Jump to content

Sennheiser Orpheus – najdroższe słuchawki świata

Recommended Posts

• Moderator

DSCF2819.JPG

Audio Video Show jest niepowtarzalną okazją do posłuchania najdroższych słuchawek świata – Sennheiser HE-1 Orpheus. Kosztujące 250 tys. zł nauszniki są konstrukcją elektrostatyczną, w której rolę tradycyjnych przetworników dynamicznych pełni specjalna folia, o grubości zaledwie kilku mikronów. W komplecie dostarczany jest dedykowany wzmacniacz lampowy. Bugatti Veyron świata słuchawek.

PGE Narodowy, sala 101

• Sad 2
  • 2 weeks later...

Niestety w piatek bylo juz po zapisach na to "wydarzenie". W sobote po kombinacjach jeszcze jakims cudem sie wcisnalem, ale o niedzieli mozna zapomniec. Tak wiec lepiej zaoszczedzic sobie zbednych emocji. Poza tym sluchania jest cale 5min na łebka, wiec i tak tyle co nic.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By Grzybek1595
      Cześć,
      jako, że podczas pracy używam słuchawek przez co najmniej 8h dziennie stwierdziłem, że czas dać odpocząć uszom, bo podczas kilkugodzinnego słuchania w nausznych Majorach III mocno dają o sobie znać.

Chciałem słuchawki wokółuszne, ale o zamkniętej konstrukcji (żeby ludzie obok nie narzekali na hałas dochodzący z słuchawek), które będą miały bardzo dobrą jakość dźwięku i będą przyjemne w użytkowaniu nawet po tych 8h bez przerwy na głowie. Chciałbym też aby miały opcje transmisji dźwięku zarówno po kablu jak i po bluetooth tak jak moje Marshalle, gdzie do laptopa jestem wpięty po kablu, a jak przechodzę na TV to przepinam się na BT.

W słuchawkach głównie słucham muzyki (różne gatunki, głównie Rock, Pop, Rap) i oglądam filmy.

Kieruję wzrok ku marce Sennheiser, ponieważ miałem kiedyś słuchawki tej marki i jakość dźwięku była świetna a poduszki pod uszy były bardzo wygodne.

Czy możecie polecić jakieś konkretne modele? Budżet w granicach 400zł, ale jak będziecie znali droższe to podeślijcie, może rozważę rozciągnięcie go, albo polowanie na grubą promkę.

P.S. Nie jestem pewien bo nie miałem nigdy do czynienia z konstrukcją półotwartą- czy bardzo dokuczliwe dla otoczenia są takie słuchawki?

Dzięki!
    • By matpli
      Hej, 
      Od początku zaznaczę, że nie mam jakoś bardzo dużej wiedzy technicznej, więc proszę o wyrozumiałość  Miałem okazję ostatnio posłuchać Sennheiserów oraz audiotechnik m50x podpiętych do smsl m3. Najbardziej spodobała mi się szeroka scena sennków, ale brakowało mi niskich tonów, które z kolei miały m50x. No i tutaj pytanie, czy jest coś w przedziale cenowym powiedzmy do 1 400 zł, co zapewni mi podobną scenę jak sennki z takim basem jak m50x?
      Chyba że ktoś poleci po prostu dobry zestaw dac/amp + słuchawki otwarte do słuchania głównie elektroniki, hip hopu, alternatywy i muzyki eksperymentalnej?
    • By _Error_Ann_
      Zamierzam kupić swoje pierwsze, lepsze jakościowo słuchawki. Niestety kompletnie się na tym nie znam, lecz po przeszukaniu internetu padło teraz na wybór pomiędzy Sennheiser HD58x Jubilee (ok. 800 zł), a Beyerdynamic DT 990 Edition 32 Ohm (ok. 670 zł).

Interesuje mnie zwłaszcza stosunek jakości do ceny oraz najważniejsze pytanie - czy słuchawek Sennheiser HD58x będę w stanie używać bez żadnego wzmacniacza (skoro to 150 Ohm'ów)? Bo nie zamierzam żadnego kupować. Oraz czy uda mi się słuchać na nich muzyki na telefonie bez żadnych przeszkód takich jak spadek jakości/głośności? Jestem bardziej przekonana do HD58x, ale ostateczny zakup zależy od odpowiedzi na powyższe, najistotniejsze dla mnie pytania. Dodatkowo chciałam zapytać o wygodę - które z nich lepiej leżą? 

Na marginesie - słucham wielu zróżnicowanych gatunków muzyki. Od klasycznej, przez rock i metal, blues, muzykę elektroniczną, vaporwave, jazz, lata 50'-90', muzykę symfoniczną i filmową, alternatywną, orientalną... i wiele innych, nie idzie tego zliczyć. Wyczytałam, że to może być istotną kwestią, więc na zapas wolę ją zawrzeć

Proszę o wszelkie uwagi, rady i doświadczenia osób, które miały styczność z tymi słuchawkami. 
      Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi! 
    • By marek_m
      Sprzedam:

Sennheiser HD 650
      Kupione w Nautilus2 4-go sierpnia br. Stan igła (użyte kilka razy); Komplet sklepowy, oryginalne opakowanie, paragon, gwarancja.  
      Kable:
      Czarny prosty, na Canare, HSPC -> Jack 3,5 mm, 2m, rozgałęzienie 35 cm. Czarny prosty, na Canare STARQUAD L-4E5C, oplot NYLON SOFT, zbalansowany, HSPC -> Jack 2,5mm, 2m.  
      Cena: PLN (kurier / paczkomat w cenie).

Gratis dorzucam nowe (zafoliowane) słuchawki KZ EDX.

• Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy