Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki wokółuszne zamknięte, przenośne do 500zł(+-)


MejbiMajonez

Pytanie

Witam, szukam słuchawek przenośnych zamkniętych (na kablu) wokółusznych do 500zł (+-), na początku zaznaczę że korzystałem wcześniej z tanich modeli słuchawek nausznych (TDK MP 100, AKG K511, aktualnie korzystam z TDK ST560S) więc moje doświadczenie z droższym sprzętem jest niemal nieistniejące. Do odtwarzania muzyki będę korzystał z Xiaomi Redmi Note 3, jeśli chodzi o moje wymagania co do słuchawek to liczę na mocne bassy (nietłumiące wokalu ale bardzo wyraźne) wyraźny wokal, niską trudność w użytkowaniu, solidną konstrukcję oraz dobrą izolację od świata zewnętrznego w czasie słuchania. Najczęstszymi gatunkami muzyki jakiej słucham to : Electro, House, Dubstep, Heavy Metal. Na oku mam trzy modele słuchawek :

-Bayerdynamic Custom Street

-Bayerdynamic Custom One Pro

-Audio-Technica ATH-M50x

Zaznaczam jeszcze raz, że nie mam dużego doświadczenia z droższym sprzętem, nie wiem szczerze czy telefon jest w stanie wykrzesać pełną moc ze słuchawek za 500zł. 

Co do marek, jestem całkowicie otwarty na propozycje, prosiłbym jednak o nie podsyłanie sprzętu AKG, po prostu mi się nie podobają.

Z góry dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja zaproponuję ci Klipsch Reference On-ear. W Polsce można dostać za 399 PLN. Na pewno zagrają z telefonu. Ale jak zmienisz im źródło to zobaczysz co potrafią. Są wygodne ale nauszne. Albo z Amazon.de Musical Fidelity MF 100  za 45 euro. Na pewno będzie w obu przypadkach przeskok jakościowy bardzo spory 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oglądałem recenzję wszystkich słuchawek i szczerze powiedziawszy najbardziej napaliłem się na custom one pro, wyglądają idealnie, dużym plusem też wydaje mi się możliwość sterowania basu. Tylko muszę teraz znaleźć miejsce na śląsku gdzie będę mógł je przesłuchać, byłem ostatnio w sklepie mp3store w Katowicach ale niestety z tego co pamiętam ich nie było :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o Customy One Pro - tylko je mam i tylko do nich mogę się odnieść. Zresztą mój staż forumowy jest taki jaki widać, jeżeli chodzi o kwestie dźwiękowe traktuj z przymrużeniem oka. Budowa i jakość wykonania są bardzo dobre - dużo elementów metalowych, solidna konstrukcja. Ze swoich korzystam jakieś 4 lata, poza kilkoma ryskami nie widzę żadnego uszczerbku, a korzystałem z nich w miarę po równo jako przenośne i domowe. Poza zmarszczkami na padach i pałąku stan niemal idealny. Wymieniałem jedynie kabel, ale to nie problem. Wygoda użytkowania - zarówno duża jak i mała. Pady mięciutkie, przyjemne, pałąk troszkę gorzej, ale zaznaczam, że mam małą głowę. Dosyć szybko robi się gorąco, chociaż to raczej kwestia wszystkich wokółusznych zamkniętych. Izolacja bardzo dobra, wystarczy założyć bez włączania muzyki, żeby odciąć się od świata zewnętrznego.

To była część bardziej "obiektywna". Jeżeli chodzi o odczucia dźwiękowe - mała łyżka dziegciu. Zaczynając od pozytywów - modyfikacja basu jest faktem, różnice nie są kosmetyczne, dostajemy 4 różne brzmienia. Zaczynając od najbardziej otwartego, na którym ładnie wybrzmiewają damskie wokale przechodzimy do 2 i 3, chyba najbardziej naturalnych i do 4, gdzie bas zaczyna być dosyć dominujący. Kwestia samego basu i jego jakości. Jak dla mnie zmiany na każdym z tych stopni są bardziej ilościowe niż jakościowe, jest go więcej, ale wciąż jest trochę misiowaty/budyniowaty, brakuje mu zwartości i szybkości. Na 4. ustawieniu już wprost się rozlewa, chociaż do muzyki filmowej zdarzało mi się na tym słuchać. W pewnym momencie stały się trochę za duże do przenoszenia, przerzuciłem się na IEMy, w Onkyo CTI300 znalazłem troszkę bardziej zwarty bas, z większym kopnięciem, ale bardziej punktowy i lepsze napowietrzenie, ogółem bardziej odpowiadające mi granie. COPy poszły w odstawkę do czasu, kiedy kupiłem DragonFly'a Reda, który je bardzo rozjaśnił, powiększył scenę i dał trochę oddechu. W takiej formie na razie ze mną zostają, chociaż jest to inny poziom grania niż prosto z dziurki telefonu.

Wyszło dosyć obszernie, a można by napisać jeszcze sporo więcej. W każdym razie chyba nie o to chodzi, a o małe nakreślenie ogólnej charakterystyki :). Polecam własnoręczne(własnogłowne?) przesłuchanie. Jeżeli coś chciałbyś konkretniej wiedzieć, to mogę jeszcze dopisać szczegółowiej, chociaż jest to tylko moje bardzo subiektywne zdanie i radzę się dobrze zastanowić każdemu, kto chciałby się ze mną zgodzić :P 

 

Edyta: Te słuchawki musza się wygrzać, zmiana brzmienia po ok 100h jest spora, najlepiej jakbyś do odsłuchu dostał sprzęt, który ma już trochę przebiegu.

Edytowane przez ForeseenQuasar
Uzupełnienie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To odwrotnie niż w obu moich propozycjach. Tam bas jest konkretny ale bardzo dobrze kontrolowany. Klipsche nie lubią się tylko z bardzo ciemnymi źródłami np Aigo Z6 nie dało się na nim słuchać, jedna klucha. Ale to jedyny przypadek braku synergii jaki spotkałem. Klipsche oferują lepszą izolację niż MF 100. I Klipsche lubią a nawet potrzebują wygrzewania. Po ok 80-100 godzinach rozwijają się. Kilka osób które kupiły za moją namową nie wierzyły że jest taka zmiana i same się przekonały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bardziej przestrzenne, ale ponieważ są to półotwarte słuchawki nie każdemu spasują. Te z ibooda były wersją balanced, z miniXLR. Do nich najlepiej dokupić na amazonie za ok 200 $ wzmacniacz V90BHA specjalnie do nich przeznaczony (cena w Polsce ok 1500 pln, dlatego wspominam z amazonu, prawie o połowę tańszy) na który nie potrzeba przejściówek bo ma odpowiednie gniazdo. Ja słuchając 80-90% czasu mobilnie nie brałem się za MF200. Ale kolega, którem się setki spodobały a słucha głównie w domu kupił MF200 ale bez B czyli ze zwykłym wtykiem 3,5 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności