Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Cayin iDAC6 & Cayin iHA-6, Dharma D1000 czy hd800? proszę o opinie!


mks46

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! Szykuje się fajna premia więc planuje zakup czegoś konkurencyjnego dla zestawu Schiita Gungnir + Mjolnir. Czy zestaw Cayin z tematu jest w stanie zagrać lepiej? Planuje kupić, bezpośrednio porównać i potem zostawić sobie ten "lepsiejszy". Jednak chciałbym usłyszeć opinie osób które miał styczność z tymi zestawami. A może zamiast takich zestawów, dokupić sobie zbalansowana Hybrydę? A może jakiś zestaw od Aune? Koledzy proszę o pomoc! Do podpięcia mam Audeze LCD2, HD600, Nightowl, Mr. Speakers Alpha dog, Sine, PM3 wszystko po bal. 
Druga rzecz też taka, że chciałbym sobie kupić coś konkurencyjnego dla LCD2? Zastanawiałem się między Hifimanami He560, Sennkami HD800, a Dharma D1000? Może z racji posiadania HD600 dać sobie spokój z HD800 i kupić D1000? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mks46 napisał:

Cześć wszystkim! Szykuje się fajna premia więc planuje zakup czegoś konkurencyjnego dla zestawu Schiita Gungnir + Mjolnir. Czy zestaw Cayin z tematu jest w stanie zagrać lepiej? Planuje kupić, bezpośrednio porównać i potem zostawić sobie ten "lepsiejszy". Jednak chciałbym usłyszeć opinie osób które miał styczność z tymi zestawami. A może zamiast takich zestawów, dokupić sobie zbalansowana Hybrydę? A może jakiś zestaw od Aune? Koledzy proszę o pomoc! Do podpięcia mam Audeze LCD2, HD600, Nightowl, Mr. Speakers Alpha dog, Sine, PM3 wszystko po bal. 
Druga rzecz też taka, że chciałbym sobie kupić coś konkurencyjnego dla LCD2? Zastanawiałem się między Hifimanami He560, Sennkami HD800, a Dharma D1000? Może z racji posiadania HD600 dać sobie spokój z HD800 i kupić D1000? 

Cayiny będą lepsze od Schiita, to na pewno, tylko pytanie po co Ci drugi zestaw?

Chyba że do drugiego pomieszczenia, to zrozumiem.

W cenie tych dwóch zestawów, można kupić jeden, za to lepszy.

Ale to już sam musisz zdcydować.

 

Co do słuchawek, to widzę, że masz zbieraninę z różnych parafii. :)

Jesteś w stanie je osłuchać?

Nie lepiej skupić się na dwóch, trzech parach?

Zamknięte, otwarte czy dynamiczne, orthodynamiczne?

W komisie nasz Szanowny Kolega @saudio sprzedaje HE1000.

Myślę, że warto. I to bardzo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę ich zbierania dlatego bo każde z nich mi pasują i w każdej parze lubię coś innego. Chciałbym stworzyć drugi zestaw do domu rodzinnego. A najbardziej właśnie interesują HD800, He560, d1000. Które w zestawieniu z tych trzech byłyby najlepsze względem tego co już mam? Wiem że cześć moich słuchawek może oferować nieco podobne brzmienie jednak chciałbym aby to co teraz kupię było ostatnim takim drogim zakupem audio, dlatego szukam konkurencji dla LCD2, która nie zagra gorzej, będzie oferował podobny lub wyższy poziom grania, a może różnic się pewnymi detalami dzwiekowymi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie HE560. HD800, to będzie granie zdecydowanie z innej parafii niż LCD2 i nie są w ogóle podobne do HD600, a Cayiny sobie z nimi poradzą. d1000 słyszałem tylko raz, ale one są na tyle skuteczne, że z Pioneera grały świetnie. Myślę, że warto trochę przegrzebać swój sprzęt i iść w Ether Flow.

 

Wpadłem na moment, pozdrawiam i spadam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie HE560. HD800, to będzie granie zdecydowanie z innej parafii niż LCD2 i nie są w ogóle podobne do HD600, a Cayiny sobie z nimi poradzą. d1000 słyszałem tylko raz, ale one są na tyle skuteczne, że z Pioneera grały świetnie. Myślę, że warto trochę przegrzebać swój sprzęt i iść w Ether Flow.
 
Wpadłem na moment, pozdrawiam i spadam

Ciągnie wilka lasu;)
Tak HD800 to będzie totalna zmiana przestrzenności i wypełnienia w przeciwnych kierunkach.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym sprzedał LCD2 i zakupił LCD3...he,he.

Jak ma być podobne brzmienie ale wyższa klasa ogólna

A jak mają być LCD2 zjedzone to wiadomo HE1000 lub ciekawa opcja teraz wychodzą Eleary Clear...

HD800 to jednak sybilacje i po LCD2 może być szok.

Raczej nie podejdą bo za jasne choć scena największa w słuchawkach ,tak ze są na pewno ciekawe.

Edytowane przez Soundman1200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności