Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki dokanałowe ~300zł


sansone

Pytanie

Witam, 

 

Potrzebuję pomocy w wyborze słuchawek. Poszukuję słuchawek dokanałowych w cenie +/- 300zł. Słuchawki będę podpinał do telefonu Samsung S6 (w niedalekiej przyszłości planuję zakup przenośnego odtwarzacza) oraz do komputera w którym mam kartę AIM SC 808. Zależy mi na szerokiej scenie, i detalicznym brzmieniu, nie jestem fanem przesadnej ilości basu. Muzyczne gusta mam zróżnicowane, czasem lubię zarzucić metalem po to by potem rozkoszować się muzyką klasyczną.  Fajnie gdyby były wygodne i dobrze izolowały gdyż sporo podróżuję komunikacją miejską i pociągami. Będę wdzięczny za podrzucenie jakiejś propozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ze sceną nieco gorzej, ale wszystko inne dostaniesz w etymotic mk5. 

Problen w tym, że dobrze by ke było przymierzyć - one cholernie głęboko wchodzą w ucho. Nie każdy to lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To weź od @bigmarasMeeaudio M6Pro. 189 PLN. Wygodne fajnie grają spora scena. I możesz w razie W dokupić pojedyncze słuchawki kable itp. Bogaty zestaw sprzedażowy dwa kable z mikrofonem i bez, tipsy, pianki etui. Jak na cenę to lepiej niż dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tylko M6 Pro słabo się zgrywają z S6 - dźwięk się rozłazi i jeszcze ubywa basu. Zdecydowanie lepiej jest z S7, ale pewnie zmiana telefonu w grę nie wchodzi? ;)

Ja bym polecił używane VSonic GR07 Classic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Niestety zmiana telefonu nie wchodzi w grę, tak jak pisałem planuję zakup odtwarzacza i wtedy pewnie zrezygnuję ze słuchania na telefonie. Te MK 5 są ciekawą propozycją, przeglądając podobne tematy nie spotkałem się z nimi, ale po przeczytaniu recenzji zniechęca mnie trochę fakt że trzeba z nimi trochę kombinować by wydobyć z nich to co najlepsze plus to że głęboko siedzą. Na razie najbliżej mi do VSonic, tym bardziej że na alledrogo widzę używki w przystępnej cenie. Tak jeszcze moją uwagę zwróciły słuchawki HiFiMAN RE-400 oraz JVC FRD80 które ciągle gdzieś mi się przewijają, świetnie wyglądają a sprowadzenie ich to też nie problem. Jak się one mają do wspomnianych VSoniców ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od niedawna mam właśnie RE-400. W sumie ich zakup był wynikiem szukania w miarę uniwersalnych słuchawek do szerokiej gamy gatunków, więc podobnie jak u Ciebie.

Kilka uwag po około miesiącu użytkowania:

- faktycznie są bardzo zrównoważone z łagodną górą,  tak jak w większości są opisywane

- ale też przy niektórych utworach, szczególnie lżejszych gatunkach, można odnieść wrażenie, że wręcz grają środkiem a skraje są nieco wycofane (ewentualnie to wynik mojej przesiadki z mocnego V na względnie równe słuchawki)

- basu im nie brakuje wtedy kiedy trzeba i nie wciska się tam gdzie go nie trzeba - czyli dokładnie to czego sam po nich oczekiwałem (chociaż kilka dni się przyzwyczajałem do takiej charakterystyki w cięższych gatunkach, ale ostatecznie nie narzekam)

- szczególnie po przesiadce z inaczej grających słuchawek trzeba dać sobie czas żeby się mózg przyzwyczaił do tego jak grają, potem jest genialnie (albo to kwestia wygrzewania, nie wiem, wygrzewałem je w uszach ;) ) - ja uznałem że to był naprawdę dobry zakup dopiero na następny tydzień po tym jak przyjechały

 

Jeśli masz do tego modelu jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem. Jakby co to kupowałem na niemieckim Amazonie, po przeliczeniu na złotówki wychodzi około 250 z darmową dostawą, więc prawie połowa taniej jak w kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja mam JVC FRD 80. Bardzo fajne granie bardzo muzykalne z konkretnym basem (nie mylić z basem dla basheadów :) ). Wykonanie też bardzo dobre. Jeśli masz możliwość ściągnąć z UK to w tej cenie a nawet 2x drożej z takim wykonaniem i brzmieniem ciężko coś znaleźć. To są słuchawki które się słucha z przyjemnością i to w różnych gatunkach. 

Są jeszcze do 300 pln ciekawe słuchawki Klipsch Custom 3. Ale mają jedną wadę - ciężko dopasować tipsy (przynajmniej ja miałem a raczej stockowego nałożone mi pasują) ale jak już dopasujesz to granie wspaniałe. Ogólnie bardzo lubię strojenie słuchawek Klipsch,  jest podobne do kolumn Klipsch czyli daje mnóstwo radości że słuchania, nie są to monitory do śledzenia niuansów ale mają robić banana na gębie w czasie słuchania. Gdybyś zdecydował się na Customy to trzeba się przygotować na zabawę tipsami zanim uda się dobrać te pasujące.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Hmm, odnośnie tych RE-400, skąd bierze się taka dziwna różnica w cenie na allegro ? 179zł, 229zł 299zł i sporo aukcji po 400zł i więcej. Na ten moment RE-400 vs GR07 Classic, jakie są wasze opinie ? Słuchawki chciałbym mieć jak najszybciej stąd JVC chyba muszę odrzucić, chyba że trafię coś u nas. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W kwestii ceny RE-400 to z tego co sam widzę, to aukcje za mniej niż 200 to jest oferta sprowadzenia z Chin, czyli sprzedawca nie ma tego na magazynie a jedynie w Twoim imieniu kupuje z Chin no a tam jest taniej oczywiście i bez VATu, chyba że się celnicy doczepią. Ceny 200-300 to są ceny jakie można normalnie dostać kupując po prostu za granicą np. na Amazonie, a jak w większej ilości ktoś kupił to i pewnie dodatkowy rabat dostał. Natomiast ceny około 400 to są ceny z normalnej polskiej dystrybucji, ale nie wiem czemu jest taka przebitka w stosunku do ich ceny na Zachodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

RE-400 są ciepłe, spokojne, głównie nastawione na średnicę. GR07 to granie bardziej detaliczne, jaśniejsze i z większą sceną (wersja Bass Ediotion dodatkowo z większym basem) - mocniej akcentuje skraje pasm niż Hifimany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności