Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Musical Fidelity


Jaro54

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, wiatrak napisał:

Czy X-cans v2 oraz V3 to hybrydy ? 

Czy trojka jest "ulepszeniem" SQ dwójki ? 

Z tego co pamiętam v2 to lampowiec.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2017 o 09:30, Perul napisał:

Ja bym przylutował jak poniżej, aczkolwiek jedna rzecz mi nie pasuje, że zamieniona faza, ale nie wykluczam, ze w drugiej słuchawce też jest zamieniona i będzie OK

Musical Fidelity.png

 

Który kabel tutaj to masa a które sygnałowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, miki_w1 napisał:

 

Który kabel tutaj to masa a które sygnałowe?

Najczęściej czerwony to prawy, zielony lewy a masa miedziana. Ale są producenci, którzy nie trzymają się tego schematu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Czy znalazł ktoś jakiś zamiennik padów skórkowych do MF100? Moje obecne są już mocno zużyte. 

Średnica 75mm nie jest popularna wśród producentów typu Brainwavz, za to podobnie wypadają np. niektóre AKG. Jednak są to płaskie, cienkie pady, a te mają jednak grubość która odsuwa przetworniki od ucha i do tego są lekko dziurkowane.

Ma ktoś dobry pomysł co z tym fantem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda nie szukałem nawet, ale tak się teraz zastanawiam, czy mniejsze (węższe) pady nie zmniejszyły by siły nacisku na uszy? I czy można y zakupić takie pady, które zmieniły by mf100 na wokołouszne?

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, helhaim napisał:

Ja co prawda nie szukałem nawet, ale tak się teraz zastanawiam, czy mniejsze (węższe) pady nie zmniejszyły by siły nacisku na uszy? I czy można y zakupić takie pady, które zmieniły by mf100 na wokołouszne? emoji848.png

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Pewnie są ale zmienią ci brzmienie, a nie wiadomo w którą stronę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wokółusznych, widziałem gdzieś pady które są wokółuszne, ale pierścień mocujący mają mniejszy, tj. wg opisu o średnicy właśnie 75 mm. 

Ale IMO brzmieniowo to byłoby na minus. Spróbuj przybliżyć przetworniki do ucha. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Spawn napisał:

 

Żadnych bo little pinkie to inny zasilacz po prostu.

 

Tutasz masz upgrade kit http://www.rock-grotto.co.uk/v2upgradekit.html

Dzieki.

Po prostu konczyla sie wczoraj aukcje na ****ju i byl tam V2 z naklejka z tylu "Pinkie 2007", ale zasilacz byl zwykly.

https://www.ebay.pl/itm/Musical-Fidelity-X-Can-v2-Headphone-Amplifier-Little-Pinkie-Mods-boxed/333355174809

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Mam trochę dziwne pytanie do użytkowników mf-100, mianowicie jakiej muzyki najlepiej Wam się słucha na tych słuchawkach? Napiszecie, że ulubionej i rozumiem, ale chodzi mi o szeroko zakrojony gatunek. Czy cięższa gitarowa, lżejszy rock, a może typowo elektroniczna? Moim spostrzeżeniem jest, że trudniej słucha się "ścian dźwięku" czyli mocno przesterowanych gitar, natomiast rozpływam się przy muzyce bardziej atmosferycznej, elektronicznej, gdzie słuchawki genialnie mruczą basem tam gdzie to potrzebne, ale oddają również każdy dźwięk szczegółowo. Nie mogę wyjść z podziwu, ile umykało mi zanim je kupiłem. Zastanawiam się jaka musi być różnica na słuchawkach naprawdę wysokiej klasy
Pozdrawiam

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak również do rocka, ballad, smoothjazzu, 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Właśnie zrobiłem z moich MF100... Nighthawki. W ramach poszukiwań padów kupiłem skórkowe pady 75mm z pewnego chińskiego portalu. Są nieco grubsze, ale bardziej miękkie od oryginałów, ale przede wszystkim nie są perforowane. Jak założyłem jednego, to słyszałem niemalże tylko 1 kanał, ten ze starymi padami. Po założeniu obu, usłyszałem dźwięk bardziej wypełniony basem i pogłosowy, nadal jednak sypiący detalami i z ładną górą. Poszerzenia sceny nie zauważyłem. 

Potestuję je jeszcze kilka dni, ale dla zachowania dźwięku starych padów muszę szukać dalej. Szkoda, że na welurach brzmienie nie to , bo mam nieużywane (jak pewnie większość  Was).

Zdjęcia:

https://imgur.com/a/Dddfo0Q

 

p.s. wie ktoś, czym można podziurkować te pady? jakiś mini dziurkacz?

Edytowane przez miki_w1
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zrobiłem z moich MF100... Nighthawki. W ramach poszukiwań padów kupiłem skórkowe pady 75mm z pewnego chińskiego portalu. Są nieco grubsze, ale bardziej miękkie od oryginałów, ale przede wszystkim nie są perforowane. Jak założyłem jednego, to słyszałem niemalże tylko 1 kanał, ten ze starymi padami. Po założeniu obu, usłyszałem dźwięk bardziej wypełniony basem i pogłosowy, nadal jednak sypiący detalami i z ładną górą. Poszerzenia sceny nie zauważyłem. 
Potestuję je jeszcze kilka dni, ale dla zachowania dźwięku starych padów muszę szukać dalej. Szkoda, że na welurach brzmienie nie to , bo mam nieużywane (jak pewnie większość  Was).
Zdjęcia:
https://imgur.com/a/Dddfo0Q
 
p.s. wie ktoś, czym można podziurkować te pady? jakiś mini dziurkacz?
A skąd te pady zamawialeś? Dasz link?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, helhaim napisał:

A skąd te pady zamawialeś? Dasz link?

Ok, ale nie polecam. Fajnie wykonane i wyglądają ******ście, ale to wszystko. Dźwiękowo może pasowałyby do k518...

https://s.click.aliexpress.com/e/SpunL9K3h

Może dobrze brzmiały by pady od Sivga:

https://h5.pl.aliexpress.com/item/32983227779.html

Niestety mają średnicę 90mm. Myślicie, że warto spróbować? To jednak 1,5cm więcej niż oryginalne. Ale mniej niż pady Brainwavz albo perforowane Dekoni.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że wyższą półkę cenową wybrałeś. Ja zamawiałem niedawno pady, ale po parę złotych, więc szału się nie spodziewam. Zobaczę jak przyjdą. Korci mnie spróbować zrobić z tych słuchawek wokółuszne. Nie cisnęły by w uszy wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pady za 12$ to wyższa półka? IMO nadal tanio. Jakby były Brainwavz pasujące to bym się nie zastanawiał. Nad Dekoni musiałbym pomyśleć, bo to jednak drogie (drożej niż dałem za słuchawki). 

Na tych z Chin skórkowych jest wygodniej, mają większy otwór i mimo że są nauszne to wygodniejsze. Szkoda, że brzmieniowo szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde jakim cudem pady mają aż takie znaczenie to nie rozumiem, ale fakt na welurach inaczej brzmią,ale to też inny materiał. Z kolei oryginalne skórkowe to bajka, zwlaszcza w połączeniu z muzyką np. Vollenveidera, którego ostatnio mocno uskuteczniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 4 cm, chyba nikt tak małego ucha nie ma. po za tym zmieni się brzmienie

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności