Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

octavarium

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Szakovsky napisał:

Jak kiedyś jeszcze będzie szansa to pisz ;)

 

Najwcześniej Wielkanoc i okolice.

 

3 godziny temu, Compton napisał:

Na krytykę też przyjdzie czas, bo bez wad oczywiście nie są.

 

No właśnie, ja w tej chwili nawet nie potrafiłbym im wytknąć czegokolwiek, grają muzykę...każdą i nie drażnią niczym w codziennym użytku, to praktycznie już główne słuchawki w stajni, czekam jeszcze na powrót lcd2...ale przyznam, specjalnie nie tęsknię;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 10.02.2018 o 15:44, Teti napisał:

No i mamy chyba pierwszą recenzję. Odebrane zostały bardzo pozytywnie

http://stereoikolorowo.blogspot.com/2018/02/suchawki-planarne-acoustic-research-ar.html?m=1

 

A co na tym blogu nie zostało odebrane pozytywnie? :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z tego wątku wynika, że 1.5 roku temu były raczej nie dostępne, a pierwsza polska recenzja pojawiła się trochę ponad rok temu. 

Stały się dostępne, ale u nas chyba niezbyt popularne, więc dla wielu, tak jak dla mnie to ciekawa nowość 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, były dostępne w RMS w 2017 ale nikt ich wtedy nie znał. :)

@octavarium nabył je jako pierwszy pod koniec tamtego roku.

Głośniej się o nich zrobiło jak na Massdropie chodziły po 500$.

A słuchawki zrobiły na mnie wrażenie, choć to przeciwny biegun D8000 - precyzyjne, detaliczne, szybkie, jak nie magnetostaty. ;)

Warto posłuchać.

 

Edytowane przez Compton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co ja wchodze na to forum!?
Piec minut przebiezki po tematach i jak od blisko roku nie wydalem ani zlotowki na audio, tak o 08:00 czytajac niniejszy temat, wlaczyla sie audio nervosa. Jakis podejrzany typek z USA sprzedaje na Allegro nowe AR-H1 za 1600 zl, a ja mam natretne mysli, ze bylby to niezly kompan do mojej sluchawkowej kolekcji, a zaufanie do firmy AR mam spore... I nie pomaga fakt, ze sluchawki otwarte nie sprawdzaja sie przy moim trybie zycia.


Niech mnie ktos uratuje i je kupi przede mna. Wtedy bede mogl zaprzestac tego nielogicznego, natretnego myslenia... Bo nowych sluchawek na pewno nie potrzebuje :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, mojo_aka_jojo napisał:

Po co ja wchodze na to forum!?
Piec minut przebiezki po tematach i jak od blisko roku nie wydalem ani zlotowki na audio, tak o 08:00 czytajac niniejszy temat, wlaczyla sie audio nervosa. Jakis podejrzany typek z USA sprzedaje na Allegro nowe AR-H1 za 1600 zl, a ja mam natretne mysli, ze bylby to niezly kompan do mojej sluchawkowej kolekcji, a zaufanie do firmy AR mam spore... I nie pomaga fakt, ze sluchawki otwarte nie sprawdzaja sie przy moim trybie zycia.


Niech mnie ktos uratuje i je kupi przede mna. Wtedy bede mogl zaprzestac tego nielogicznego, natretnego myslenia... Bo nowych sluchawek na pewno nie potrzebuje :D

Tylko wiesz że jest duża szansa doliczenia opłat celnych? 

Wtedy już cena wyjdzie ponad 2000zł. 

Do tego jak sam napisałeś gość niepewny. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Taaa...jak hartował się hajend.

75DE4641-3E7A-498C-8AAE-DCA53508BE11.jpeg

 

Egzemplarz bez gąbek na plecach odżył jak po wydostaniu się spod buta ciemiężcy; dawał więcej basu, więcej powietrza, więcej przestrzeni (bez utraty precyzji w lokowaniu źródeł) i  zagrał niższą od sztoka tonacją. Efekt mnie tak rozjuszył, że olałem sprzedaż swoich akustików i złapałem majkelowy nóż do tapet:

8E02F2B1-7126-4049-A1C7-E5B37420CE56.jpeg


Może i wyglada to jak sedes obciągnięty skórką, ale teraz planarne mlaskanie, plaskanie i nabłyszczenie górnych rejestrów ustąpiło miejsca fenomenalnej rozdzielczości, dzięki czemu lepiej wyczuwa się emocje w głosach wokalistów i z łatwością może śledzić najsubtelniejsze niuanse wydobywające się z instrumentów smyczkowych.


Ostateczne uwolnienie potencjału udrzemiącego w AR H1 nastąpiło po odklejeniu nylonowych zasłonek z plecków przetworników , które znajdowały się pod gąbkami...i stał się HAJEND...

... teraz bez problemu słychać różnice między filtrami majkelodaca!

Edytowane przez audionanik
  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, majkel napisał:

CAL! Dobrze kombinuję?

Ciepło, ale nie ;) CAL! to killer 2008. Killer którego nadal nie potrafię pokochać :(. 

Killer roku 2010 był ze dwa razy tańszy od CALi. Potrafił kosztować nawet ok. 60-65 zł(!!). Pochodził od znanego producenta żarówek, lokówek, odkurzaczy, szczotek do zębów, telewizorów, ale też i sprzętu audio. Od firmy, która stworzyła kasetę magnetofonową i przyczyniła się do powstania płyty CD. Słuchawki o których mówię to:

Philips shp5401 :D 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności