Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Musical Fidelity


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, QMAN80 napisał:

Ja właśnie zamówiłem MF-100         TUTAJ        i czekam czekam czekam ............... :D

Mam nadzieję że zaskoczą pozytywnie.

Koszt 200 PLN z groszami

Mnie przyszły w jeden dzień! Zamówione w niedzielę wieczorem, w poniedziałek wysłane, we wtorek u mnie. Szły z Amazon z UK. Szok jaka prędkość.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OswaldB napisał:

Mnie przyszły w jeden dzień! Zamówione w niedzielę wieczorem, w poniedziałek wysłane, we wtorek u mnie. Szły z Amazon z UK. Szok jaka prędkość.

 

I co zadowolony PAN :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, QMAN80 napisał:

 

I co zadowolony PAN :)

Narazie wygrzewam więc ciężko mi cokolwiek napisać. Póki co to bas jest rewelacyjny, z górą bywa gorzej. Dla mnie jest jej za dużo, ale mam nadzieję że to kwestia wygrzania.

Przestrzeń ogromna jak na słuchawki zamknięte. Na chwilę po odsłuchach włożyłem CAL! i aż mnie zmroziło, na plus MF-100:-)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, OswaldB napisał:

Narazie wygrzewam więc ciężko mi cokolwiek napisać. Póki co to bas jest rewelacyjny, z górą bywa gorzej. Dla mnie jest jej za dużo, ale mam nadzieję że to kwestia wygrzania.

Przestrzeń ogromna jak na słuchawki zamknięte. Na chwilę po odsłuchach włożyłem CAL! i aż mnie zmroziło, na plus MF-100:-)

Niestety wysokich nie ubędzie, musisz się z tym pogodzić :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przylutował jak poniżej, aczkolwiek jedna rzecz mi nie pasuje, że zamieniona faza, ale nie wykluczam, ze w drugiej słuchawce też jest zamieniona i będzie OK

Musical Fidelity.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to w końcu i ja się melduję w fanklubie ze swoimi MF-100.

Bawię się nimi od 2 tygodni i mogę śmiało powiedzieć, że o ile w cenie "polskiej" nie są w żadnym stopniu wybitne, o tyle w cenie "amazonowej", czyli ok 200zł, stawiają poprzeczkę dosyć wysoko.

 

Jakość wykonania - w tej cenie (200zł) większość słuchawek to typowe ultradelikatne mobilki łamiące się w rękach przy mocniejszym ruchu, rozpruwające się, bądź ociekające klejem. Tutaj pokuszę się o stwierdzenie, że to co dotychczas miałem w tej cenie wygląda przy MF biednie (np AKG K619, Marshall Mayor, Beyery DTX501p), jedynie Fidelio M1 są w miarę mocne czego nie mogę powiedzieć o ich rozpruwających się padach. No i co ważniejsze w zestawie są dwa komplety solidnych padów - skórkowe z dziurkami jak niektóre u Beyera i welury.

 

Dźwięk - nie są przebasowione, środek nie jest jakoś mocno wycofany, góry nie brakuje, ale... O tym "ale" przekonałem się dopiero dzisiaj jak podłączyłem MF do stacjonarki - najpierw do dziurki X-Fi, a potem w AIM "na sterydach" i poznałem co to znaczy, że góra jest ostra jak żyletki i łomocze bas słuchając M.O.P. Przy muzyce intrumentalnej nie jest to aż tak odczuwalne. Jednak nie kupiłem tych słuchawek, żeby słuchać ich z kompa tylko mobilnie i tu muszę pochwalić Pionka, że jak najbardziej potrafi utrzymać te słuchawki w ryzach. Soprany nie tną uszu, środek nie ucieka tak jak przy podłączeniu do kompa, bas nie łomocze, tylko jest namacalnie obecny. Co do izolacji to również nie narzekam, bo zwykle w środkach komunikacji publicznej muzyka nie mogła się przebić przez zewnętrzny hałas, tu jest względna izolacja (jak na mobilki) tak, że na upartego dało się ich słuchać w autokarze i zmieniłem je na ETY ER4S dopiero jak postanowiłem się zdrzemnąć.

 

Gdybym miał używać tych słuchawek w innym zestawieniu to możliwe, że również byłbym do nich krytycznie nastawiony, jednak w moim zestawieniu mobilnym z XDP-100 jest naprawdę dobrze i nie sądzę, żebym znalazł za 200zł coś równie kompaktowego, wytrzymałego i jednocześnie dobrze grającego.

Edytowane przez sn4ke
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Bo źle nosisz. Jest taki trik, ustawiasz jak należy a potem o jeden ząbek rozsuwasz pałąk z obu stron i możesz kilka godzin słuchać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.11.2017 o 21:39, leszekm napisał:

Czy was też  od noszenia MF-200B boli głowa?.Są bardzo ciasne.

Ja też tak mam.
Sposób z dodatkowym rozsuwaniem u mnie nie działa, mam dużą głowę i nie mam już co rozsuwać. Grają wybornie ale cisną w uszy.
Chińskie portable Meizu HD50 są dla mnie dobre, lecą z głowy mojej żony - pałąka nie da się więcej zsunąć - są dla niej za duże. 
Z kolei Musical Fidelity MF-200 na głowę mojej pani pasują doskonale - i tu trick @Jaro54 daje jakiś efekt, ale i tak moja pani długo w nich nie wytrzymuje.

Dotarło do mnie etui polecone przez @Bialy_Wilk -klik- (duże dzięki) pasuje idealnie.

Edytowane przez strong6
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, strong6 napisał:

Ja też tak mam.
Sposób z dodatkowym rozsuwaniem u mnie nie działa, mam dużą głowę i nie mam już co rozsuwać. Grają wybornie ale cisną w uszy.

No tak, rozsuwają się mocno do wewnątrz. Miałem ten sam problem i dlatego musiałem się z nimi pożegnać. :wacko:

Za to BossHIFI B8 nie muszę rozsuwać, leżą na mojej dużej głowie idealnie i są bardzo wygodne. Producenci słuchawek mają jakaś dziwna rozmiarówkę, okazuje się ze przy zakupie nie należy tylko sugerować się brzmieniem.:wacko:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoich MF100 przez weekend spędziłem : sobota -8,5 godziny, niedziela - 10 godzin i nie narzekam na ucisk. Może jednak mam malutką główkę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się z nimi nie pożegnam, zakup roku i zbyt dobrze grają :)
Ze względów konstrukcyjnych tych Musical Fidelity MF-200 nie potrafiłbym używać do wielogodzinnych outdorowych osłuchów. Do tego mam wygodne Meizu HD50.
MF-200 używam jako sprzętu kanapowo-biurkowego, a odsłuchy na nich traktuję jak 'rarytas' na jedną, góra dwie płyty. Dozuję sobie odsłuchy na nich :P

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, strong6 napisał:

Ja się z nimi nie pożegnam, zakup roku i zbyt dobrze grają :)
MF-200 używam jako sprzętu kanapowo-biurkowego, a odsłuchy na nich traktuję jak 'rarytas' na jedną, góra dwie płyty. Dozuję sobie odsłuchy na nich :P

Żeby się nie poprzewracało w głowie? :). Też bardzo lubię moje MF100

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, strong6 napisał:

Ja też tak mam.
Sposób z dodatkowym rozsuwaniem u mnie nie działa, mam dużą głowę i nie mam już co rozsuwać. Grają wybornie ale cisną w uszy.
Chińskie portable Meizu HD50 są dla mnie dobre, lecą z głowy mojej żony - pałąka nie da się więcej zsunąć - są dla niej za duże. 
Z kolei Musical Fidelity MF-200 na głowę mojej pani pasują doskonale - i tu trick @Jaro54 daje jakiś efekt, ale i tak długo w nich nie wytrzymuje.
Dotarło do mnie etui polecone przez @Bialy_Wilk -klik- (duże dzięki) pasuje idealnie.

 

A ja mam; tak z ciekawości; pytanko o to etui. Ile do Ciebie szło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

I do mnie doszły MF100 zakupione na Amazonie. Jedne z dwóch zamówionych par, pierwsze zakupione 30 listopada chyba zaginęły w drodze bo jeszcze ich nie ma i myślę czy nie zażądać zwrotu pieniędzy i kupić ponownie. Wczoraj na szybko posłuchałem z Shanlingiem M1 i basu mogłoby być trochu więcej, może jak trochę pochodzą/wygrzeją się to bas się ułoży.Poza tym same superlatywy można pisać, scena super, szczegółowość i rozmieszczenie instrumentów fajne. W temacie M1 napiszę że warto spróbować Superluxy HD 681, super fajne granie. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, rgomez napisał:

I do mnie doszły MF100 zakupione na Amazonie. Jedne z dwóch zamówionych par, pierwsze zakupione 30 listopada chyba zaginęły w drodze bo jeszcze ich nie ma i myślę czy nie zażądać zwrotu pieniędzy i kupić ponownie. Wczoraj na szybko posłuchałem z Shanlingiem M1 i basu mogłoby być trochu więcej, może jak trochę pochodzą/wygrzeją się to bas się ułoży.Poza tym same superlatywy można pisać, scena super, szczegółowość i rozmieszczenie instrumentów fajne. W temacie M1 napiszę że warto spróbować Superluxy HD 681, super fajne granie. Pozdrawiam.

Bas jest jeśli w utworze jest. Często jestem zaskoczony bo nie ma go tam gdzie się go można spodziewać, a znajduje się np w utworach Sade, Norah Jones, Leonarda Cohena. I to konkretny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas jest jeśli w utworze jest. Często jestem zaskoczony bo nie ma go tam gdzie się go można spodziewać, a znajduje się np w utworach Sade, Norah Jones, Leonarda Cohena. I to konkretny
To może inaczej, mógłby być bardziej hmm.. miękki? muzykalny? plastyczny? Ale masz rację że jest. To dopiero początki słuchania, co nagle to po diable. Słuchawki generelnie super.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi pasują

Ok, cofam to z brakiem basu. Racja - gdzie ma być to jest. I jest fajny. Kuźwa, drugie miały być na prezent. Nie dojdą.

Pytanie , czy Boss HiFi B8 to podobne granie czy czegoś jest więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu ale nienajgorszego, mniejsza scena i rozdzielczości. Większa wygoda i lepsza izolacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności