Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki do grania ~700zł + pytanie o dźwiękówkę


kubas246

Pytanie

Hej,

miałem zamiar robić recabling swoich HMC631, ale stwierdziłem że nie ma to sensu bo i tak są mało wygodne (mam małą głowę i HMC631 trzymają się za nisko przygniatając mi od góry uszy). Dodatkowo czarny piątek zbliża się wielkimi krokami to może uda mi się coś wyrwać na promocji. Przejdźmy jednak do sedna.

 

Budżet: ~700zł (wolałbym nie przekraczać budżetu)

Przeznaczenie: Gry (głównie) i muzyka (rock, metal, pop)

Źródło: Xonar DG z zamiarem wymiany na AIM808 lub coś zewnętrznego (oprócz tego pewnie będę używał ich do PS4)
Oczekiwania: słuchawki muszą być wygodne, dość dobrze izolować od otoczenia, posiadać świetny dźwięk przestrzenny, nie mogą być zbyt bassowe no i oczywiście jakość dźwięku musi stać na wysokim poziomie. Dodatkowo słuchawki nie muszą posiadać mikrofonu (mam zamiar dokupić niedługo Audio ModMic v4). Ogólnie chce poczuć tą przesiadkę z HMC631

 

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie tematu. Byłem nastawiony na AIM808, ale mam zamiar w nieokreślonej przyszłości (pewnie po premierze Volty) zmieniać PC. Już zaplanowałem, że następny PC będzie możliwe jak najmniejszy (Node 304 + płyta mini ITX) i tu pojawia się problem, bo nie wsadzę tam AIMa. Czy jest jest jakaś zewnętrzna dźwiękówka która zastąpi AIM808 (oferując podobną jakość za podobną cenę)?

Początkowo myślałem o jakimś DAC+AMP (wtedy miałbym możliwość podłączenia do PC jak i PS4), ale one nie posiadają złącza dla mikrofonu. Ma ktoś dla mnie jakieś sensowne rozwiązanie w tej sprawie? Ostatecznością byłoby porzucenie planów mini-ITX na rzecz mATX i innej budy oraz zakup AIM808 do PC i jakiegoś taniego używanego DAC+AMP do PS4 - tylko jakiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dt770 basowe dość, ale ogólnie fajne. 

K702 i dt990 nie izolują, bo to otwarte. Lubią też mocny napęd. 

AIM sam w sobie jest jedną z najbardziej opłacalnych opcji, ale jak zauważyłeś nie będzie łatwo go przenieść do nowego peceta. A geek da radę :)

I nie jest dużo gorszy. O ile w ogóle gorszy.

K550/551 - przestrzenne, niebasowe, zagrają z byle czego. Dobrze pozycjonują i izolują, a to był jeden z wymogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No właśnie wsadzenie tam AIM nie będzie trudne a wręcz niemożliwe. Jeśli więcej "cyrków" tego typu wyjdzie (bo są rzeczy o których jak widać nie pomyślałem planując nowy PC) to może się okazać, że zrezygnuje z Node 304 na rzecz DS Cube (a tam na płycie micro ATX już AIMa wsadzę).

 

Właśnie wiem, że K702 nie dadzą izolacji, ale jeśli pozycjonowanie i jakość dźwięku będzie lepsza niż w choćby wspomnianych K550 to mogę jednak się nad nimi zastanowić. Jeśli już o K550 mowa to masz na myśli starsze czy MK II?

Edytowane przez kubas246
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

I te i te. 

Nowe mają więcej basu, ale nadal znakomitą przestrzeń. Dużo ludzi narzekało na słaby bas mk1, stąd mk2 strojone są inaczej. Ja bym wolał poprzedni model, ale Tobie może brakować nieco basu. 

K702 mają lepszą przestrzeń, ale k550 też słabe nie są - mają najlepszą przestrzeń w konstrukcjach zamkniętych spośród rych, których cena nie powoduje zawrotów głowy. 

K702 analogocznie w otwartych. Woększą przestrzeń odnotowałem tylko w hd800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

ja bym się skusił na dt990 w wersji 250 (używane - około 350) + dac amp który je obsłuży (geekout z forum na podobną cenę / smsl M2 jak ma być nowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

olx

Godzinę temu, kubas246 napisał:

@whero

Gdzie ja dostanę DT990 używki za 350? Jak ostatnio widziałem to za 500 były. Z geekout jest taki problem, że nie podejdzie do PS4

i to akurat nie zarżnięte

Godzinę temu, kubas246 napisał:

@whero Z geekout jest taki problem, że nie podejdzie do PS4

masz spidif (optyczne) na mobo w pc?

Edytowane przez whero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności