Skocz do zawartości

Nastepca Cowona J3 | Shanling M1/M2S vs Cayin N3 vs Fiio X3 Mark III


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio mysle nad wymiana mojego wysluzonego juz Cowona J3 z 2 powodow: malo pamieci (32 gb + 32 gb na karcie to troche malo) oraz stara wersja BT, ktora juz niestety nie wspolgra z moim glosnikiem przenosnym JBL Charge 3, a lubie czasem podlaczyc playera pod glosnik przenosny, szczegolnie tam gdzie nie mam dostepu do neta.

 

Moje kryteria/preferencje ponizej.

 

Brzmienie: J3 to moj drugi Cowon po i9 i przyznaje, ze jestem ogromnym fanem grania Cowonowego, uwielbiam BBE i equalizer w tym grajku, mozna bardzo fajnie customizowac dzwiek

Muzyka: glownie elektronika (drum and bass, dubstep, future garage, juke), zdarza sie takze rap, jazz, hardcore, funk, punk rock, ogolnie lubie bardzo rozne gatunki, z wskazaniem na bassowe granie

Sluchawki: grajek bedzie glownie parowany z Yamaha EPH-100, rzadziej Takstar Pro80, narazie nie planuje zmieniac

Kryteria wyboru: male rozmiary i waga (plejer bedzie uzytkowany glownie na zewnatrz podczas podrozy, przmieszczania sie po miescie - nie chce nosic cegly), pamiec min. 200 gb, duza pojemnosc baterii (znowu zboczenie nabyte podczas uzytkowania Cowona, ale te 40 + godzin grania sa megawygodne, :)), mozliwosc ingerencji w brzmienie przy pomocy presetow/equalizera, dobra jakosc dzwieku, szybki i nie lagujacy/przycinajacy sie soft (Nova N1 doprowadzala mnie do szalu), bluetooth.

Jestem swiadomy, ze bede musial wyeliminowac jedno z 2 kryteriow (chyba, ze jestem nieswiadomy istnienia playera idealnego, :)); czyli wybor nastapi niestety pomiedzy duza pojemnoscia baterii, a bluetoothem.

Jakie odtwarzacze biore pod uwage:

-Cayin N3

-Shanling M1

-Shanling M2S

-Fiio X3 Mark III

-Cowon Plenue D

 

Myslalem takze o czyms drozszym jak Fiio X5 3rd Gen, ale nie wiem czy jest sens doplacac az tyle (gabarytowo troche to duze), generalnie moj budzet jest dosc elastyczny, natomiast w granicach rozsadku. Jestem otwarty na wszelkie sugestie/propozycje, z gory mowie, ze niestety nie mialem okazji posluchac zadnego z tych grajkow, natomiast czytalem troche o kazdym z nich. 

 

Z gory dzieki za porade!

 

 

 

Edytowane przez etan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pionek jest bardzo techniczny. Shanling M1 jest mały, i jeśli chodzi o BT to całkiem dobrze sobie radzi. Mam go 7 miesięcy i jestem bardzo zadowolony. Gra raczej po jaśniejsze stronie. Do słuchawek które masz na pewno wystarczy. Z 80 Pro gra bardzo fajnie bas nabiera kontroli i tempa. X5 III jest rozwinięciem M1. Powiedzmy o klasę wyżej jeśli chodzi o dźwięk i funkcjonalność. Obydwa mają przyzwoite czasy pracy na jednym ładowaniu. M1 10-12 godzin, X5 III 13-15 godzin po zmianie w sofcie bodaj 1.1.3 lub 1.1.4. Przedtem miał 10-11 godzin. No i X5 III ma androida i co za tym idzie możesz korzystać ze Tidala Spotify itd. Również twoje słuchawki (80 pro ) zyskają dużo na X5 III.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Novy się odczep.

A tak poważnie to jak nie potrzebujesz androida, streamingu i tego typu ficzerów to M1 wydaje się sensowna propozycja. Świetny do przenośnego zastosowania, soft bezproblemowy, BT działa bez szwanku, ew jest choć nie używałem, bo nie było potrzeby.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gourney napisał:

Od Novy się odczepemoji12.png.

A tak poważnie to jak nie potrzebujesz androida, streamingu i tego typu ficzerów to M1 wydaje się sensowna propozycja. Świetny do przenośnego zastosowania, soft bezproblemowy, BT działa bez szwanku, ew jest choć nie używałem, bo nie było potrzeby.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Pioneer wydaje sie byc bardzo interesujacy, tylko ten rozmiar i te uchwyty :lol:, fiio x5 skoro piszesz Jaro, ze bateria na nowym sofcie dziala dluzej tez wydaje sie byc ciekawa propozycja.

M1 widze, ze czesto polecany, bede mial moze okazje posluchac w niedziele wraz z Cayinem N3 to sobie porownam.

 

A co z Fiio X3 III, M2S i N3? Ktos poleca? Szczegolnie mnie interesuje porownanie Cayina z Shalingami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Gourney napisał:

FiiO x3 mk3 dość ciekawy, ale w cenie z preordera, w regularnej to już jest duży wybór - patrz ww. propozycje.

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka
 

Wiadomo cos o nim wiecej, jakis test czy recenzja? Czytalem gdzies, ze soft laguje. Do jakiego grajka mozna go porownac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Gourney napisał:

Zajrzyj do dedykowanego wątku na forum - chyba tylko jedna osoba ma go dłużej...

Sprawdzalem i nie ma za duzo, poza tym moj J3 chyba wyczul, ze nasz 3letni romans moze byc bliski zakonczenia i jak dzis go probowalem sparowac z Charge 3 to zaczal dzialac idealnie :lol:

 

Mimo wszystko dalej bede sie rozgladal B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności