Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Musical Fidelity


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Na początek M0 spraw sobie chyba że trafisz promocję na V30 lub G 7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Na początek M0 spraw sobie chyba że trafisz promocję na V30 lub G 7

A myślisz, że która opcja będzie lepsza? M0 czy któryś ze smartfonów? Wymienić telefon nie problem w sumie, ten sprzedam i już. Czy shanling lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup M0 i posłuchaj. Wtedy podejmiesz decyzję. Sądzę że nawet zmieniając telefon tego malucha zostawisz na dłużej :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MF 100 widzę na zdjęciu :) miłych chwil Paweł z MF100 :)

Witaj w klubie 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banan jest chociaż musiałem w muszle włożyć waciki aby utemperowac wysokie, no i nie wszystkie albumy da się słuchać. Zacząłem doceniać dobre realizacje😉. Mam Xduoo x3II który ma dosyć jasną górę pewnie dlatego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie "minus" MF100, pokazują prawdę o utworze. Płyty Dire Straits są super na MF 100, odkrywa się niuanse których nie słychać na innych słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj @helhaimw klubie :) i jak warto było kupić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj jak najbardziej 😊 tylko na s8 żony lepiej brzmią te słuchawki niż na moim mate 10 pro.... Jestem bardzo zadowolony z zakupu, ale będę chyba szukał innego źródła. 

9 godzin temu, ppmuzyk napisał:

Banan jest chociaż musiałem w muszle włożyć waciki aby utemperowac wysokie

To fakt, plują sopranami po uszach, póki co trochę utemperowałem equalizer em i jest ok 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie zmieniasz telefonu to najtaniej (nie znaczy najgorzej) M0 od Shanlinga. Jak telefon to pomyśl o LG V30 lub G 7 Thinq 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

Jeśli nie zmieniasz telefonu to najtaniej (nie znaczy najgorzej) M0 od Shanlinga. Jak telefon to pomyśl o LG V30 lub G 7 Thinq 

Miałem shanling M0, zacny sprzecik, podaje dźwięk bardziej rozrywkowo, ponoć dobra synergia z aune e1. Ja zmieniłem na xduoo x3II który fajnie zgrywa się z Cozoy Hera, które mam wystawione, ale im dłużej słucham tym bardziej chce je zostawić 😉. Ma xduoo x3II mam equalizer custom z lekkim  obcieciem - 1.6dB (8kHz) dla MF100 (i waciki). 

Fajnie slychac płyty :

Sade- Love Deluxe

Michael White Project - Take that

Joe Satriani- Is there love in space

Dire Straits

Pink Floyd 

Deep Purple

Roger Waters... i inne 😁

 

Podajcie jakąś płytkę fajnie zrealizowaną na której mogę wyciągnąć z MF100 mięsko 😁

 

Edytowane przez ppmuzyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, helhaim napisał:

Taki mały offtop. Powiedzcie mi, używacie equalizerów słuchając muzyki? Czy waszym zdaniem muzyka z podbitymi pasmami albo lekko zdjętymi traci? 

To i tak będzie od Ciebie zależeć czy uzyskasz satysfakcjonujący dźwięk. Jeśli uzyskasz to czego oczekujesz to nie ma żadnych przeszkód żeby tego nie robić :)
Ale słaby equalizer (taki 4-5 zakresowy) i wynalazki typu "bass boost" raczej przynosi więcej szkód niż korzyści.
Ważny jest dobry korektor (ja rzadko używam - ale jednak czasem jednak używam - 30 zakresowego w foobarze) i umiejętne korzystanie z niego. Trzeba pamiętać, żeby na siłę nie zmuszać sprzętu do grania inaczej niż on potrafi, bo wtedy to jest degradacja brzmienia. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby delikatnie skorygować np. niepotrzebne podbicie w wyższej średnicy danych słuchawek czy też dodać trochę subbasu ;)
 

@ppmuzyk  - dla mnie ważne jest też "konkretne" wydanie płyty - np Dire Straits ‎– Communiqué (1979/2014) [FLAC HD 24bit /192kHz], Dire Straits ‎– Dire Straits (1978/2014) [FLAC HD 24bit /192kHz] itp. Jak znajdę czas to kiedyś mogę Ci coś "konkretnego" wrzucić na google drive albo na jakiś inny serwis hostingowy. Albo szukaj takich dobrze wydanych - daje to dużą radochę gdy się coś znanego usłyszy więcej/lepiej ;) A na Musical Fidelity bez problemów można to usłyszeć :)

Z mojej strony koniec off-topu.

Edytowane przez strong6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ppmuzyk Dire Straits Love over Gold, składanka Potęga imprezowych doznań ze wskazaniem na Safri Duo Samba Samba Addagio. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Osłuc**ję się z MF100 i zauważyłem ogromna różnicę między poszczególnymi wydawnictwami. Dire Straits brzmi rewelacyjnie, każdy słuchany przeze mnie album naprawdę robi robotę. :) z kolei King Crimson jakością nie grzeszy, muzyka cudowna, ale jakościowo jakoś słabo, a rippowałem z cd audio programem exact audio copy. Co gorsza sprawa podobnie wygląda z Darkside of The Moon PF. Może coś źle robię przy zgrywaniu płyt? Tylko wtedy każdy album powinien brzmieć podobnie, a tak nie jest.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się tak jest na prawdę. Mark Knopfler ma własne studio i sam dopieszcza płyty, a te wymienione przez ciebie to czasy kaset magnetofonowych. Na MF100/MF200 Dire Straits brzmią genialnie. Wiele niuansów odkryjesz Posłuchaj w spokoju np Love Over Gold lub On Every street. Polecam z drugiej płyty utwór You and Your Friend

Bardzo fajnie słucha się na nich smooth jazz, czujesz się jakbyś był w klubie :) Miłych odsłuchów

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Mały offtop, ale chciałem się pochwalić, że dziś do moich mf100 otrzymałem od żony w postaci prezentu urodzinowego super dodatek w postaci Shanlinga m0. 😁 Problem wymiany telefonu rozwiązany. Brzmienie super. Tylko funkcje odtwarzacza muszę poznać. 😏

 

 

IMG_20190128_231439.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kadlubek - moje etui do MF200 przede wszystkim jest tanie. Kupiłem z poniższego linka - wysyłka była wtedy bezpłatna - teraz tak już nie jest:
-klik-
Takie samo etui ale w trochę niższej cenie i z przesyłką AliExpress Standard Shipping:
-klik-
 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności