Skocz do zawartości

Windows 10 kluczyk z allegro


lipiec2009

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dawno nie pisałem na forum, więc nie wiem jakie teraz tu panują zasady. Jak napisze coś niezgodnego z regulaminem proszę o wyrozumiałość. 

Mam pytanie do ludzi którzy sa w temacie. Chodzi o Windowsa 10 z allegro za 12zł. Wiem ze to jakiś przekręt, ale  z drugiej strony nikt tych aukcji nie zdejmuje, mnóstwo pozytywnych komentarzy, o co chodzi? Czy ktoś ma/ miał do czynienia z takim kluczem do Win10 i może potwierdzić lub nie że to w pełni działa i nie jest nielegalne? http://allegro.pl/windows-10-pro-professional-pl-oem-32-64-iso-i6767829394.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie klucze najczęściej są kupowane za kradzione karty kredytowe i stąd mogą być tak niskie ceny lub są zdobywane w inny nielegalny sposób. Podoba mi się opis że są to prawdziwe klucze oem, tylko że klucze oem sprzedawane są razem ze sprzętem (laptop, desktop) i bez niego są już nielegalne.

 

Równie dobrze możesz sobie ściągnąć windowsa 10 z torrentów bo będzie tak samo legalny, do tego będziesz miał pewność że microsoft nie wyłączy takiego klucza a za 12zł to pare piwek się kupi.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to co @up. Często to klucze z dystrybucji projektów uczniowskich, a posiadanie takowego również jest nielegalne. Przede wszystkim walidatorem legalności systemu jest naklejka z kodem (przynajmniej do 8.1 tak to wyglądało), więc pojęcie OEM nie istnieje - nawet urządzenia z preinstalowanym systemem posiadają naklejkę z kodem, który jest przypisany do płyty głównej. Pozytywne komentarze pod taką aukcją to jak te pod torrentem na KAT. Jest okej dopóki system nie wysypie bądź nie wpadniesz na kontrole, które nomen omen są raczej polskim mitem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naklejki nie potrzeba bo jest wiele dystrybucji systemu bez niej - od chociażby studenckie.

Nie ma szans większych żeby Microsoft zablokował takiego Windowsa. Działa to tak - instalujesz lub nie jeżeli już masz, wpisujesz serial, system krzyczy że trzeba aktywować telefonicznie, dzwonisz i tam weryfikują klucz, aktywują go i już po wsze czasy jest powiązany ze sprzętem, więc nie trzeba go ani wpisywać ani aktywować ponownie.

 

Nie ma to nic wspólnego z torrentowymi Windowsami - tam normalnie Windowsa nie aktywujesz.

Microsoft zmienił politykę od czasów Windows 10, więc nie ma się co specjalnie przejmować. Można nawet zainstalować Windowsa ze strony Microsoftu i używać za darmo - jedynie tematów nie można wtedy zmieniać i w lewym dolnym rogu jest informacja, że Windows trzeba aktywować.

 

Jeżeli chcesz go kupić prywatnie to bierz i się nie przejmuj - takie jest moje zdanie. Skoro da się go legalnie aktywować to czym tu się przejmować.

 

Edit. Zawsze można rozważać legalność takich zakupów i etyczne aspekty. Niemniej te klucze są sprzedawane w ilościach hurtowych, oficjalnie na największej platformie sprzedażowej w Polsce. Gdyby Microsoft miał z tym problem już dawno by to zablokował. Zależy im na ilości klientów - Windowsów i tak nasprzedają z nowymi sprzętami. Zresztą zarabiają w końcu na czym innym - takim Androidzie chociażby ;)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten z torrenta z tego co się orientuje to też jest aktywowany. Nawet można gdzieśtam kliknąć, łączy się z microsoftem i mówi że masz legalnego windowsa. Nie mówi że tak się powinno robić tylko chodzi mi o to że kupowanie tego klucza za 12zł tak samo nic Ci nie daje. Jakby przyszła kontrola to zażądają zapewne dowodu zakupu licencji a sprzedawca na allegro Ci tego nie da. Nawet faktury vat nie wystawia ;)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiem, ale co by nie mówić źródło niepewne i nie wiesz co i instalujesz. 

No i dochodzi to że nie tylko oficjalnie pobierasz to jeszcze udostępniasz pirackie oprogramowanie... Obstaje przy 12 złotyszach ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, awayeah napisał:

A to nie wiem, ale co by nie mówić źródło niepewne i nie wiesz co i instalujesz. 

No i dochodzi to że nie tylko oficjalnie pobierasz to jeszcze udostępniasz pirackie oprogramowanie... Obstaje przy 12 złotyszach ;)

 

Sam samochodu nie ukradniesz ale jak kupisz od kogoś kradzione to już masz spokój ducha? Ciekawy punkt widzenia :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Spawn napisał:

Ale ten z torrenta z tego co się orientuje to też jest aktywowany. Nawet można gdzieśtam kliknąć, łączy się z microsoftem i mówi że masz legalnego windowsa. Nie mówi że tak się powinno robić tylko chodzi mi o to że kupowanie tego klucza za 12zł tak samo nic Ci nie daje. Jakby przyszła kontrola to zażądają zapewne dowodu zakupu licencji a sprzedawca na allegro Ci tego nie da. Nawet faktury vat nie wystawia ;)

są piraty preeaktywowane i do aktywacji. Zawsze tak było przecież...

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Spawn napisał:

 

Sam samochodu nie ukradniesz ale jak kupisz od kogoś kradzione to już masz spokój ducha? Ciekawy punkt widzenia :) 

Czemu kradzione? To już sobie gdybasz. Może jakiś Janusz chodzi po świecie i spisuje seriale używanych kompów. Gdzie tu kradzież? Skoro można ten sam klucz aktywować na 3 czy 5 komputerach a ktoś tylko 1 aktywację potrzebuje to czemu nie skorzystać z pozostałych ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Podoba mi się opis że są to prawdziwe klucze oem, tylko że klucze oem sprzedawane są razem ze sprzętem (laptop, desktop) i bez niego są już nielegalne.

 

Nie do końca  tak to wygląda z tymi kluczami oem.

To oczym piszesz to tzw "factory" OEM, gdzie faktycznie duzi gracze HP, Lenovo, DELL etc wklepują klucz oem do tablicy slic biosu i tak, takie cuś jest zarezerwowane tylko dla producentów. Nie mniej jednak licencje OEM systemów klienckich (Win 10) możesz także legalnie kupić w sklepie. Jest tylko różnica taka, że jak będziesz chciał zmeinić kompa albo za dużo powymieniasz to niestety ale legalnie takiej licencji nie przeniesiesz. Natomiast wersje retail/box jak najbardziej możesz przenosić.

 

Kupisz system OEM wszędzie, wpisz w ceneo windows 10 oem i będziesz miał stos wyników, jednak taki system przypisujesz już na stałe do kompa gdzie pierwszy raz go aktywujesz.

Najniższa cena za taką licencje to ponad 550zł więc nie ma szans kupić za 10-15zł legalnej takiej kopii. Tutaj nie ma co się czarować oryginalnością klucza, choć zapewne Ci duzi sprzedawcy z allegro czuje, że są dobrze zabrzpieczeni na takie ewentualności. IMO nie ma różnicy czy ściągnie się z neta czy kupi za 12zł, i tak lewizna i tak.

 

 

7 minut temu, awayeah napisał:

Czemu kradzione? To już sobie gdybasz. Może jakiś Janusz chodzi po świecie i spisuje seriale używanych kompów. Gdzie tu kradzież? Skoro można ten sam klucz aktywować na 3 czy 5 komputerach a ktoś tylko 1 aktywację potrzebuje to czemu nie skorzystać z pozostałych ;)

 

Tutaj też wchodzimy w dziwną sferę i zabawę słowami. Czy można aktywować na jednym kluczu kilka komputerów? Można, ms zablokuje przy ogromnych ilościach klucz dopiero. Tutaj rodzi się jednak kolejne pytanie, czy jest to legalne? Niestety nie, możesz aktywować klucz tylko na jednym komputerze a jak chcesz na drugim to powinieneś aby być legalnym zdeaktywować klucz na poprzednim (o ile masz licencje retail/box). Dalsze tego typu pytania, czy można jechać 200km/h po mieście? można o ile auto da rade. Czy jest to zatem legalne? ;)

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bigmaras napisał:

Tutaj też wchodzimy w dziwną sferę i zabawę słowami. Czy można aktywować na jednym kluczu kilka komputerów? Można, ms zablokuje przy ogromnych ilościach klucz dopiero. Tutaj rodzi się jednak kolejne pytanie, czy jest to legalne? Niestety nie, możesz aktywować klucz tylko na jednym komputerze a jak chcesz na drugim to powinieneś aby być legalnym zdeaktywować klucz na poprzednim (o ile masz licencje retail/box).

Tu też jest pewna zależność. Jeśli systemy są w obrębie jednego gospodarstwa domowego, to nikt nie robi problemu z aktywacją. Jeszcze inaczej jest z licencjami uczelnianymi, bo tu na jednym kluczu możesz postawić system gdzie chcesz i jak chcesz, o ile uczelnie nie narzucają kryteriów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy analogia do skrajnie głupiego zachowania którym ryzykuje się życie wielu osób jest dobra... 

Powiem tak, abstrahując od regulaminów i prawa, mam zdrowo rozsądkowe zasady którymi się kieruje w życiu i ściągniecie gry z torrenta jest dla mnie czymś czego nie zrobię, ale też piętnować nikogo nie zamierzam - branża gier sobie poradzi. Natomiast ta sytuacja nie budzi we mnie wątpliwości - skoro ten klucz przechodzi legalnie aktywację to nic złego w tym nie widzę. 

Są tysiące jak nie więcej sytuacji nad którymi ludzie powinni rozmyślać i wiedzieć że podjęli złą moralnie decyzję. Ale bez przesady - to jest ******ła i drobne nagiecie zasad. Na pewno każdy z nas ma poważniejsze problemy - Microsoft też 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, awayeah napisał:

No nie wiem czy analogia do skrajnie głupiego zachowania którym ryzykuje się życie wielu osób jest dobra... 

Powiem tak, abstrahując od regulaminów i prawa, mam zdrowo rozsądkowe zasady którymi się kieruje w życiu i ściągniecie gry z torrenta jest dla mnie czymś czego nie zrobię, ale też piętnować nikogo nie zamierzam - branża gier sobie poradzi. Natomiast ta sytuacja nie budzi we mnie wątpliwości - skoro ten klucz przechodzi legalnie aktywację to nic złego w tym nie widzę. 

Są tysiące jak nie więcej sytuacji nad którymi ludzie powinni rozmyślać i wiedzieć że podjęli złą moralnie decyzję. Ale bez przesady - to jest ******ła i drobne nagiecie zasad. Na pewno każdy z nas ma poważniejsze problemy - Microsoft też 

Mimo wszystko uważałbym na tego typu oferty chociażby z uwagi na brak informacji o pochodzeniu klucza. Pewnie, oferta bardzo korzystna, patrząc na 'regularną' cenę, ale z tego typu licencjami to raczej ostrożnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też trochę inaczej na to patrzę bo wiele wiele Windowsow już kupiłem i samych 10tek miałem chyba 3 czy 4. Więc płacenie za to samo ilekroć kupuje nowego kompa uważam za przesadę, także takie kombinowanie to dla mnie nic złego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, daviox napisał:

Tu też jest pewna zależność. Jeśli systemy są w obrębie jednego gospodarstwa domowego, to nikt nie robi problemu z aktywacją. Jeszcze inaczej jest z licencjami uczelnianymi, bo tu na jednym kluczu możesz postawić system gdzie chcesz i jak chcesz, o ile uczelnie nie narzucają kryteriów.

 

Ograniczenie do jednego gospodarstwa domowego dotyczy Office 365, a nie Widowsa. W starszych wersjach office 2007,2010,2013 dotyczyło to maks 3 urządzeń w gospodarstwie.

 

Licencjonowanie systemu klienckiego: 

2. INSTALLATION AND USE RIGHTS.

a. One Copy per Computer. You may install one copy of the software on one computer. That computer is the "licensed computer."

b. Licensed Computer. You may use the software on up to two processors on the licensed computer at one time. Unless otherwise provided in these license terms, you may not use the software on any other computer.

c. Number of Users. Unless otherwise provided in these license terms, only one user may use the software at a time.

d. Alternative Versions. The software may include more than one version, such as 32-bit and 64-bit. You may install and use only one version at one time.

 

Co do licencji akademickich, kiedyś nazywało się to subskrypcjami MSDNAA, to jeżeli uczelnia ma podpisany kontrakt z MS to w zależności co jest zapisane w kontrakcie i jakie systemu lub aplikacji to tutaj taki student w momencie gdy nim jest może użytkować program lub system ale tylko i wyłącznie w celach dydaktycznych. Jest to w licencjonowaniu zapisane.

Edytowane przez bigmaras
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras czyli się trochę pozmieniało, dobrze wiedzieć. ;)
Tak, czy inaczej, ten kluczyk za 12 to jakiś szemrany interes jest. Działać pewnie będzie, wnioskując po pozytywnych komentarzach (o ile nie podstawione), reszta to już raczej kwestie moralne. ;)

 

---OT---

I tak nic nie przebije gościa na allegro, który sprzedawał pliki *.torrent za dychę do danych gier, a na innych aukcjach jegomościa były boty do gier, często za niemały hajs. Człowiek biznesu normalnie!

---KONIEC OT---

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie równie dobrze może być tak, że ktoś pracuje w firmie utylizującej stare komputery i spisuje kody z naklejek. Mniejsza z tym, każdy jak chce to kupi jak nie to nie. Tylko chciałbym zwrócić uwagę na to,że kupując kod legalnie aktywujemy Windowsa. Taki darmowy torrent wymaga od nas użycia szemranego oprogramowania. Kto wie czy nie zostawia to jakichś dziur w systemie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod ze starego komputera raczej nie aktywuje nowego Win10.

 

Bardziej bym obstawiał dwa źródła. Jedno to właśnie wspomniane licencje edukacyjne z MSDNAA. Drugie to wielkie przedsiębiorstwa bazujące na olbrzymich kluczach licencyjnych - przecież M$ nie zablokuje takiego klucza, a pracownik może sobie spisać conieco. Jestem tylko ciekawy jaką mają podkładkę - może kupują w "legalnych" chińskich sklepach i niech policja sprawdza chińczyków :D

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to prawo ue pozwala na sprzedaż oem, więc M$ nie może egzekwować własnego regulaminu na jej terenie.

Jeżeli jest możliwość telefonicznej aktywacji to ja nie widzę przeciwwskazań do przyjanuszwania prawie 5 stów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności