Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki do metalu za 300-350zł


ChelseaSmile888

Pytanie

Cześć.
Witam się pierwszym postem. 

Od razu potrzebuję pomocy w wyborze. Z racji tego, że moje PL10 robią się nieco wysłużone rozglądam się za czymś nowym. Ogólnie sprawdziły się całkiem nieźle, jednak czasem brakuje trochę niskich zejść oraz przestrzeni, izolacja pozostawia nieco do życzenia jak i wygoda (ciężko mi było dobrać gumki, a i tak słuchawki często się luzują i szybko robią się niewygodne)
Za źródło robi Clip+ (w razie awarii Clip sport). Słucham głównie metalcore i hardcore - nazwijmy to po prostu metalem z naciskiem na nowsze podgatunki do tego czasem wpadną rapsy.

 

Zastanawiam się czy nie lepsze będą jednak słuchawki nauszne - problem wypadania zniknie, przestrzeni też powinno nieco przybyć. W tym wypadku szczególnie interesują mnie Beyerdynamic Custom Street.

Jeżeli chodzi o doki mam takie typy:

Fiio EX1

VSonic VSD3

Nie wiem niestety czy będzie to jakiś faktyczny progres względem słuchawek, które mam obecnie.

Proszę o Wasze typy i opinie. Z góry dzięki

 

*mam kiepskie możliwości odsłuchowe - Olsztyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

W pierwszej kolejności pomyśl nad zmianą odtwarzacza, bo Clip+ średnio sobie radzi z taką muzyką.

Za 400 złotych masz parę Shozy Zero + xDuoo X2, która jest świetna do łojenia. Mają swoje minusy użytkowe (zwłaszcza X2), ale Sansa po prostu przy nich muli i gubi dynamikę.

 

Dodatkowy plus jest taki, że Audioheaven, który je sprzedaje, jest właśnie z Olsztyna ;) Napisz do BigMarasa na forum, pewnie zaoszczędzisz na przesyłce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
37 minut temu, Inszy napisał:

Dodatkowy plus jest taki, że Audioheaven, który je sprzedaje, jest właśnie z Olsztyna ;) Napisz do BigMarasa na forum, pewnie zaoszczędzisz na przesyłce.

Tak jak pisał @Inszyskontaktuj się z @bigmaras i umów się na odsluchy tylko portfel i karty zostaw w domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Namówiliście mnie na zmianę odtwarzacza. Wybiorę się po weekendzie.

Wstępnie będzie to X2, ale rozważam jeszcze Taczkę 4g tylko to już leciwy sprzęt. Chyba, że jest jeszcze coś wartego uwagi za tyle złota.

Budżet podbijam do 500 razem z odtwarzaczem.

 

Jak podane przeze mnie propozycje sprawdzą się z X2? Poczytałem nieco recenzji o Shozy zero i nie jestem przekonany co do wykonania. Poza Mee Audio i Brainwavzami nic u niego nie jest mi znane.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od roku ponad roku używam taczki 5g z dokami Fiio ex1. Póki co w moim przypadku ten zestaw dzielnie stawia czoło kolejnym falom hype'u  z tej półki cenowej i jak dotąd nie znalazł pogromcy, co nie znaczy że konkurencja jest słaba). Po prostu preferencje osobiste. I co nie znaczy że Tobie się spodoba też)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, rezystor napisał:

Od roku ponad roku używam taczki 5g z dokami Fiio ex1. Póki co w moim przypadku ten zestaw dzielnie stawia czoło kolejnym falom hype'u  z tej półki cenowej i jak dotąd nie znalazł pogromcy, co nie znaczy że konkurencja jest słaba). Po prostu preferencje osobiste. I co nie znaczy że Tobie się spodoba też)

Jak się taki zestaw sprawdza i jak to brzmi ogólnie? (więcej konkretów poproszę :))

 

Jak można do tych doków odnieść Custom Street?

 

Teraz jest tylko taki hype na chińskie sprzęty czy faktycznie warto omijać sklepy typu mp3store dla takich marek?
EDIT: warto zainwestować w mniej znanego chinola niż marki będące na rynku dłużej.

Edytowane przez ChelseaSmile888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, ChelseaSmile888 napisał:

Jak się taki zestaw sprawdza i jak to brzmi ogólnie? (więcej konkretów poproszę :))

 

Jak można do tych doków odnieść Custom Street?

 

Teraz jest tylko taki hype na chińskie sprzęty czy faktycznie warto omijać sklepy typu mp3store dla takich marek?

 

Brzmi bardzo angażująco, ze względu na rozmiar sceny , która choć nie jest duża, większa bardziej wgłąb niż na szerokość, to jednak daje poczucie bliskiego obcowania z muzyką, jak gdyby słuchacz był w pierwszym szeregu na koncercie.  Ale jednocześnie słuchacz nie ma poczucia ciasnoty, wszystko wydaje się być na swoim miejscu. Tutaj dodam, ze jedne z moich ulubionych nagłownych słuchawek są q701 posiadające dość dużą scenę, a mimo to nie odczuwam jej braku w dokach ex1.

W equalizerze ustawiam tryb recytacje i wówczas odchudzam bas ,który wcale nie jest mały,  wydobywam wtedy z niego pokłady faktur, czuć jego moc, zejście a jednocześnie jegokontrolę, której trochę brak w ustawieniach wyłączenia equalizera. To tylko takie moje zastrzeżenie, które założe się nie będzie wadą dla innych użytkowników czując się ze zwiększonym basem jak ryba(bass) w wodzie.

Bogata średnica obfitujaca w  plankton, bez czarnego tła , nasycona, nieznacznie wycofana , ale bez poczucia utraty, przynajmniej w moim wypadku, co właśnie przekłada się na bliskość angażujących wokali.

Z góra mam problem w opisie. na pewno nie sybiluje, nie kłuje , nie drażni, jest wystarczająco jasno , choć nie ostro.

Podsumowując|Fiio ex1  w połączeniu z taczką 5g  to lekka V, minimalnie ocieplone blisko naturalności, bardzo dobra rozdzielczość.

Bardzo mi podpasowały  własnie poprzez to angażujące granie, a słuchałem vsonic gr07 classic(które zreszta też posiadam), aune e1 , Flare Audio R2S, znacznie przecież droższe słuchaweczki, i z którymi też mógłbym żyć, ale....są niuanse które skłaniają nas do pewnych wyborów i nazywamy to preferencjami osobistymi:)

 

Nie umiem sie odnieść do custom street bo nie słuchałem.

 

Odnośnie ostatniego pytania , nie za bardzo rozumiem co masz na myśli- przeciez te doki  można kupić właśnie w mp3store.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności