Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Beyerdynamic DT 880 32 czy 250 Ohm


Newnec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o poradę pytam. 

Chciałbym zakupić słuchawki wymienione w tytule, problem w tym że nie chce zrobić tzw wtopy. 

Zasilać będę je Integra Nad 326, póki co nie mam w planie wzm. słuch.

Sprzedawca twierdzi że Integra spokojnie uciągnie 250 Ohm dodatkowo że to lepsze słuchawki, ale kto by zawsze ufał sprzedawcy ;D.

Z pewnością słuchawki niskoomowe są bardziej popularne, być może ktoś z was miał okazję je porównywać. W innym modelach beyerdynamic czytałem że 32 Ohm wcale nie brzmi gorzej. Boję się po prostu że będę musiał zakupić oddzielny wzm a tego nie mam w planie. 

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rzeczową pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

Najbardziej popularna jest seria właśnie 250ohm to raz.

 

Dwa wiesz że dt880 to jest liniowy płaski przekaz?

W sklepach rzeczywiście dominuje taka wersja. Wiem że jest taki przekaz, myślałem o czymś uniwersalnym i wydały się odpowiednie. A co mógł byś zaproponować do jazzu, akustyki i tak żeby Integra w miarę to ogarnęła? 

1 godzinę temu, whero napisał:

beyerowych 250 nie obsłużysz Integrą ładnie

A co mógł byś zaproponować w kwocie max 1000?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak 1000 to wzmacniacz jest można dorzucić.... hd6xx mogłyby być odpowiednie jak się znowu na massdropie pokażą / dt880 32 i Integra / dt990 ... ogólnie spróbuj co ci się podoba i wtedy decyduj 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 2 tygodnie 880pro czyli bardziej basowe, po tym czasie uznałem ze są nudne. Ale kupiłem 990pro by je trochę złagodzić ...

 

Philps x2, AT r70x ale te były takie nijakie.

 

Do akustyki jazzu brałbym hd600 + geekout450 czy tam nawet 1000, są uniwersalne na ile mogą być ale za to mają swój czar.

Mam 600tki i słucham na nich kobiecych wokali do tego nadają się jak mało które.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, retter napisał:

 

Do akustyki jazzu brałbym hd600 + geekout450 czy tam nawet 1000, są uniwersalne na ile mogą być ale za to mają swój czar.

Mam 600tki i słucham na nich kobiecych wokali do tego nadają się jak mało które.

cena.... dlatego hd6xx i dać/Amp za <> 280 (jak przenośne to?? fiio q1 Mark II ? i zbalansowany kabelek w wolnym momencie dla dodatkowej mocy dla skalujących się sennów?) do tego mogłyby być spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, whero napisał:

jak 1000 to wzmacniacz jest można dorzucić.... hd6xx mogłyby być odpowiednie jak się znowu na massdropie pokażą / dt880 32 i Integra / dt990 ... ogólnie spróbuj co ci się podoba i wtedy decyduj 

Może źle się wyraziłem do 1000 na słuchawki ;). Z tego co wiem same HD 6...to już ponad te kwotę niestety,ale wiem przynajmniej że muszę celować w coś niskiej impedancji. 

Myślałem może jeszcze ewentualnie o AKG 550 mk II..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe? Bywają ledwo używane 600/6XX sztuki po 900/1000zł.

 

Powiem Ci to inaczej 600 akustykę wokal będą grały tak jak stałka rysuje obraz, barwny plastyczny ma to coś.

K550 będą jak kit w tym temacie, 880 jak średni zoom, x2 to już dobry zoom. Ale i tak stałka obrazkiem wygryzie resztę. 

 

Nie baw się  w pół środki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, retter napisał:

Tylko nowe? Bywają ledwo używane 600/6XX sztuki po 900/1000zł.

 

Powiem Ci to inaczej 600 akustykę wokal będą grały tak jak stałka rysuje obraz, barwny plastyczny ma to coś.

K550 będą jak kit w tym temacie, 880 jak średni zoom, x2 to już dobry zoom. Ale i tak stałka obrazkiem wygryzie resztę. 

 

Nie baw się  w pół środki.

No dobra, masz rację to oczywiste tylko że te sanki mają 300 Ohm czyli nadal do integry nie podejdzie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 warto rozważyć: lubią się prawie z każdym sprzętem towarzyszącym. Przekaz jest liniowy z minimalnym dociepleniem. Są allrounderami i praktycznie każdy gatunek grają dobrze. Bardzo wygodne. Coś tam tłumią więc można zabrać do pociągu i słuchać z telefonu. Ja jestem fanem tego modelu. 

Dobrze jednak ich posłuchać, bo może być Ci ciut za mało basu. Ale dt880 mają wyraźnie mniej basu od tych akg. 

Również liniowy przekaz dają brainwavz hm5, ale one pójdą z integry, za to z telefonu już nie bardzo.  Chociaż lubię równy przekaz to jednak ponad dt880 cenię dt990. Z otwartych i niewymagających ostatnio pojawiły się znowu shp9500 - też fajne, uniwersalne granie.

R70x - pomimo 470 ohm integra sobie z nimi poradzi. Wydajne są i łączą dwa światy: detal dt880, z dynamiką dt990 i kluską/misiem a'la sennheiser. Fajne wow robią i do akustyki bomba. 

Na koniec: gdybym miał odpuścić muzykę elektroniczną na rzecz tylko jazzu i akustyki - pewnie wziąłbym hm5, ewentualnie r70x - z perspektywą rozbudowy zestswu/toru.

Do wszystkiego mam K551. I one faktycznie są do wszystkiego, a nie są do niczego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, retter napisał:

Tylko nowe? Bywają ledwo używane 600/6XX sztuki po 900/1000zł.

 

6XX kosztują 700-750 zł nowe... 

 

3 godziny temu, Newnec napisał:

No dobra, masz rację to oczywiste tylko że te sanki mają 300 Ohm czyli nadal do integry nie podejdzie... 

te 'sanki' się ładnie skalują i są wydajniejsze od beyerów - na integrze je zasilisz.... a żeby dobrze na nich zagrać to mocnego wzmacniacza nie trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

K550 warto rozważyć: lubią się prawie z każdym sprzętem towarzyszącym. Przekaz jest liniowy z minimalnym dociepleniem. Są allrounderami i praktycznie każdy gatunek grają dobrze. Bardzo wygodne. Coś tam tłumią więc można zabrać do pociągu i słuchać z telefonu. Ja jestem fanem tego modelu. 

Dobrze jednak ich posłuchać, bo może być Ci ciut za mało basu. Ale dt880 mają wyraźnie mniej basu od tych akg. 

Również liniowy przekaz dają brainwavz hm5, ale one pójdą z integry, za to z telefonu już nie bardzo.  Chociaż lubię równy przekaz to jednak ponad dt880 cenię dt990. Z otwartych i niewymagających ostatnio pojawiły się znowu shp9500 - też fajne, uniwersalne granie.

R70x - pomimo 470 ohm integra sobie z nimi poradzi. Wydajne są i łączą dwa światy: detal dt880, z dynamiką dt990 i kluską/misiem a'la sennheiser. Fajne wow robią i do akustyki bomba. 

Na koniec: gdybym miał odpuścić muzykę elektroniczną na rzecz tylko jazzu i akustyki - pewnie wziąłbym hm5, ewentualnie r70x - z perspektywą rozbudowy zestswu/toru.

Do wszystkiego mam K551. I one faktycznie są do wszystkiego, a nie są do niczego :)

Dzięki, bo spora podpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Immo warto byś sam odsłuchał wszystko co było tu podane wedle możliwości.

 

Czego by nie zrobić k550 nie będą czarować jak hd600. Pytanie czego oczekuje autor bo to 2 różne światy.

K550 słuchałem fajne ale nie pasują pod mój gust i bym nie kupił, ktoś może uważać inaczej i mu będą pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, retter napisał:

Immo warto byś sam odsłuchał wszystko co było tu podane wedle możliwości.

 

Czego by nie zrobić k550 nie będą czarować jak hd600. Pytanie czego oczekuje autor bo to 2 różne światy.

K550 słuchałem fajne ale nie pasują pod mój gust i bym nie kupił, ktoś może uważać inaczej i mu będą pasować.

To ja spieszę z pomocą Autorowi wątku :)
Kolega @retter to forumowy wyjadacz i swoje już osłuchał i wie czego chce.

Ma kilka par słuchawek i one mają swoje zadania. Do tego potrafi je sobie przerobić podle swoich potrzeb. Więc tak - hd600 czarują i gorąco zachęcam do ich odsłuchu. Nie są jednak uniwersalne. One czarują w jazzie, klimatach akustycznych i wokalu. Dodatkowo lubią prąd i z integry może nie do końca fajnie to wyjść. Ale słuchawki są w wyżej wymienionych zastosowaniach genialne.

K550 - jak kserokopiarka dobrej jakości odwzorują co było w utworze. Nie polukrują, nie łupną. Nie każdego takie granie angażuje. Ale mnie angażują. Podobnie HM5, które w odróżnieniu od K550 troszeczkę faworyzują średnicę - czyli w dużym uproszczeniu takie K550, z trochę wysuniętym środkiem na modłę...hd600 :)

Jeśli idzie o komfort użytkowania to od nawygodniejszych:

HD600/SHP9500>K550>=DT880/DT990>R70x>>>HM5

Jeśli idzie o sygnatury od najjaśniejszej (czyli chudo grane, bez walnięcia, z wyeksponowaną górą):

DT880>>K550>=HM5>DT990(bo pomimo basu mają mocną górę)>HD600>=R70x(znak prawie równości, bo R70x mają mocny bas, a HD600 są ogólnie gładkie i polukrowane) - i tu uwaga: DT990 ze złym źródłem mogą zrównać się z DT880, a to czasami wręcz boli (kłucie w uszach na wysokich tonach jakby ktoś szpilki wbijał), za to dobrze napędzone DT990 to jest majstersztyk (ale dobrze napędzone to fura kasy).

 

Mając powyższe na uwadze powinieneś rozsądzić, czy chcesz grania jasnego, czy średnicowego, czy ogólnie lekkiego przyciemnienia, dlatego trzeba cokolwiek posłuchać i wtedy ustalić czy w danym modelu było za dużo czy za mało basu-> wtedy będziemy pomagać.

I ostatnia moja uwaga - polecane wcześniej X2 -> genialne słuchawki, trochę na modłę R70x. Dla mnie R70x są lepsze, ale ja jestem w mniejszości : WIĘKSZOŚĆ osób które słuchały i jednych i drugich, wyżej ceni X2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałbym raczej ze k550 mają trochę wycięty środek względem hm5 ale hd600 tak przyrosły mi do uszu ze mogę mieć skrzywienie. Jeśli nie ma średnicy nie ma przyjemności. Dlatego wspomniałem o małym tanim fajnym geekout450 są jeszcze 750 i 1000 ta najmocniejsza wersja ale 450 sobie też poradzi.

 

Bayery mają problem z powtarzalnością słyszałem 3 pary 990pro i każda inaczej grała.

1 mocne V dudniący bas ostra szklista góra

2 lekkie V

3 bardzo lekkie V (moje) takie trochę senkowe bo mają sporo średnicy

4 którą osłuchany znajomy słuchał cytuje "sam bas"

 

Jest coś czego autor nie określił a jest bardzo istotne, przeznaczenie słuchawek.

Mają być wyłącznie do domu (wymagające, otwarte), mają być mobilne (tłumiące i nie wymagające, uwaga gotują uszy w lato)?

Możemy poradzić ALE musisz wiedzieć czego sam chcesz. Nie ma złych słuchawek, są złe wybory.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mocno spekulujecie nad słuchawkami, ale czy autor wie, jaki charakter dźwięku ma ta dziura w integrze? Słuchałem dawno temu Nada 326 z kolumnami i nie gra liniowo, więc niełatwo wpasować się idealnie ze słuchawkami. Z drugiej strony jednak był po cieplejszej stronie mocy, sporo fajnej niższej średnicy, duży bas, ale może przecież z dziurki grać inaczej. DT880 wg mnie do jazzu niekoniecznie, też obstawiałbym jako najbezpieczniejsze K550/K551.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, retter napisał:

Powiedziałbym raczej ze k550 mają trochę wycięty środek względem hm5 ale hd600 tak przyrosły mi do uszu ze mogę mieć skrzywienie. Jeśli nie ma średnicy nie ma przyjemności. Dlatego wspomniałem o małym tanim fajnym geekout450 są jeszcze 750 i 1000 ta najmocniejsza wersja ale 450 sobie też poradzi.

 

Bayery mają problem z powtarzalnością słyszałem 3 pary 990pro i każda inaczej grała.

1 mocne V dudniący bas ostra szklista góra

2 lekkie V

3 bardzo lekkie V (moje) takie trochę senkowe bo mają sporo średnicy

4 którą osłuchany znajomy słuchał cytuje "sam bas"

 

Jest coś czego autor nie określił a jest bardzo istotne, przeznaczenie słuchawek.

Mają być wyłącznie do domu (wymagające, otwarte), mają być mobilne (tłumiące i nie wymagające, uwaga gotują uszy w lato)?

Możemy poradzić ALE musisz wiedzieć czego sam chcesz. Nie ma złych słuchawek, są złe wybory.

Przede wszystkim miałem poważne wątpliwości czy to co mówił sprzedawca to trochę nie ściema z tym że Integra spokojnie wyciągnie te 250 Ohm, skutecznie potwierdziliscie moje podejrzenia i już wiem że musi to być coś "łatwiejszego".Jeśli chodzi o warunki odsłuchu to tylko i wyłącznie w domu także separacja od otoczenia słabo wymagana. Z preferencji brzmieniowych duża ilość basu nie jest potrzebna, bardziej preferuję środek pasma. Jeśli chodzi o górę nie chce sterylnosci, natomiast przestrzeń jak najbardziej,po prostu coś ze slodyczą w kierunku lirycznosci a nie mocy. Stawiam na dobre realizacje 

2 godziny temu, Rotgut napisał:

Mocno spekulujecie nad słuchawkami, ale czy autor wie, jaki charakter dźwięku ma ta dziura w integrze? Słuchałem dawno temu Nada 326 z kolumnami i nie gra liniowo, więc niełatwo wpasować się idealnie ze słuchawkami. Z drugiej strony jednak był po cieplejszej stronie mocy, sporo fajnej niższej średnicy, duży bas, ale może przecież z dziurki grać inaczej. DT880 wg mnie do jazzu niekoniecznie, też obstawiałbym jako najbezpieczniejsze K550/K551.

Jeśli chodzi o charakter tego nada to dobrze pamiętasz, dodatkowo dacmagic 100 wyciągna szczegóły ze środka i góry. Trudno mi powiedzieć czy "dziorka" w pełni powiela ta tendencje, na pewno jest sporo bardziej szczegółowo niż mój Z3 ;p

 

Ogólnie słuchawki mają być dopełnieniem, gdy synek śpi a ja wieczorem mam czas dla siebie. 

 

PS. Nie spodziewałem się tak obszernej pomocy za co już dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hd600 koniec tematu, ale ostrzegam że zechcesz lampy,  wiskacz kominek kobiecy wokal = banan.

Potem Ci opiszę zmiany hd600.

 

Koniecznie zobacz też STARE grado, będziesz płakał ale trudno z nich zrezygnować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, retter napisał:

Hd600 koniec tematu, ale ostrzegam że zechcesz lampy,  wiskacz kominek kobiecy wokal = banan.

Potem Ci opiszę zmiany hd600.

 

Koniecznie zobacz też STARE grado, będziesz płakał ale trudno z nich zrezygnować.

Nom tylko ten Ohm :o muszę pokontemplowac ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale w Gdańsku chyba masz możliwość gdzieś posłuchać albo i wypożyczyć te HD600. Mp3store jest w Gd. 

A dla chcącego... Nad nie taki ciężki. ;)

2 godziny temu, retter napisał:

Hd600 koniec tematu, ale ostrzegam że zechcesz lampy,  wiskacz kominek kobiecy wokal = banan.

 

 

Jak czytam, że coś gra świetnie z lampą, to mi się włącza lampka ostrzegawcza. Czyli: uważaj, z tranem to jest tak sobie. ;)

Ja to bym radził posłuchać nawet Sennheiser Momentum. Nie jest to liniowe, ale może się podobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rzeczy które się dobrze skalują / o dużej zmienności wymagań mocy dla częstotliwości (np dr 990 600 które w jednym punkcie osiągają <> 1000 ohm... ) zazwyczaj dobrze się zgrywają z lampkami ponieważ wtedy są dobrze zasilone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Rotgut napisał:

No ale w Gdańsku chyba masz możliwość gdzieś posłuchać albo i wypożyczyć te HD600. Mp3store jest w Gd. 

A dla chcącego... Nad nie taki ciężki. ;)

 

Jak czytam, że coś gra świetnie z lampą, to mi się włącza lampka ostrzegawcza. Czyli: uważaj, z tranem to jest tak sobie. ;)

Ja to bym radził posłuchać nawet Sennheiser Momentum. Nie jest to liniowe, ale może się podobać.

No trochę targania jest bo jeszcze dac ale tak czy inaczej chyba trzeba będzie... 

Co do lamp itp w moim przypadku nie chce wiecej jak Integra, wiem że to wciąga ale wyznaczam granice. Kierunek odbieram na klasyczne audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności