Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Laptop ~ 3500 pln


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś siedzący w temacie doradzi jakiś laptop z dobrą matową matrycą 15,6", dysk SDD.

Głównie będzie używany do pracy z multimediami.

Które firmy omijać patrząc na awaryjność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam kupowanie wszystkiego co nie jest biznesową serią HP, Dell, Lenovo, Fujitsu i ewentualnie Toshiba (ale broń może coś innego niż Portege). Maci jakościowo też dają radę, ale system nie każdemu podejdzie. Szczególnie jeżeli laptop ma być używany jako laptop, a nie stacjonarka.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, dobrej klasy sprzęt biznesowy niemal zawsze przewyższa konsumencki jakością wykonania i bezawaryjnością.

HP są świetne, ale mają problemy z byciem cichymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem najlepsze zdanie o HP (wszystkie laptopy, które kupiłem od 10 lat to EliteBooki), ale od G2 podobno jest gorzej z jakością. Teraz zdecydowałem się na ThinkPada.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem okazji korzystać z serii E, ale po przeczytaniu kilku pierwszych zdań na Notebookcheck wygląda na to, że jest to ThinkPad tylko z nazwy. Plastik wszędzie, słabsze zawiasy, słaba sztywność konstrukcji. Polecić mogę serię T, x250 i nowsze, X1 Carbon. Chociaż i tak już w dwóch ostatnich seriach klawiatury nie są takie jakości jak kiedyś (pozostała na szczęście wygoda)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, macio232 said:

Nie miałem okazji korzystać z serii E, ale po przeczytaniu kilku pierwszych zdań na Notebookcheck wygląda na to, że jest to ThinkPad tylko z nazwy. Plastik wszędzie, słabsze zawiasy, słaba sztywność konstrukcji. Polecić mogę serię T, x250 i nowsze, X1 Carbon. Chociaż i tak już w dwóch ostatnich seriach klawiatury nie są takie jakości jak kiedyś (pozostała na szczęście wygoda)

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
 

ja wiem że można lepiej ale max 4000 zł.

sztywny nie musi być bo większość czasu będzie używany w domu 

najbardziej brakuje mi serwisowej klapki do chłodzenia :/

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wiem że można lepiej ale max 4000 zł.
sztywny nie musi być bo większość czasu będzie używany w domu 
najbardziej brakuje mi serwisowej klapki do chłodzenia :/
Rozumiem. Ale nie wiem, czy w takim razie warto dopłacać do logo ThinkPad, bo istnieje ryzyko, że materiały i wykonanie jest takie samo jak w typowych konsumenckich. Pozostaje poczytać recenzje i w miarę możliwości pomacać coś z serii E

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy "praca z multimediami"? Bo jeśli potrzebujesz karty dedykowanej i czterojajecznego procka to w tej cenie ciężko będzie dostać coś z linii profesjonalnej. Tyle, że teraz granice trochę się zacierają przez modę na ultrabooki i nawet stacje robocze są cienkie i ciężko w nich cokolwiek wymienić. Ale dopóki są na gwarancji, to same zalety ;) 

 

Z mocniejszych maszynek gaimingowych tu masz ciekawą okazję: http://allegro.pl/asus-fx502v-i5-7300hq-8gb-128ssd-1tb-gtx1060-6gb-i6977566958.html

 

Jeśli potrzebujesz wydajności, to przy tej cenie raczej nie ma co się zastanawiać. Tylko sprzedawca średnio pewny... ale pewnie i tak zaraz się sprzeda.

 

W tej cenie możesz jeszcze znaleźć gaimingi z prockiem hq i gtx1050ti z "niższej półki" (która i tak trzyma niezły poziom) oraz z nieco wyższej półki z gtx1050. Profesjonalne maszynki z prockiem hq też da się znaleźć. Z 14" dell 5470. 5480. Z 15" dell 5570, 5580.  To tak z nowszych sprzętów. 

 

A jeśli nie zależy Ci ani na mocnym procku ani na grafice, to też polecam thinkpady. Super wykonanie, świetna klawiatura. Sam mam yogę 460, ale takich bajerów jak zawiasy 360 stopni, czy obsługa rysika to pewnie nie potrzebujesz. Z 15" to coś pokroju t570, p50... ewentualnie starsze t560, t550... choć patrząc na allegro to ceny wszystkie trzymają takie same... na ebayu pewnie będą tańsze (Niemcy, uk). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to znaczy "praca z multimediami"? Bo jeśli potrzebujesz karty dedykowanej i czterojajecznego procka to w tej cenie ciężko będzie dostać coś z linii profesjonalnej. Tyle, że teraz granice trochę się zacierają przez modę na ultrabooki i nawet stacje robocze są cienkie i ciężko w nich cokolwiek wymienić. Ale dopóki są na gwarancji, to same zalety  
 
Z mocniejszych maszynek gaimingowych tu masz ciekawą okazję: http://allegro.pl/asus-fx502v-i5-7300hq-8gb-128ssd-1tb-gtx1060-6gb-i6977566958.html
 
Jeśli potrzebujesz wydajności, to przy tej cenie raczej nie ma co się zastanawiać. Tylko sprzedawca średnio pewny... ale pewnie i tak zaraz się sprzeda.
 
W tej cenie możesz jeszcze znaleźć gaimingi z prockiem hq i gtx1050ti z "niższej półki" (która i tak trzyma niezły poziom) oraz z nieco wyższej półki z gtx1050. Profesjonalne maszynki z prockiem hq też da się znaleźć. Z 14" dell 5470. 5480. Z 15" dell 5570, 5580.  To tak z nowszych sprzętów. 
 
A jeśli nie zależy Ci ani na mocnym procku ani na grafice, to też polecam thinkpady. Super wykonanie, świetna klawiatura. Sam mam yogę 460, ale takich bajerów jak zawiasy 360 stopni, czy obsługa rysika to pewnie nie potrzebujesz. Z 15" to coś pokroju t570, p50... ewentualnie starsze t560, t550... choć patrząc na allegro to ceny wszystkie trzymają takie same... na ebayu pewnie będą tańsze (Niemcy, uk). 
Skąd pomysł, że ThinkPad wyklucza mocny procek i mocną grafikę? T470p (zresztą T460p też) ma prawdziwe 4 rdzenie i dedykowaną grafikę na przyzwoitym poziomie (Deep Learning nawet idzie na tym puścić i doczekać się wyników). Z tym, że nie mieszczą się w przewidzianym budżecie.

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ja w pierwszym akapicie napisałem?

"Bo jeśli potrzebujesz karty dedykowanej i czterojajecznego procka to w tej cenie ciężko będzie dostać coś z linii profesjonalnej. "

 

Jak się ma nieograniczony budżet to nawet ultrabooka z gtx1080 się znajdzie ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Jimmi Dragon said:

A co to znaczy "praca z multimediami"?

programy do nauki języków, tablica multimedialna, czasem jakaś gra. 

ten asus fajny, ale czy takie  potwory się nie sypią przez wysokie temp pracy? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj recenzje (zwłaszcza notebookcheck) i zobacz jakie osiąga temperatury, jak z wykonaniem i kulturą pracy. Ale nie powinno być źle. Teraz podzespoły są bardziej energooszczędne i mniej się grzeją. W sumie dlatego w końcu stało się możliwe umieszczenie w normalnym laptopie karty nieodbiegającej wydajnością od pecetowego odpowiednika. Opcja z gtx1060 na pewno jest kusząca, bo spokojnie powinna sobie radzić z nowymi tytułami w full hd przez kilka najbliższych lat. Warto tylko zwrócić uwagę na to, czy jest optimus, bo gaimingi często go nie wspierają, choćby z racji montowania matryc 120hz. Do gier spoko, ale bez optimusa czas pracy na baterii maleje kilkukrotnie. 

Edytowane przez Jimmi Dragon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minutes ago, Jimmi Dragon said:

 Warto tylko zwrócić uwagę na to, czy jest optimus, bo gaimingi często go nie wspierają, choćby z racji montowania matryc 120hz. Do gier spoko, ale bez optimusa czas pracy na baterii maleje kilkukrotnie. 

optimus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 hours ago, crysis94 said:

Fajny ten Asus, jakbym już nie kupił Y520 Legion (i7-7700HQ | RAM 16GB 2400MHz | SSD 128GB + SSHD 1TB | GPU: GTX1050 4GB DDR5) na początku wakacji to brałbym =)

czytałem o twoim parametry fajne ale matryca ponoć bardzo przeciętna

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ThinkPad to tylko seria T - tytan, L - stacja robocza, może X carbon reszta to śmieć, ale to ceny od 3,5 w górę.

 

Asus serii N i G (rog) bardzo fajne, serwis dobry.

 

Za biznesowe serie HP DELL i TP płaci się odpowiednio, immo warto ale albo cena albo gw (używki) albo kompromis jak asus.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności