Skocz do zawartości

octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat

Philips shp5401 :D

Słuchałem ich w Media Markt. Wisiały tam też lepsze słuchawki np. marki Sony za około 300zł, których i tak nie nabyłem, bo gdzie im tam do np. DT880. :) Pamiętam natomiast, kto nabił piany na AS tym Philipsom. Był to pewien "konstruktor", którego przedwzmacniacz musiałem ja przerobić, bo on nie potrafił usunąć z niego brumu występującego u klienta. Przy okazji trzeba było wydmuchać ze środka okruszyny z bułki. Tak, że ten... jaki guru, taki hi-end. ;)

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel @audionanik dawno nie czytałem z taką przyjemnością wpisu o... rozbieraniu ;) Bardzo fajny mod👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, audionanik napisał:

Witamy w klubie i życzymy dobrej zabawy przy rozbieraniu akustików.

Swoją drogą świetna cena na Thomannie👍.

Właśnie najbardziej jestem ciekaw strptizu, ponieważ swego czasu wywalałem siatki i watę z Hifimanów HE-6 i zmiany były w sumie identyczne z opisanymi. Widocznie to specyfika przetworników planarnych, że tak reagują na dużą swobodę wokół siebie. 

 

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

image.jpeg
Uwolnić orkę!!!...

...i dźwięk arh1!!!

 

 

15 minut temu, patrykvel napisał:

swego czasu wywalałem siatki i watę z Hifimanów HE-6 i zmiany były w sumie identyczne z opisanymi. Widocznie to specyfika przetworników planarnych, że tak reagują na dużą swobodę wokół siebie. 

 

Mialem do czynienia z tak spreparowanymi He6. Pomijając różnice stylów obu słuchawek, to w akustikach jest wyraźna poprawa, a hifimanach nazwałbym to zmianą po prostu. Ten sam zabieg w lcd2 wręcz mi się nie spodobał po dłuższej chwili; dźwięk zrobił się „roztrzepany” jak powieszone pranie na wietrze.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchawki mam już u siebie.  Z rzeczy która mi się nie spodobała, to na pewno kabel który jest za krótki. Będzie trzeba nad czymś nowym pomyśleć. Drugi problem to ten sam objaw co u Majkela, lewa słuchawka traci sygnał... Co gorsza Thomann już nie ma słuchawek na stanie, więc nie wymienią mi ich od ręki.

Jeżeli chodzi o sam dźwięk. Na świeżo zagrały tak, że przy lekko zmodowanych t90 mógłbym je schować do pudełka i wysłać. Nie widziałbym sensu trzymania słuchawek które grały bardzo dobrze, ale przy t90 wszystko było ściśnięte, brakowało konturowości oraz takiej stabilności całego dźwięku. Na dzień dobry wyleciały pianki oraz siateczki za przetworników i dopiero teraz robi się zabawa. znika po prostu duża część własnych wtrąceń słuchawek. Tak, że teraz T90 chwile po założeniu brzmią trochę koślawo. 

Siateczki po stronie uszu jeszcze zostawiam, najpierw zakupię sobie na zapas dodatkowe pady.

Edytowane przez patrykvel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mają tę wadę, to lepiej zwróć. U mnie pograły kilka dni, a ostatecznie padły na amen. Nie omieszkałem rozebrać przetwornika celem sprawdzenia, gdzie jest problem. Najprędzej pęka ścieżka w pobliżu połączenia centralnego ramy z membraną. Jeszcze podejrzany jest ten sprasowany styk membrany do ramy. Niestety tego metalu ścieżki nie ima się cyna, bo inaczej reperacja we własnym zakresie byłaby możliwa. Szkoda. Niemniej, po paru dniach niesłuchania ich mam objawy głodu tego dźwięku.  :(

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Po zastosowaniu cieplejszego, nieco wolniejszego i bardziej dociążonego wzmaka (soloist sl mk2) niż sap2 czy hedonik; wróciłem jednak do gąbek za przetwornikami.

Bez nich, przestrzeń owszem była nieco większa i napowietrzona, ale dźwięk robił się jak w lcd2 po tym samym zabiegu - zbyt "rozlatany", nieostry, podbarwiony oraz rozdmuchany jak z lampy. Natomiast wszelkie przegrody od strony ucha są nadal be.

Obecnie duet AR-H1/Soloist sl mk2 baaardzo mi pasuje.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te słuchawki są tak czułe na wszelkie zmiany w torze, że zaraz zwariuję. Wróciłem do swoich ulubionych icków eagle cable dekuxe (których na codzień używam na kolumnach) i po wielu eksperymentach arh1 juz sam nie wiem czy wolę je bez gąbek na pleckach przetworników, czy z :D.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, majkel napisał:

Wolisz bez. I zostaw już ten temat. Trzeba mieć taki tor, żeby jednoznacznie było lepiej bez. ;)

Nie, gąbki to fajansiarski materiał tłumiący i są za blisko przetwornika; zmniejszają komorę i kaszanią dźwięk. Najlepiej sprawdzają się dłonie póki co. Także ten, czekają mnie eksperymenty z tłumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2020 o 19:53, majkel napisał:

Niestety tego metalu ścieżki nie ima się cyna, bo inaczej reperacja we własnym zakresie byłaby możliwa.

To w jaki sposób udało Ci się naprawić - klej przewodzący?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, majkel napisał:

tylko pewnie do naklejenia kawałka ścieżki nad przerwą

dokładnie to miałem na myśli - patrz naprawa ogrzewania szyby w samochodzie :) .

Jak już rozebrałeś przetwornik i był swobodny dostęp do membrany, to powinno dość łatwo pójść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne eksperymenty z Akustikami. Tym razem zamiast sztokowych gąbek podbijających i utwardzających wyższą średnicę (ale też dających lepszy fokus źródeł i wyraźniejszą artykulację) wsadziłem cienki filc do komór na tył drajwerów.

BA3C77F0-083D-452F-85CB-F51138C6CBFD.jpeg

 

Jest całkiem nieźle...ale czuję, że te słuchawki powinny być zamknięte od tyłu jakąś większą komorą z wytłumionymi ściankami.

 

Najlepiej grają mi jak są puste komory i zakrywam dłońmi grile. Tak oto powstała (we współpracy z @majkelem) idea pork- mod'u; czyli przyklejenia od zewnątrz do grili plastrów schabu (bez kości i panierki); obecnie trwają poszukiwania rozwiązań poprawiających trwałość tegoż modu.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności