Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Touch 4g - modyfikacja przewodu do car audio


piecho

Rekomendowane odpowiedzi


Mam ipoda touch 4g i chcę go używać w aucie. W radiu fabrycznym mam wejście aux, dodatkowo chciałem go podłączyć na stałe do zasilania w aucie. W tym celu chcę zmodyfikować fabryczny przewód. Z tego co widzę jest wiele opcji:

http://pinouts.ru/CellularPhones-A-N/iPhone_connector_pinout.shtml

1) Podłączam go od razu pinami 19,20 pod 12v - nie wiedziałem, że jest taka możliwość. Wcześniej planowałem użyć taniej ładowarki samochodowej usb jako konwertera 12v-5v. Jaką opcję w takim wypadku wybrać? Nie chcę nic spalić.
2) Sygnał dźwiękowy wyprowadzam pinami 3 i 4, to jest proste.
3) Może powinienem skorzystać z pinu 21 i wstawić jakiś rezystor?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie prościej po prostu podłączyć go przez wyjście słuchawkowe do auxa? To 12v powinno chyba zadziałać :D . Zgaduje że do pinu 21 powinien być podłączony rezystor 68k? 

 

Na moje nie potrzebna zabawa to jest podłącz przez wyjście słuchawkowe a jeśli chodzi o ładowanie użyj ładowarki samochodowej i tyle.

 

Tak wiem, wiem że zaraz wszyscy na mnie wsiądą bo można z doka wyprowadzić i będzie lepsza jakość, ale w samochodzie (chyba że masz naprawdę super sprzęt) to nie ma sensu ;)

Edytowane przez Oskar2905
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oba sposoby są okej, tylko dodatkowa ładowarka to dodatkowe straty a jak wątpliwiej jakości i dodatkowe ryzyko

bezpośrednio 19,20+ 29,30-  tylko pytanie jak ze stabilnością tych 12V z instalacji samochodowej, dodatkową ładowarką może być buforem i ona pierwsza powinna pościć dym gdyby trochę więcej napięcia się pokazało ... ale czy dla ipoda nie będzie za późno?

 

na pewno prościej użyć gotowych elementów ale jak chcesz się bawić to twoje zabawki twoje ryzyko,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcę to zrobić na jednym kablu bo wszystko jest zabudowane, nic mi na desce niepotrzebnego nie wisi. 

 

Jak z tym rezystorem? Mam jedną jego nóżkę wlutować kablem do tego pina, a co z drugą? Zrobić pętlę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, retter napisał:

oba sposoby są okej, tylko dodatkowa ładowarka to dodatkowe straty a jak wątpliwiej jakości i dodatkowe ryzyko

bezpośrednio 19,20+ 29,30-  tylko pytanie jak ze stabilnością tych 12V z instalacji samochodowej, dodatkową ładowarką może być buforem i ona pierwsza powinna pościć dym gdyby trochę więcej napięcia się pokazało ... ale czy dla ipoda nie będzie za późno?

 

na pewno prościej użyć gotowych elementów ale jak chcesz się bawić to twoje zabawki twoje ryzyko,

Wszystko fajnie ale 12V w aucie nie zawsze jest tymi 12V. Nie zapominajmy o tym że w czasie pracy silnika jest ono większe gdyż pracuje alternator. No a informacji o tolerancji wejściowej na lini 12V ipoda nie ma. A spodziewać można się tam około 14V, gdzie informacji jak na to ipod zareaguje ni ma :/

Najprościej jest kupić jakąś przetwornice 5V i zadbać o filtrowanie aby zakłócenia z instalacji nie przechodziły na iPoda. W sumie nie wiem jak iPod, ale telefony bez filtrów na zasilaczu lubią zaskakiwać trzaskami w niektórych samochodach z wyjść audio.

Edytowane przez Ugz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności