli też stawia na tym polu kroki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jacmiszcz92 napisał:

Koparki będą przenoszone między krajami. https://www.purepc.pl/firma-optimum-mining-host-przeniesie-milion-koparek-kryptowalut-z-chin-do-kanady-to-dopiero-poczatek-wielkiej-migracji

Swoją drogą to w Polsce prąd jest tak drogi, że nawet kopać się nie opłaca 🤦‍♂️

 

Ostatnio czytałem o gościu w Polsce, który kopie wykorzystując prąd ze swojej fotowoltaiki a ciepłem z koparek ogrzewa dom i wodę. Podobno w takim scenariuszu świetnie sie to spina.

 

Nie ma co robić offtopu, dlatego wracając do tematu giercowania - ostatnio zacząłem się zabierać za nowe Wolfensteiny (od New Order), ale ze średnim skutkiem. Moje natręctwo maxowania i szukania znajdziek już mnie dopadło. Zaraz w pierwszej misji trzeba dostać się do bunkru. Od razu zlokalizowałem dwa wejścia i niestety gra mnie oszukała, bo wybierając jedno z nich w pewnym momencie wybudowała za mną niewidzialną ścianę, więc nie mogłem się cofnąć i przeszukać całej lokacji. Wkurzyłem się i wyłączyłem. Jeszcze się nie przeprosiliśmy. Dzisiaj bedą mijać już ze 3 tygodnie 😛

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2021 o 08:03, Saiya-jin napisał:

Ostatnio Diablo 2. :D

Ja w sumie sobie odświeżę diabełka po premierze Diablo 2: Resurrected. Jedna z trzech moich ulubionych gier.

 

Tak chwalicie tego Wieśka to może kupię, bo pewnie za grosze można dostać teraz pierwszą część. Ja niestety/stety od lat jakoś nie mam zajawki na granie i coś tam pogram w okresie zimowym, ale w zdecydowanej większości nawet nie dokończę gry, bo mnie znudzi, a nawet jak za jakiś wrócę do tematu to kiepsko się tak gra od save'a, gdzie człowiek już dawno nie pamięta o co chodziło. W tę zimę to grałem w STALKER-a i gra fajna, ale oczywiście też nie dotrwałem do końca. Jednak najwięcej czasu spędziłem grając online - chyba jednak element rywalizacji, interakcja z innymi ludźmi i niepowtarzalność rozgrywki to jest to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Hustler napisał:

Ja w sumie sobie odświeżę diabełka po premierze Diablo 2: Resurrected. Jedna z trzech moich ulubionych gier.

 

Tak chwalicie tego Wieśka to może kupię, bo pewnie za grosze można dostać teraz pierwszą część. 

 

Na odświeżone Diablo też mocno czekam, swego czasu setki godzin na Battle.net spędziłem :) Ciekawe jak tu moduł sieciowy będzie się spisywać (czy cos usprawnia, itp), i czy ktoś będzie w ogóle grać, bo formula już jednak przestarzała.

 

Co do Wieśka - pierwsza część niestety brzydko się zestarzała, więc można się od niej odbić. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.07.2021 o 18:24, Spawn napisał:

Tutaj masz dobry punkt wyjscia z propozycjami roznych konfiguracji na kazdy budzet https://www.purepc.pl/jaki-komputer-do-gier-kupic-polecane-zestawy-komputerowe-na-lipiec-2021-gotowe-konfiguracje-w-roznych-cenach

 

Co do kart graficznych to sytuacja przez pandemie i kopaczy kryptowalut jest chora, a mianowowicie dostepnosc jest mizerna a to co jest ma ceny z kosmosu w stosunku do tego co bylo 2 lata temu. Gtx1660 z przed 2 lat kosztuje 1900zł a 2 lata temu był za tysiaka. RTX 3060 kosztuje 2800zł a jego cena sugerowana to 1500zł. Itd itp i to jest i tak już lepiej niż kilka miesięcy temu bo przebitki były nawet i po 300%.

Oto, do czego doszedłem. Jak by nie kombinować, wychodzi 6 klocków brutto.

- 2x 8GB RAM 2666

- Intel 5 10400 2.9-4.3 GHz

- Winda 10 Home

- Jakaś tam obudowa z 4 wiatrakami sterująca podświetleniem RGB

- zasiłka 500-550W

- płyta Asus Prime coś tam (jak trzeba, to się wysilę na "lepszego" Gigabyte)

- SSD 512 GB

- HDD 2TB

- nVidia RTX 2060 6GB

Coś zmienić? Jeśli tak, to dlaczego? Młody chce te wszystkie Ray Tracingi, itp. więc na GTXa może kręcić nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel

Jeśli chodzi o płyty główne, to kiedy sam zmieniałem mobo rok temu kolega serwisujący komputery wspominał mi, że msi ma najlepsze sekcje zasilające i resztę bebechów. Gigabyte podobno potrafi ciąć koszty. Jak kojarzę asus w miarę oki.

 

Co do obudowy - polecam nie brać tanizny. Czasami 50 zł różnicy sprawia, że montaż to przyjemność, a nie udręka. Zwróć też uwagę na szerokość budy - często problem z cyrkulacją powietrza stanowi mała odległość boku karty od krawędzi obudowy.

 

SSD - na M2?

2060 - 6GB to powoli trochę mało, ale ogólnie nVidia nawet w 30xx nie rozpieszcza w tym aspekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem GPU ASUSa i też zero problemów. Jeśli chcesz iść w gotowe składaki, to coś takiego powinno zaspokoić potrzeby, o których wspomniałeś. No i zerknij na zasilacz, chociaż w dzisiejszych czasach takie marki raczej nie pozwoliłyby sobie na montowanie jakiejś akygi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to nie ma sensu składać PC do premiery następnej generacji CPU Intela. Karty spadną z 400% ceny do 150%

38 minut temu, majkel napisał:

To są predefiniowane zestawy X-kom i Komputronika.

Ale po co grubo przepłacać jak z kodem purepc na morele masz złożenie za 1zł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, jacmiszcz92 napisał:

Jak dla mnie to nie ma sensu składać PC do premiery następnej generacji CPU Intela. Karty spadną z 400% ceny do 150%

Ja z rok temu pisalem to samo apropo zakupu rtx2070super ze bezsensu bo drogo i wychodzą rtx30XX ;) Mowi się ze braki sprzetu nawet do 2023 roku moga potrwac. Co bedzie kto wie ale czekac to se tak mozna. Wiem cos o tym bo mam kompa z 2014r i wlasnie ciagle na cos czekam :D Dobrze ze ps5 udalo sie kupic bo bym sobie nie pograł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkelteraz dyski SSD są na tyle tanie, że moim zdaniem nie ma sensu kupować HDD. Kilka miesięcy temu wymieniłem swój (co prawda już dość leciwy) dysk twardy na SSD, i różnica w prędkości, jak i kulturze pracy jest przeogromna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 3000 przynosi bardzo duży wzrost wydajności oraz nowe technologie względem 2000. O ile wtedy opłacało się czekać na nową generację, o tyle teraz do premiery nowych grafik jest bardzo daleko.

Z kolei procki Intela będą miały nowe rdzenie do energooszczędnych zadań. Klasyczne rdzenie również zaoferują znacznie większą wydajność.

Od wielu lat nie było takiego przeskoku w wydajności

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2021 o 23:17, Hustler napisał:

Ja w sumie sobie odświeżę diabełka po premierze Diablo 2: Resurrected. Jedna z trzech moich ulubionych gier.

 

Tak chwalicie tego Wieśka to może kupię, bo pewnie za grosze można dostać teraz pierwszą część. Ja niestety/stety od lat jakoś nie mam zajawki na granie i coś tam pogram w okresie zimowym, ale w zdecydowanej większości nawet nie dokończę gry, bo mnie znudzi, a nawet jak za jakiś wrócę do tematu to kiepsko się tak gra od save'a, gdzie człowiek już dawno nie pamięta o co chodziło. W tę zimę to grałem w STALKER-a i gra fajna, ale oczywiście też nie dotrwałem do końca. Jednak najwięcej czasu spędziłem grając online - chyba jednak element rywalizacji, interakcja z innymi ludźmi i niepowtarzalność rozgrywki to jest to.

 

Chyba też zakupię, chociaż katuję klasyczną wersję obecnie na singlu. Szkoda, że nie wszystkie słowa runiczne działają na sp. Ktoś chętny na wspólne przechodzenie gry po wyjściu remake'a? 

 

Ja mam teraz i5 6500 i GTX-a 760. Jak dla mnie karty serii xx60 powinny kosztować ~800 zł. Ja tak kupowałem GTX-a 460 i 760. :P Przez krypto ceny zwariowały, a po pandemii jeszcze bardziej. Dobrze, że nie mam ciśnienia na granie, to w sumie mi to zwisa. Kompa zmienię jak padnie, chyba żeby wyszło coś naprawdę ******stego, ale jakoś w to wątpię. Zresztą czasu też nie za wiele.

 

To jest ciekawa stronka. Podaje najbardziej opłacalne procesory. Wychodzi, że Ryzen 1900x jest najbardziej opłacalny. Ciekawe jak się to przekłada na polski rynek.

 

https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-6500-vs-AMD-Ryzen-5-1600X/2599vs3000

Edytowane przez Saiya-jin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też zainteresować się serią 700. Za chwilę stracą wsparcie aktualizacjami sterowników do gier, więc ich cena poleci mocno w dół. Sam bym poszedł w tym kierunku, ale do starego sff nie mam pasującego zasilacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności