Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jaki czytnik do mangi


Snixoxo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu rozglądam się za czytnikiem , głównie patrze na Kindle. Ale zależy mi na tym ,żeby mógł i dobrze obsługiwać ebooki i mangi. Niestety mangi często są w pdf. Polecacie coś ? Wiecie jak to wygląda z mangami? Przy mangach pewnie też duże znaczenie ma Pamięć więc też nie wiem jak to wygląda.

Z góry dzięki :D

Edytowane przez Snixoxo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszelakich komiksów, zwłaszcza w plikach PDF, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest tablet. Niby mangi dostosowane do mniejszego formatu papieru można czytać na czytnikach, ale często jest problem np. z wyrazistością czcionki, co mocno zniechęca do czytania (próbowałem na Kindle 4, PW 2 i inkBooku Obsidianie). Chyba że weźmiesz czytnik z przekątną większą niż 6 cali i wysoką gęstością pikseli, czyli np. nowy Kindle Oasis 2, ale to nie jest tani sprzęt. I też perfekcyjnie nie będzie, ze względu na ograniczoną liczbę odcieni szarości, przez co czasami cieniowanie wygląda słabo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle 6 cali jest troszkę przymały, jeśli chcesz czytać mangę regularnie. Kup czytnik z największym ekranem, na jaki Cię stać. PDFy to trochę zły pomysł bo czytniki często klękają przy ich obsłudze, mangę się najlepiej ogląda jak przekonwertujesz z obrazków do mobi tym programem: https://kcc.iosphe.re/. Działa wtedy szybciej niż PDF i dzięki temu możesz np. kupić słabszy czytnik ale z większym ekranem (nie wiem w sumie  czy taka opcja jest, czy im większy, tym droższy). Jedyna wada czytnika to to, że czasem brakuje kontrastu - bardzo ciemne obiekty potrafią się zlać w jedną plamę. Ja na Kindlu przeczytałem ze 20 tomów Berserka i czasem przeszkadzały zbyt małe literki, ale dało się przeżyć. Myślę, że 6,8" już powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablet. No chyba, że nie lubisz dobrej jakości. Mangi mogą sobie być czarno białe, ale urządzenie musi potrafić odtworzyć detale rastrów chociażby. A i często tekst potrafi być malutki i potrzeba dużo rozdzielczości, żeby móc go przeczytać.

Ja czytam na tablecie 10'' i to jest uczucie jak przy czytaniu albumowego wydania specjalnego tomiku, inaczej bym nie chciał :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacji do czytania komiksów na androida nie brakuje, jedną z najlepszych jest SCViewer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czytnika, zarówno do mang i książek, dobrym wyborem jest Nexus 7. Zależnie od wersji można go kupić na allegro w bardzo korzystnych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie do komiksów - telefon, do książek - czytnik, ale zdarza mi się na telefonie czytać i nie mam z tym wielkiego problemu. Przy świetle dziennym, bo juz wieczorem nie ma bata, czytnik lepszy.

 

Od forum przecież też wypala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, ale stawiam, że użytkownicy :)

 

Żeby, nie było. Czytnik po całym dniu w pracy przed kompem potrafi byc jak balsam dla oczu, ale telefon też ma swoje zalety.

 

W taki niezbyt słoneczny dzień jak dziś na przykład czyta mi się wygodnie, i dużo szybciej. Spojrzeniem omiatam cały obszar tekstu i nie musze wodzić wzrokiem. Także każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy.

 

Do tego telefon mam zawsze przy sobie, więc mogę wyrwać trochę czasu na czytanie w kolejce czy coś.

 

Acha, do czytania na komórce - AMOLED + białe litery na czarnym tle. Świecą tylko litery, więc automatycznie mniej światła wali po gałach. Robi różnicę.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem w jakim języku ma być ta manga, ale nawet jeśli nie w japońskim tylko po angielsku lub polsku to 6 cali jest nie wystarczające. Sam czasami czytam a mam PW3 i  nie jest to komfortowe czytanie. Wyszedł teraz Oasis 2 o 7 calowym ekranie ale to raczej dalej będzie za mało. A potem to już w zasadzie masz 13" czytniki po 3000 zł jak Sony DPT-RP1 (ma gorszą jakość druku niż czytniki z wyższej półki) czy reMarkable - epapierowy tablet za 630 ojro. Także jak masz kaśe to na tym będziesz swobodnie czytał mangę, raszta moim skromnym zdaniem się nie nadaje. Jak wyjdzie jakiś czytnik 10" za ludzkie pieniądze, a nie wierzę w to, to wtedy powinno być już okej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności