Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki lepsze od CAL2 do Asus Strix Soar


ollo98

Pytanie

Siema, jestem posiadaczem słuchawek Creative Aurvana Live2 i karty dźwiękowej Asus Strix Soar.

Wcześniej miałem kartę Asus Xonar DG i zamiana na Soara wniosła odczuwalną różnicę do słuchawek.

W tym temacie napisano mi że lepszym wyborem była by sprzedaż obecnych słuchawek na jakieś które by bardziej wykorzystały potencjał karty.

CAL2 kupiłem 100zł taniej na przecenie, są w idealnym stanie także problemu ze sprzedażą nie powinno być i mniej stracę.

No i pytanie brzmi, które słuchawki by były lepsze od CAL2 i wykorzystały potencjał tej karty?

Dodam też że muzyki słucham głównie w domu i najbardziej interesuje mnie jakoś dźwięku i dobry bas, lubię też jak słuchawki są "większe".

Oczywiście też bez przesady z cenami. Najlepiej tak trochę drożej od CAL2.

Z góry dzięki za pomoc. :)

Edytowane przez ollo98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie znam CAL-2 ale słucham właśnie muzyki na pierwszej wersji. Piszesz, że najbardziej zależy Ci na jakości dźwięku. Tutaj jest pewien problem, bo w droższych słuchawkach nie ma dużej przepaści pod tym względem. Chcesz więcej basu, to proponowałbym denony d7100, tylko to nie są słuchawki cenowo podobne do cal2. Można też spróbować beyerdynamic dt 770 albo 990pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To kup BossHiFi B8 lub Klipsch Reference on ear. W obu dobry dźwięk i basu ale bardzo dobrej jakości ci nie zabraknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

CAL2 grają całkiem dobrze. przede wszystkim szersza jest scena niż w (niemodowanych) CAL. Jak masz mocniejszy wzmacniacz (a podejrzewam, że w tej karcie jest), to w miarę potrafi zapanować nad basem.

Co można jeszcze zrobić w celu poprawy ich grania, to wymiana kabla i wytłumienie owatą w środku - po tych zabiegach wątpię żebyś znalazł coś do 500zł (zwłaszcza na rynku PL), co zagra lepiej (niezmodowane), co najwyżej równie dobrze.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej zdecyduję się na ulepszenie CAL2, chociaż słuchawki Beyerdynamic też mi się podobają, ale to raczej w przyszłości.

Jest może jakaś instrukcja do modowania CAL2 i wiadomo jaki lepszy kabel do nich kupić (sam kabla robić nie chcę, bo raz próbowałem do CAL1 i nie wyszło).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kabel w CAL2 jest odpinany - poszukaj, albo zamów u któregoś z "drutmajstrów" taki z wtyczką 2,5mm.

 

Co do wygłuszenia, to najlepiej owaty trochę do środka włożyć + cienką gąbkę na tył muszli, ale może być i płatek kosmetyczny zamiast tej gąbki i bez owaty, tylko efekt trochę mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bez przesady też....Cal są fajne ale jednak, nieczyste w przekazie, ziarniste, ciut za jasne, wokal mało dociążony....czuć  że słuchawki  budżetowe....za to po D5000, modowanych zwłaszcza lub D2000...odległość do TH900 zastraszająco bliska się robi...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No akurat jakość góry w D2000/D5000 to mnie nie powaliła (tutaj wolałem CAL). Nie udało mi się też uzyskać modami wystarczająco (dla mnie) dociążonej średnicy. Za to basu, zwłaszcza niskiego, całe hektary.

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Moje D5000 miały basu tyle co Staxy :/

 

CAL mają fajne wokale, nie wiem czy nie bardziej mi się podobają od hd650 :D Basu też jest w nich więcej od d5000.

 

Przepaść, to jest pomiędzy th900 a cal, natomiast D2000, D5000, to jest podobny poziom. Ja wolę jednak cal-e.

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Siema, odświeżam temat, jednak nie zdecydowałem się kupić nowych słuchawek i wymęczyłem Cal'e2, jedyne o co się pokusiłem do opamp Muses 8820 do Strix Soara.

Upatrzyłem sobie jako słuchawki idealne dla mnie Beyerdynamic DT770 Pro, pytanie tylko czy warto? Dużo lepsze są od Cal2?

Te Beyery spodobały mi się ze względu na ich design i podobno dobry nacisk na bas który lubią, z tego co słyszałem brzmienie tych słuchawek polega na graniu "V" co też do mnie przemawia. Oczywiście mogę się w czymś mylić. :)

Edytowane przez ollo98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zamówiłem Beyery DT 770 Pro 80Ohm, strzał w dziesiątkę. Strix na spokojnie daje radę, dźwięk nawet na pełnej głośności jest czysty i się nie psuje. Słuchawki wydaje mi się że mają większą scenę i ogólnie grają po prostu lepiej. Ich budowa też jest niczego sobie, dużo mocniejsza od Cal2. To co zauważyłem w synergii Cali2 i Strixa to to że dźwięk zwłaszcza przy basie się lekko ściszał, tutaj czegoś takiego nie ma. Napisałem swoje spostrzeżenia, może komuś się kiedyś przyda. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności