Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

W co pogrywacie w wolnym czasie?


troloolo3

Rekomendowane odpowiedzi

Gran Turismo Sport. Na początku zaraz po premierze grałem więcej, później zdarzały się okresy z przerwami. Jak to u niedzielnego gracza z aspiracjami :D W każdym razie, 40 poziom wbity, nieco ponad 730 wyścigów na liczniku i 130 wygranych w trybie Sportowym. Dla mnie to spore osiągnięcie, bo wbrew pozorom łatwo nie jest i każda wygrana cieszy. To dlatego, że zmiennych jest multum, jak chociażby sam fakt, że od osiągniętego w kwalifikacjach czasu zależy to, czy będzie się trafiać w okolice pole position w danej stawce, czy też na szare ogony. A czasami różnica to setne sekundy. Nie mówiąc już o tym, że zdani jesteśmy na siebie i swoją psychikę i wytrzymałość, jak również w dużej mierze na opanowanie i dobry bądź zły dzień innych graczy. Ile to było wyścigów, w których ktoś niesportowo się zachował. Chyba drugie tyle, co głupich błędów na pierwszym okrążeniu i zmarnowanie szansy na zwycięstwo dzięki wcześniejszemu wywalczeniu PP. 

 

Coś niesamowitego. Nie trzeba nawet startować w tych największych oficjalnych imprezach żeby mieć tam jakąś namiastkę tego, jak to jest w prawdziwym motorsporcie. I może pisząc to narażę się na śmieszność, ale Gran Turismo Sport daje mi właśnie część tej symulacji przynajmniej pod kątem czysto psychologicznym. Gdzie, jakby to powiedział Tomek Hajto, oprócz talentu i szeregu różnych rzeczy, bardzo ważny jest sam mental. :)

 

Także oprócz frustracji, jak to rymują młodzi ludzie, jest też wiele satysfakcji. Polecam!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2019 o 21:44, Undertaker napisał:

Gran Turismo Sport. Na początku zaraz po premierze grałem więcej, później zdarzały się okresy z przerwami. Jak to u niedzielnego gracza z aspiracjami :D W każdym razie, 40 poziom wbity, nieco ponad 730 wyścigów na liczniku i 130 wygranych w trybie Sportowym. Dla mnie to spore osiągnięcie, bo wbrew pozorom łatwo nie jest i każda wygrana cieszy. To dlatego, że zmiennych jest multum, jak chociażby sam fakt, że od osiągniętego w kwalifikacjach czasu zależy to, czy będzie się trafiać w okolice pole position w danej stawce, czy też na szare ogony. A czasami różnica to setne sekundy. Nie mówiąc już o tym, że zdani jesteśmy na siebie i swoją psychikę i wytrzymałość, jak również w dużej mierze na opanowanie i dobry bądź zły dzień innych graczy. Ile to było wyścigów, w których ktoś niesportowo się zachował. Chyba drugie tyle, co głupich błędów na pierwszym okrążeniu i zmarnowanie szansy na zwycięstwo dzięki wcześniejszemu wywalczeniu PP. 

 

Coś niesamowitego. Nie trzeba nawet startować w tych największych oficjalnych imprezach żeby mieć tam jakąś namiastkę tego, jak to jest w prawdziwym motorsporcie. I może pisząc to narażę się na śmieszność, ale Gran Turismo Sport daje mi właśnie część tej symulacji przynajmniej pod kątem czysto psychologicznym. Gdzie, jakby to powiedział Tomek Hajto, oprócz talentu i szeregu różnych rzeczy, bardzo ważny jest sam mental. :)

 

Także oprócz frustracji, jak to rymują młodzi ludzie, jest też wiele satysfakcji. Polecam!

 

Aż chyba się skuszę na plusa. Imponujące jest jak GT Sport się rozwija. Sim racing rośnie w oczach i może być z tego naprawdę duża sprawa. Grywasz może w Assetto corsa na PC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja, cały czas dodawane są nowe auta i od czasu do czasu trasy w aktualizacjach. Także tego contentu jest więcej niż na premierę. Teraz z perspektywy czasu muszę stwierdzić, że jakkolwiek nie pogardziłbym pełnoprawnym, tradycyjnym GT z trybem kariery a'la caRpg, tak jednak ten tryb sportowy w zupełności daje radę. ;)

 

Generalnie ja kupowałem PS4 z myślą o Gran Turismo Sport właśnie i niektóre exclusive'y (Uncharted, The Last of Us). Dla mnie więc sprawa plusa była jasna. 

 

Niestety nie miałem tej przyjemności grania w Asseto Corsa. Choć tam ten model jazdy podobno właśnie bardziej symulacyjny niż simcade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AC niestety sprowadza na ziemię :P CO do różnic na korzyść AC to przede wszystkim o wiele lepszy force feedback plus coś co jest dla mnie absolutną podstawą - możliwość zmiany FOV. Po dobrym ustawieniu faktycznie łatwiej jest o powtarzalność. O ilości modyfikacji w internecie może nawet nie wspominam, bo możliwości są prawie nieograniczone :) 

 

Kto wie, może w końcu skuszę się na plusa i spróbuję sił w trybie Sport. Na czym jeździsz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DualShocku 4 :P W sumie Gran Turismo to od zawsze była dla mnie gra z kategorii "easy to learn hard to master". Jeszcze nigdy nie załapałem się na tablicę najlepszych 10 okrążeń choć na swoje usprawiedliwienie dodam, że nie siedzę wyczekując zmiany w rozkładzie wyścigów żeby jak najszybciej machnąć dobry czas :)

 

Cóż, ja naprawdę polecam tryb Sportowy. A ostatnio w przerwie między wyścigami bawię się trybem Scapes ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Forzę Horizon to ja grałem trochę swego czasu, ale w 2. Bardzo fajna gra, ale dość szybko mi się znudziło :) W ogóle seria Forza, w tym Motorsport - daje radę. Ja jednak jestem fanboyem Gran Turismo, tak mi zostało jeszcze z dzieciństwa. Ogólne wrażenie mam takie że te gry to trochę jak porównanie FIFA vs PES. Gran Turismo jest japońskie i to czuć - duszę w tej grze. Za to Forza już chyba jako produkcja, dopracowana na premierę i w ogóle -  może i nawet wyprzedziła exa od PD. I podobnie w kopance od EA Sports, mnogość opcji, dopracowanie, ale PES zawsze wydawał mi się mieć jakby taki "głębszy gameplay". ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie marzy nowy Test Drive Unlimited. Było w tym coś wyjątkowego. I te odwożenie luksusowych samochodów - niby mogłem jechać wolno i nie ryzykować, a jednak dawało się ogień na tłoki żeby poczuć moc tych potworów. Nowe Horizony wydają mi się za bardzo need for speedowe, jeśli wiecie o co mi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam TDU, ta rajska wyspa, świetna grafika i szybkie samochody. Choć początkowo grałem jeszcze na PS2 i też był klimat, tyle że szarości :D Człowiek chociaż przez chwilę mógł poczuć luksus. Miejsce jakby wyrwane z szarej ponurej rzeczywistości. Jeszcze te zajefajne posiadłości. Magia. 

 

W dwójkę nie grałem, ale to już podobno nie było to. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musicie mi przypominać tą świetną grę? :D

Natłukłem w niej swego czasu około 500h.

Ponoć jest mod dzięki któremu znowu można grać onlina, choć mnie na dzisiejsze czasy odrzuca grafika i błędy.

TDU2 to już nie było to samo, widać że nie mieli zbytnio kasy na dopieszczenie gry....

 

Kupiłem właśnie najnowszego CoD, ponoć najlepszy od czasów pierwszego MW, szkoda tylko że potrzebuje 175GB na dysku :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może. Ale ja tam się tak czy siak w singlu nie nudziłem. TDU, jakieś nowe na ten czas FIFY (szczególnie 08), dla mnie to był przeskok między PC'tem jaki wtedy miałem i PS2. Grafika nie do opisania. A teraz po latach to można się nieźle odbić od tych gier - sprawdzałem całkiem niedawno. No ale czemu się dziwić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
5 minut temu, ijacek napisał:

U mie królują gry sportowe. W domu najbardziej lubię sobie pograć w FIFĘ albo PESa. Najwięcej emocji jest wtedy, który gra się po prostu ze znajomymi albo w  trybie Multi, bo sama gra z komputerem to już nie to samo

Na PC grasz w PESa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dead by Daylight, nie spodziewałem się, że to nawet całkiem dobra gra.Tylko za dużo osób chce być zabójcą i musisz czekać bardzo długo na mecz gdy nim grasz, ocalałym to moment. A gra zabójcą wcale nie jest łatwa, trzeba naprawdę dużo widzieć i sprawnie operować myszką. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności