Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

DT990 Pro i Focal Listen mnie już nie cieszą


Luk@s

Pytanie

Nie wiem czy to sprawa tego, że ostatnio dużo słucham muzyki w samochodzie i dużo filmów w 5.1 oglądam, ale przeżywam ostatnio audio kryzys. Moje DT990 Pro nadal uważam za świetne, tak samo Focal Listen, które również uwielbiam, a jeszcze bardziej moja żona, jednak czuję wielki niedosyt. Na każdych słuchawkach brakuje mi sceny i mam wrażenie, że dźwięk jakiś taki zmulony i gra bardzo w głowie. Myślałem o ATH MSR7, słuchałem ich wczoraj, ale to takie Focal Listen z mniejszą ilością wysokich. To bardzo dobre słuchawki (pamiętam jak szukałem Focali i przesłuchałem konkurencję), myślę że trudno o konkurencję w podobnej cenie, ale też mnie nie powaliły.

 

Czego szukam:

- ogromnej sceny, chociaż czasem jak Listen zaakceptuje słuchawki o mniejszej, niestety AKG odpada, miałem K550 i K601 - świetne, ale tego basu nigdy nie stoleruję

- bas a szczególnie bardzo niskie zejście, ale nie chcę też słuchawek zabijających jego ilością

- średnica nie może być bardzo wycofana, pamiętam kilka przypadków słuchawek bardzo dobrych tak grających - odpadły

- wysokie nie mogą być zbyt łagodne, ale też DT990 Pro czasem przeginają, ale spokojnie jestem w stanie zaakceptować taką ilość góry, ale nie więcej

 

Właściwie obojętne czy będą to doki (bardzo lubię armaturę, ale brak basu, może takie Fiio F9 mnie zaskoczą), czy słuchawki otwarte czy zamknięte. Chciałbym coś co zdeklasuje moje Beyerdynamic i Focale.

 

Słuchawki mają grać na iPadzie Air 2 + muszę zapewne dokupić coś w stylu Audioquest Dragonfly.

 

Teraz przechodzimy do sedna - macie jakieś pomysły i ile muszę wydać? Wiadomo im mniej tym lepiej, ale jestem w stanie zaakceptować fakt, że muszę wskoczyć na inną półkę cenową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
11 minut temu, Luk@s napisał:

Ależ z X2 jestem okropnie zadowolony, to po co kombinować. A czy DT990 Pro grają mi źle? W żadnym wypadku, po prostu Philipsy grają lepiej :)

Jak już, to kiedyś mam ochotę spróbować czegoś innego. Może Hifiman albo Audioquest Nighthawk, może HD800 ;)

 

To po co marudziłeś ze dt990 już nie cieszą? Możliwe ze masz jakieś słabe 990 pro i tyle.

Rozrzut jakości bayera 990PRO jest ogromny większy niż różnice miedzy hd800 i hd800s.

Ciekawe dlaczego ludzie słuchają hd800 z różnymi numerami seryjnymi a jak dobrze pamiętam @rev słyszał kilka różnych hd800 ale skoro można oceniać dany model po jednej sztuce to cóż....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak jest, tylko dobrą sztukę 990 NAPRAWDĘ CIĘŻKO przebić, nie rób błędu jakiego ja robiłem po odsłuchaniu 1 sztuki która grała TRAGICZNIE.

Ale próbuj szukaj x1/x2 fajne tylko nie jest to lepiej a inaczej, nie mniej tylko z powodu innych wymagań i ograniczania się nie mam x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 15.11.2017 o 16:26, Palpatine napisał:

To są słuchawki o najwiekszej scenie w otwarttch o dużej ilości basu.

Nie prawda, HD800s spokojnie je pobiją i wbiją w glebę...he,he. Nie mówiąc o Focalach Elear...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
31 minut temu, Soundman1200 napisał:

Nie prawda, HD800s spokojnie je pobiją i wbiją w glebę...he,he. Nie mówiąc o Focalach Elear...

Rozmawiamy o półce cenowej zdefiniowanej przez autora tematu wpierwszym poście.

Musisz uważniej czytać jak już kogoś cytujesz i w dodatku poprawiasz.

A tym, że 800$ maja wiecej basu od X2  to mnie zaintrygowałeś ?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Palpatine napisał:

Rozmawiamy o półce cenowej zdefiniowanej przez autora tematu wpierwszym poście.

Musisz uważniej czytać jak już kogoś cytujesz i w dodatku poprawiasz.

A tym, że 800$ maja wiecej basu od X2  to mnie zaintrygowałeś ?

Czasem miałem wrażenie że aż za dużo, więcej od TH610 na pewno...

Aha, bo tak napisałeś że nie ma otwartych z lepszym basem że....no wiadomo;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaworrr napisał:

W Focal Elear scena większa niż w dt990pro? 

Ja nigdy nie słyszałem 990pro więc nie pomogę.

11 minut temu, Soundman1200 napisał:

Czasem miałem wrażenie że aż za dużo, więcej od TH610 na pewno...

Aha, bo tak napisałeś że nie ma otwartych z lepszym basem że....no wiadomo;)

W otwartych do 1k o poprawnym SQ to X2 to są bezkonkurencyjne jeśli chodzi o ilość basu. Ale brakuje subbasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak po pewnym czasie mogę potwierdzić. X2 są świetne chociaż chwilowo grają mi tylko z iPada, ale w końcu coś im dokupię :) Natomiast faktycznie brakuje subbasu, który wprost kocham. Dlatego w tym roku mam plan sprawić sobie Elear i mam to gdzieś, że pewnie powiecie że iPad nawet z jakimś DACiem to za słabe źródło dla nich :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie używam EQ.

 

Pozwolę sobie odświeżyć mój wątek - podzielić się spostrzeżeniami kolejnymi. Miałem okazję odwiedzić jeden z salonów audio celem zapoznania się z AQ Nighthawk. Myślałem, że to będzie to. Niestety egzemplarz niewygrzany, ale ten „kocyk” to nie moja bajka, liczyłem też na lepszą scenę. Kupiłem tylko DF Black (moim zdaniem ma więcej mięska i jakoś mi bardziej spasował od Red), dodał fajnego kopa Philipsom, a za 222zł grzech było nie brać. Trudno X2 przeskoczyć. Nie wiem w jaką półkę cenową muszę celować. Może faktycznie Elear trzeba posłuchać ;) Albo HD800.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Luk@s napisał:

Nie używam EQ.

 

Pozwolę sobie odświeżyć mój wątek - podzielić się spostrzeżeniami kolejnymi. Miałem okazję odwiedzić jeden z salonów audio celem zapoznania się z AQ Nighthawk. Myślałem, że to będzie to. Niestety egzemplarz niewygrzany, ale ten „kocyk” to nie moja bajka, liczyłem też na lepszą scenę. Kupiłem tylko DF Black (moim zdaniem ma więcej mięska i jakoś mi bardziej spasował od Red), dodał fajnego kopa Philipsom, a za 222zł grzech było nie brać. Trudno X2 przeskoczyć. Nie wiem w jaką półkę cenową muszę celować. Może faktycznie Elear trzeba posłuchać ;) Albo HD800.

Po X2 sięgnąłem po AKG k7xx (to samo co k712 tyle że drugie nie są edycją limitowaną). Dla mnie była to zmiana na plus. Większa sena w głąb, szczegółowość, ogólnie jakość dźwięku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
30 minut temu, Jaworrr napisał:

Po X2 sięgnąłem po AKG k7xx (to samo co k712 tyle że drugie nie są edycją limitowaną). Dla mnie była to zmiana na plus. Większa sena w głąb, szczegółowość, ogólnie jakość dźwięku.

 

to samo co k 702 (z innymi padami - podobnymi do tych od 712'tek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@neonlight - kto wie, ale chyba 5k wolałbym przeznaczyć na kolumny...

@Jaworrr - zerknij na początek mojego tematu. K712 miałem i odesłałem. Podobnie kiedyś z K601. Bezbasowie dla mnie.

 

Intrygują mnie Sonorusy z powodu dołożonej armatury. Lubię jej granie, to może być ciekawe połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, whero napisał:

to samo co k 702 (z innymi padami - podobnymi do tych od 712'tek)

To nie jest to samo. Miałem jednocześnie K702 i K7xx, po zamianie padów nie grają identycznie, nadal jest spora różnica, jak np. między k612 i Q701. Zmniejsza się scena i minimalnie trochę przybywa niższego basu po założeniu żelowych padów na k702. K712/K7xx mają zdecydowanie inny charakter, balans przesunięty w ciepłą stronę.  

2 godziny temu, Luk@s napisał:

@neonlight - kto wie, ale chyba 5k wolałbym przeznaczyć na kolumny...

@Jaworrr - zerknij na początek mojego tematu. K712 miałem i odesłałem. Podobnie kiedyś z K601. Bezbasowie dla mnie.

 

Intrygują mnie Sonorusy z powodu dołożonej armatury. Lubię jej granie, to może być ciekawe połączenie.

Przy takich gustach ja bym na twoim miejscu uderzył w Ultrasone, słuchałeś np. Pro 900 ?

Edytowane przez Damix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
53 minuty temu, Damix napisał:

Przy takich gustach ja bym na twoim miejscu uderzył w Ultrasone, słuchałeś np. Pro 900 ?

 

Ciekawe słuchawki, w sumie to nie wiem, czy coś bardziej basowego miałem. Tylko w odniesieniu do posta z początku tematu to nie wiem, jak tam z tą średnicą, bo one jednak mają cofniętą według mnie (a przynajmniej nieco specyficzny odbiór, możliwe że to przez S-Logic), wysokie jak pamiętam też blisko Beyer peaka podciągnięte, więc w zależności od utworu potrafiły u mnie zasyczeć wokale. 

 

Bardzo ciekawe są też Ultrasone Signature Pro, ale jakieś takie dla mnie mało wygodne były (mało obicia pałąka i wbijały się w głowę + małe muszle, bo same pady super).

Tam to bas dawał po garach, ale bez przegięcia jak w PRO900, średnie bardziej na miejscu, nie przypominam sobie żeby mi syczały, a wysokie też tak nie do końca neutralne, trochę podkolorowane ale w fajny sposób i odpowiedniej ilości, żeby nie było zbyt nudno. Dalej jednak coś mi tam nie do końca pasowało pod względem sceny, trochę tak sztucznie mi się wydawało. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spróbuję gdzieś posluchać Pro 900. Cena calkiem fajna. W sumie po zakupie DFB trochę mi przeszło, bo fajnie dociążył X2, ale fajnie by było wiedzieć w co celować za kilka miesięcy. Ogólnie brakuje mi trochę głebokości sceny i najniższego basu. Philipsy grają szeroko, ale na przykład w Fiio FH1 super słychać poszczególne plany, z czym w X2 gorzej.

 

Ogólnie mam wrażenie, że im droższe słuchawki, tym trudniej człowieka zaskoczyć. Jak miałem kiedyś jakieś w okolicach 100zł, a potem kupiłem coś lepszego, to był szok, a teraz mam wrażenie, że te droższe od Philipsów grają inaczej niż lepiej. Chciałbym, żeby coś mnie zaszokowało, a może się już po prostu nie da? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zgadza się, powyżej pewnej granicy cenowej, to już jest głównie granie inaczej, a nie lepiej.
Co do X2 to jednak nie jest półka (brzmieniowa) HD800s czy HEX, fakt różnica mniejsza niż między słuchawkami za 100 zł a X2, ale jak się posłucha dłużej tych lepszych, to potem powrót do słabszych jest dużo bardziej zauważalny niż wcześniejszy przeskok w górę.
Z niedrogich słuchawek zamkniętych z dużą sceną i ciepłym brzmieniem polecę Fostexy T40 MK3, tylko trzeba im zmienić pady, zakleić plastrem parę dziurek i dodać filtr wysokich tonów. Wszystkie zmiany z zewnątrz, bez rozbierania i w 100% odwracalne, więc gwarancja nie przepada.
Do napędzenia DF całkiem nieźle się nadaje, ale do tych to raczej Red będzie lepiej pasował brzmieniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak, do dziś opowiadam anegdotę jak to dostałem w swoje ręce Beyery t5p.2, które przy pierwszym odsłuchu wydały mi się zepsute. Wcześniej miałem jakieś droższe słuchawki (HE-5LE, D7100), ale to było dawno przed zakupem Beyerów. W tamtym okresie dużo słuchałem na modowanych przez Perula Brainwavz HM5. Im dłużej jednak zaczynałem słuchać Beyerów, to zaczynałem doceniać ich klasę. Ale i HM5 pokazywały ich wady. 

 

W ogóle to ciężko mi o słuchawki idealne, a może to człowiek się taki kapryśny zrobił. Z jednej strony można słuchać całościowo i się zachwycać poszczególnymi parami, a z drugiej przychodzą dni, że po prostu nie gra. Może to jest to słynne zmęczenie słuchu i krótka przerwa się wtedy może przydać, jednak ja myślę, że po prostu siląc się na nieco większy obiektywizm, to zwyczajnie nawet te droższe słuchawki mają wady, albo nie do końca czasem zgrywają się z torem, bądź na swój sposób pokazują różne kwiatki w nagraniach. Oczywiście nie słyszałem takich tuzów jak Orfeusz, K1000, czy Staxów, ale fajnie na swoim blogu pisał @Synthax gdzieś w recenzji porównawczej T1.2 i LCD2, że ktoś tam był nie do końca zadowolony z odsłuchów Orfiego.

 

Potem ja szukam wykresów, przeglądam recenzje, opinie na zagranicznych stronach i wychodzi, że dla kogoś Beyerdynamic T1 są gorsze od Sennków HD650, z którymi to na przykład mogą konkurować NightHawki, przynajmniej w niektórych aspektach, bo tak w sumie to też przegrywają.

 

Zgodzę się z @Perulem, że przesiadka na "gorsze" słuchawi uwypukla ich wady, ale ktoś znowu powie że to kwestia przyzwyczajenia. Kto wie jak to z psychoakustyką jest. 

 

Inna sprawa to kwestia odsłuchów. Jak mam zły dzień to mi nic nie gra i jakbym miał tak oceniać słuchawki to pewnie mało co by mi się podobało. Oczywiście nie ma co się zmuszać jak komuś jakaś para w ogóle nie odpowiada. Takie Hawki to wątpię żeby się na jakimkolwiek torze otworzyły, dla mnie zawsze to jest bardziej lub mniej granie jakby się w wodzie zanurzyć, taka tam akustyka w nich jest, ale poza tym mają cechy (kto wie czy też częściowo nie przez to), jakich nie słyszałem w żadnych innych słuchawkach jak do tej pory. 

 

 

Wracając do polecanych tu Ultrasone PRO900, to mimo wszystko zalecałbym do nich podchodzić ostrożnie, bo to też słuchawki całościowo dziwne i może warto używane upolować, w komisie chyba w fajnej cenie są i do tego zrekablowane. Tylko taka uwaga, jeśli jest możliwość to warto szukać wersji PRO900i, tam jest lepszy pałąk (o ile pamiętam to nie miałem problemów z obiciem, ale głowy nie dam).

 

A Denony D7100? Najlepszy subbas jaki słyszałem w słuchawkach, wysokich też dużo, ale nie jak w teslach, żeby miały syczeć wokale, sama średnica gdzieś tam w tle nieco pogrywa, ale całościowo źle chyba nie jest. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Luk@s napisał:

Spróbuję gdzieś posluchać Pro 900. Cena calkiem fajna. W sumie po zakupie DFB trochę mi przeszło, bo fajnie dociążył X2, ale fajnie by było wiedzieć w co celować za kilka miesięcy. Ogólnie brakuje mi trochę głebokości sceny i najniższego basu. Philipsy grają szeroko, ale na przykład w Fiio FH1 super słychać poszczególne plany, z czym w X2 gorzej.

 

Ogólnie mam wrażenie, że im droższe słuchawki, tym trudniej człowieka zaskoczyć. Jak miałem kiedyś jakieś w okolicach 100zł, a potem kupiłem coś lepszego, to był szok, a teraz mam wrażenie, że te droższe od Philipsów grają inaczej niż lepiej. Chciałbym, żeby coś mnie zaszokowało, a może się już po prostu nie da? ;)

Te Ultrasony rzuciłem bardzo luźno, bardziej by ogólnie rozważyć co ma do zaoferowania ta marka, niekoniecznie ten model. Może Audeze LCD2 ? Na mnie zrobiły wrażenie... Posiadając w tym samym czasie K712, R70x i X2 na odsłuch. 

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności