Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Uniwersalne do 2000


Dawid-SS

Pytanie

Cześć,

Szukam słuchawek do playera, nausznych, wygodnych do dłuższych odsłuchów, nie męczących fizycznie ale i nie męczących muzyką. Bania mi już pęka od recenzji... Player to skromny X5 III, w przyszłości coś go wspomoże, chociaż wolałbym nie :P 

 

Plan był na T90, potem kolejny na AQ NH. 

 

Proszę nie piszcie że robię mezalians kupując do tak słabego playera słuchawki za 2k, no tak, to prawda, tylko większy skok jakościowy jest przy takiej konfiguracji aniżeli przy odwrotnej.

 

Muzyka: Wszystko, od 25lecia trójki, Michael Buble, Metallica, Korn, Rob Zombie, nawet Gang Albanii. Czyli repertuar muzyczny jest szeroki, ciężko więc wybrać te jedyne słuchawki które zagrają wszystko, a pewnie takich nie ma. Nie jestem zniechęcony do żadnej marki w sumie (no może do Senków trochę). 

 

Pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 godzin temu, adriano2510 napisał:

Miałem MSR7 i nie wspominam najlepiej... jazgotliwe, potrafią zaszeleścić wyższą średnicą, sybilują. Warto dodać, że niewygodne, pałąk wbija się w czachę... szkoda, bo wyglądają zacnie. 

No popatrz, a ja je mam i wrażenia niemal odwrotne ;). Wiele zależy od źródła i preferencji czaszkowo-wygodowych. Z Fiio X5ii ani nie sybilują, ani nie są jazgotliwe.

Edytowane przez timecage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatecznie zdecydowałem, że wybierał będę z dwóch nauszników. 

Pierwsze i bardziej przekonujące sposobem prezentacji i techniczną stroną ważną dla playera, ale wg mnie wymagające paru modyfikacji w swerze np kabla i chyba wizualnej aby zakryć te drewno - Meze 99 Gold.

Drugie trochę bardziej wymagające i potrzebujące w przyszłości np wzmacniacza, oferujące jednak bardzo duży stosunek ceny do możliwosci - AQ Nighthawk. 

 

Obydwa modele mieszczą się w progu cenowym, do NH są już modyfikacje pozwalające na zmniejszenie pewnych problemów, meze znów zapowiada się ciekawie, bo opisywane jest właśnie jako taki uniwersalny kompan do sprzętów za mniejsze jak i większe pieniądze. 

Wybór trudny bo niejako NH mogą otworzyć drogę w przyszłość ale noekoniecznie wiem czy tego chce(iść dalej w świecie słuchawek, a nie np CA i HA). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pamiętaj tylko, że rozdzielczość x5 III nie jest jego mocną stroną, również bas nie jest z tych szybkich, konturowych, zwartych, punktowych  a najwyższa góra jest lekko wycofana... A jak to się ma do cech brzmienia NH i Meze...? Czekam na wrażenia. Jak już posłuchasz swoich typów to gorąco namawiam, daj jednak jeszcze szansę pod tym konkretnym fiołkiem dla th 610 (wiem, że cena wyższa niż 2 kzł., ale na fostex-y też są rabaty). Powodzenia. ps. (taka podpowiedź - Meze bardzo fajną synergię łapią z Pionkiem 100 a ten gra całkiem inaczej jak FiiO x5 III, chyba rozumiesz do czego zmierzam).

Edytowane przez Adam 76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może coś z niższej półki cenowej jak np DT880? Czytałem o nich sporo no i sam nie wiem, próbował ktoś z Fiio X5 3rd? 

 

P.S. A może coś z ultrasone? Chociaż to wygodne chyba nie będzie, ale FUN może być niezły...

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 19.10.2017 o 07:45, Dawid-SS napisał:

i chyba wizualnej aby zakryć te drewno - Meze 99 Gold.

https://www.mezeaudio.com/products/99-neo

You're welcome :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 godzin temu, Dawid-SS napisał:

Może coś z niższej półki cenowej jak np DT880? Czytałem o nich sporo no i sam nie wiem, próbował ktoś z Fiio X5 3rd? 

 

P.S. A może coś z ultrasone? Chociaż to wygodne chyba nie będzie, ale FUN może być niezły...

To żeś sygnatury rozstrzelił. Dt880 to jasno, zwiewnie, z tendencją do iskier. 

Ultrasone wszystkie jakich słuchałem to fajny misiek i mocne bum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ciężko dobrać coś do tego playera, jakieś propozycje? Może być do 1000, 1500zł.

A może inaczej, bo wiadomo, nikt nie słuchał wszystkich połączeń i tu dywagujemy jak to może zagrać, jakby to zagrało razem, więc:

Co zyskam z połączenia słuchawki?+x5 3rd, a co starce w tym zestawieniu?

 

Kolejna sprawa, które słuchawki pozwolą mi na odsłuch z największą frajdą i przyjemnością przez te kilka h dziennie? 

Dynamika, kop, ciepła średnica i szczegółlwa góra, znajdzie się coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki zakupione, wybór padł na TH610, dziękuje za pomoc w kupnie użytkownikowi Superata :) czekam tylko na to by rozpakować i wygrzewać. Mam nadzieję że mimo wszystko będzie to dobry krok :)

Dziękuje również za pomoc tym co pisali w wątku :)

Słucham ?? Jeżeli słuchawki zaczną grać lepiej jak grają to szok, bo już jest dobrze. 

Jedyne co sprawia dziwne wrażenie to docisk do głowy... W ogóle nie czuć że dociska coś, tak ma być że sprawiają wrażenie lekkich na głowie?

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dodam minimalną opinie po czasie użytkowania TH610+Fiio X5 3rd. Jestem co prawda nie osłuchany w świecie słuchawek i playerów, ale mogę powiedzieć że ten duet sprawia bardzo pozytywne wrażenie, nawet pozytywne przez duże P!!! Na początku słuchania można było powiedzieć że dźwięk się wlecze w całym zakresie głośności, wina oczywiście była po stronie fiio. Uratował go przełącznik GAIN, który w pewnym momencie przypadkiem przełączyłem na HI. Zestaw odmienił się, teraz nawet głośne i mocne słuchanie nie jest problemem, momentami na skali dochodzę do 100, a nóżka sobie tupie, więc jest to czego chciałem. W każdym repertuarze ten duecik radzi sobie przynajmniej dobrze, a w pewnych bardzo dobrze żeby nie mówić celująco w tej kategorii. 

Polecam więc takie zestawienie bo można się zdziwić, większość czasu słucham jako DAC do PC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dokupiłem kabel zbalansowany do duetu, zrobiłem aktualizacje softu w fiio który otwiera opcje balanced turbo i nie wrócę już do zwykłego kabla ma pewno, dźwięk jest teraz pełniejszy i słuchawki nawet przy cichym słuchaniu mają super dynamikę. Wybrzmienie jest po prostu lepsze. Niestety bateria w fiio to tak na 4h max, chociaż nie mam czasu tyle słuchać niestety. 

Kabel z chin niby miedź 7n+srebro. Jest miękki i nie ustępuje jakościowo oryginalnemu.

IMG-20181020-WA0000.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ha, szkoda że szybciej nie zobaczyłem tego tematu - jakieś 30 kilometrów jazdy i mógłbyś porównać bezpośrednio TH610, HE-400i i NightOwle, więc nie byłoby kupowania w ciemno ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 20.10.2018 o 20:22, Inszy napisał:

Ha, szkoda że szybciej nie zobaczyłem tego tematu - jakieś 30 kilometrów jazdy i mógłbyś porównać bezpośrednio TH610, HE-400i i NightOwle, więc nie byłoby kupowania w ciemno ;) 

Jakby coś piszę się na odsłuch innych zabawek bo mnie korci kupno jeszcze jednych nauszników i bardziej w stronę nighthawk :) Odezwij się na PW to się zgadamy :)

 

W dniu 20.10.2018 o 21:00, Jaworrr napisał:

@Dawid-SS możesz podlinkowac aukcje z kabelkiem?

Jak najbardziej :)

Sorry za zwłokę, ale nie mam kompletnie czasu ostatnio, a dziś słucham już chyba 4h i zapomniałem o świecie :D

Kabelek z Aliexpress

Nie jest to może super hiper kabel, ale w tej kasie uważam go za bardzo dobry produkt. 

 

Zapomniałem dodać, przy słuchaniu muzyki na złączu zbalansowanym z włączoną opcją turbo fiio nie ładuje się z gniazda USB3.0, tzn ładuje w miejscu, dziś miałem 40% baterii, liczyłem że naładuje do 100% jak zawsze pod PC, niestety, całość mocy USB zjada odtwarzacz. Po 4h słuchania z przerwą 15min wynik 43% baterii, przybyło 3% dzięki przerwie (muzyka w pauzie na foobarze). Jakby złącze miało ciup więcej prądu byłoby lepiej.

Edytowane przez Dawid-SS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności