Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Windows 10 kluczyk z allegro


lipiec2009

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Sound John napisał:

Z tego co wiem to prawo ue pozwala na sprzedaż oem, więc M$ nie może egzekwować własnego regulaminu na jej terenie.

Jeżeli jest możliwość telefonicznej aktywacji to ja nie widzę przeciwwskazań do przyjanuszwania prawie 5 stów :P

 

Oczywiście, i takie wersje OEM możesz legalnie kupić w każdym kraju EU. Należy tylko pamiętać, że licencja OEM raz aktywowana nie może zostać aktywowana po raz drugi na innym komputerze. Jeżeli chcesz mieć na dłużej licencje to do tego służą nieco droższe wersje retail/box, które można dowoli przerzuć na inne komputery, deaktywując oczywiście z poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE

z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogł powołać się na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpania prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

Informuję iż odsprzedaży Oprogramowania (Oryginalne Licencje, pakiety oprogramowania w wersji OEM/BOX ) na terenie

Unii Europejskiej dokonywać mogą legalnie firmy jak również osoby fizyczne i jest to zgodne z prawem obowiązującym w UE."

 

Ależ my nie rozmawiamy o tym czego zakazuje/na co pozwala licencja Microsoftu, tylko jakie działania są zgodne z prawem na terenie naszego kraju :)

Na przykład licencja OSX pozwala na jej instalację wyłącznie na urządzeniach apple, co także ma się nijak do prawa w którym funkcjonujemy, a przypominam, że jakieś tam licencje nie mają pierwszeństwa nad prawem naszego kraju, a sami podlegamy prawu uni.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba moim zdaniem rozroznic kwestie czy potrzebujemy lub chcemy oryginalnego windowsa czy nie.

 

Jesli potrzebujemy do firmy gdzie kontrola jest mozliwa to w razie kontroli sam fakt ze system jest aktywowany nic nam nie daje bo aktywowac mozna tez pirata. Trzeba przedstawic fakture zakupu, umowe licencyjna albo certyfikat autentycznosci.

 

Jesli nie musimy ale chcemy byc oryginalni to zakup klucza za 12 zl nam tego nie daje, oszukujemy sami siebie i do tego dajemy zarabiac januszom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w praktyce wniosek jest taki, że liczy się prawo na naszym terenie, czyli producentowi będzie ciężko dojść czegoś w sądzie. A żeby do tego sądu doszło, to trzeba system spiracić i pochwalić się tym producentowi. Dosłownie pochwalić się samemu, bo M$ prawnie też nie ma mocy sprawdzenia tego samemu.

Jaka jest rzeczywistość, każdy widzi. Żeby mieć spokój, że nie jest się piratem, najlepiej zapłacić pełną cenę za BOX w normalnym sklepie.

Swoją drogą kiedyś licencja OEM (do Windows 7) dotyczyła sprzętu komputerowego, więc sklepy sprzedawały OEM jeśli ktoś kupił np. dysk :D . Można pomyśleć o kupieniu Win7 w tesn sposób i upgrade do nowszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sn4ake
Oczywiście, że naklejka musi być adekwatna do wersji Windowsa.
Zresztą źródła kodów mogą być różne.

Jesteście natomiast pewni , że da się aktywować dwa komputery na ten sam kod?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, awayeah napisał:

Natomiast ta sytuacja nie budzi we mnie wątpliwości - skoro ten klucz przechodzi legalnie aktywację to nic złego w tym nie widzę. 

 

Jakis czas temu ktos wlamal sie na moje konto empikowe na ktorym mialem 170zl i kupil battlefield 1 i jakis farming simulator w wersjach cyfrowych (prawdziwa historia) Potem Ty wchodzisz na allegro i kupujesz sobie takiego battlefielda za 3,99zl. Nie budzi to Twoich watpliwosci bo gra jest oryginalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Sound John napisał:

"art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE

z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych (wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11).

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE z 3 lipca 2012 r. w sprawie C-128/11 art. 4 ust. 2 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/24/WE z dnia 23 kwietnia 2009 r. w sprawie ochrony prawnej programów komputerowych nabywca licencji, podobnie jak każdy następny, mogł powołać się na przewidziane w art. 4 ust. 2 tej dyrektywy wyczerpania prawa do rozpowszechniania, a w konsekwencji są uprawnionymi nabywcami kopii programu komputerowego.

Wyrok jest wykładnią prawa tj. dyrektywy 2001/29/WE (art. 4 ust. 2). Mówi ona wprost - prawo producenta do wyłącznego rozpowszechniania wygasa wraz z chwilą sprzedaży oprogramowania licencji po raz pierwszy - wszelkie próby zablokowania odsprzedaży przez producenta są po prostu nielegalne.

Informuję iż odsprzedaży Oprogramowania (Oryginalne Licencje, pakiety oprogramowania w wersji OEM/BOX ) na terenie

Unii Europejskiej dokonywać mogą legalnie firmy jak również osoby fizyczne i jest to zgodne z prawem obowiązującym w UE."

 

Ależ my nie rozmawiamy o tym czego zakazuje/na co pozwala licencja Microsoftu, tylko jakie działania są zgodne z prawem na terenie naszego kraju :)

Na przykład licencja OSX pozwala na jej instalację wyłącznie na urządzeniach apple, co także ma się nijak do prawa w którym funkcjonujemy, a przypominam, że jakieś tam licencje nie mają pierwszeństwa nad prawem naszego kraju, a sami podlegamy prawu uni.

 

Setki razy cytowana argumentacja, najczęściej przez sprzedających klucze. Nie do obronienia przed sądem.

Zgodził bym się jeszcze z argumentacją, gdzie nie byłby aktywowany klucz, natomiast w przypadku aktywowania wersji OEM staje się licancja integralną częścią sprzętu i traci ważność w momencie zakończenia żywota sprzętu. Dyrektywa ta nie zezwala jednak na powielanie lub użytkowanie licencji w sposób inny niż microsoft sobie tego życzy.

 

Swoją drogą ciekaw jestem ilu by zdecydowało się na batalie sądową z MS lol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Tux napisał:

@bigmaras Ale to nie jest tak, że to M$ powinien założyć sprawę? :)

 

Nie, od tego są organy ścigania dedykowane do przestępczości tego rodzaju. Jeżeli MS przekaże info do organów, że ten produkt jest nie legalny to na Tobie będzie ciążyć odpowiedzialność za obalenie tej teorii. To tak jak zatrzymuje Cie policja na drodze, wlepia mandat a ty masz prawo do obalenia tej teorii przed sądem, a nie na odwrót.

 

A tutaj krótko:

"Q. I see products like Windows 8.1 Professional—COA only—advertised for sale. Is this legal?

A. Offers to distribute parts of the OEM system builder software packages are not legal. Under no circumstances are system builders or any other vendors authorized to distribute single OEM system builder software components such as stand-alone Certificates of Authenticity (COAs).

Please note that the Certificate of Authenticity included with each OEM system builder software package authenticates only the software components with which it is legally distributed. As mentioned, any offer to distribute parts of the Microsoft software package (such as the COA only) is not authorized, and any individual who were to obtain parts of the Microsoft software components would not be authorized to use the associated software or redistribute the components. For OEM system builder Windows desktop operating systems, the complete software package must include the COA, hologram CD, and manual(s).

If you are aware of or have suspicions of piracy concerning Microsoft software, we urge you to contact us by email at piracy@microsoft.com or visit http://www.microsoft.com/piracy/reporting."

https://dpcenter.microsoft.com/en/Licensing/OEM-Activation/cp-Licensing-FAQ

 

Zatem wystarczy, że złośliwy kolega, firma, organizacja, wrzuci taki donos.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bigmaras napisał:

 

Nie, od tego są organy ścigania dedykowane do przestępczości tego rodzaju. Jeżeli MS przekaże info do organów, że ten produkt jest nie legalny to na Tobie będzie ciążyć odpowiedzialność za obalenie tej teorii. To tak jak zatrzymuje Cie policja na drodze, wlepia mandat a ty masz prawo do obalenia tej teorii przed sądem, a nie na odwrót.

 

A tutaj krótko:

"Q. I see products like Windows 8.1 Professional—COA only—advertised for sale. Is this legal?

A. Offers to distribute parts of the OEM system builder software packages are not legal. Under no circumstances are system builders or any other vendors authorized to distribute single OEM system builder software components such as stand-alone Certificates of Authenticity (COAs).

Please note that the Certificate of Authenticity included with each OEM system builder software package authenticates only the software components with which it is legally distributed. As mentioned, any offer to distribute parts of the Microsoft software package (such as the COA only) is not authorized, and any individual who were to obtain parts of the Microsoft software components would not be authorized to use the associated software or redistribute the components. For OEM system builder Windows desktop operating systems, the complete software package must include the COA, hologram CD, and manual(s).

If you are aware of or have suspicions of piracy concerning Microsoft software, we urge you to contact us by email at piracy@microsoft.com or visit http://www.microsoft.com/piracy/reporting."

https://dpcenter.microsoft.com/en/Licensing/OEM-Activation/cp-Licensing-FAQ

 

Zatem wystarczy, że złośliwy kolega, firma, organizacja, wrzuci taki donos.

 

 

 

Czyli nadal M$ musi zacząć temat ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Zgodził bym się jeszcze z argumentacją, gdzie nie byłby aktywowany klucz, natomiast w przypadku aktywowania wersji OEM staje się licancja integralną częścią sprzętu i traci ważność w momencie zakończenia żywota sprzętu.
 
 


Czy taki OEMowy klucz w ogóle się do czegoś nadaje? Wydaje mi się,że nie da się go użyć po raz drugi. Nie sądzę by sprzedawane były takie właśnie klucze z naklejek OEM.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Spawn napisał:

 

Jakis czas temu ktos wlamal sie na moje konto empikowe na ktorym mialem 170zl i kupil battlefield 1 i jakis farming simulator w wersjach cyfrowych (prawdziwa historia) Potem Ty wchodzisz na allegro i kupujesz sobie takiego battlefielda za 3,99zl. Nie budzi to Twoich watpliwosci bo gra jest oryginalna?

 

Podajesz nieadekwatny przykład. Zakładasz, że to są Windowsy zakupione przez kradzione karty - ja zakładam, że są ze starych kompów albo i z nowych, nie wiem.

Nie możemy zweryfikować czegoś takiego, ale wydaje mi się nie tylko nieprawdopodobne, ale i niemożliwe, żeby ktoś sprzedawał kradzione kody do Windowsa na allegro w dziesiątkach tysięcy. Parę kodów to jeszcze. No i tak jak pisałem, gdyby Microsoft miał z tym problem już dawno by to zablokował - no bez jaj, każde naruszenie za którym stoi jakaś duża firma od razu jest blokowane na allegro. A takie sprzedaże są już od długiego czasu.

 

Oczywiście, że to co napisałeś powinno budzić wątpliwości potencjalnego kupującego. No i piszesz o perfidnej kradzieży i o przestępstwie.

Ja takich sytuacji doświadczam ostatnio raczej ze strony Samsunga np. aniżeli złodziei, tyle że przeciw Samsungowi jestem całkowicie bezsilny. A w przypadku Microsoftu? Tak jak wspomniałem kupiłem już kilka Windowsów 10 z różnym sprzętem i uważam, że to złodziejstwo płacić po raz piąty za ten sam produkt, ale na takim świecie żyjemy. Nie ma sprawiedliwości. Są rzeczy których się absolutnie nie robi, są takie które koniecznie trzeba zrobić, ale większość to szara strefa gdzieś pośrodku - dopóki na zdrowy rozsądek nie ma w tym pokrzywdzonych, to nie ma się czym przejmować. W Twoim przypadku Ty byłeś tym pokrzywdzonym, ale winić trzeba złodzieja. Nie można czynić współwinnym osoby, która znalazła taką ofertę na allegro i ucieszona z niej skorzystała bez wiedzy skąd towar pochodzi, bo i jej nie mogła mieć.

Większość rzeczy audio jakie kupiłem tu na forum albo na aukcjach czy head-fi nie miała dowodu zakupu, ale nie mogę z góry zakładać że to sami złodzieje-sprzedawcy. Naiwnie być może ale zakładam, że najczęściej to nie złodzieje.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, awayeah napisał:

 

Podajesz nieadekwatny przykład. Zakładasz, że to są Windowsy zakupione przez kradzione karty - ja zakładam, że są ze starych kompów albo i z nowych, nie wiem.

Nie możemy zweryfikować czegoś takiego, ale wydaje mi się nie tylko nieprawdopodobne, ale i niemożliwe, żeby ktoś sprzedawał kradzione kody do Windowsa na allegro w dziesiątkach tysięcy. Parę kodów to jeszcze. No i tak jak pisałem, gdyby Microsoft miał z tym problem już dawno by to zablokował - no bez jaj, każde naruszenie za którym stoi jakaś duża firma od razu jest blokowane na allegro. A takie sprzedaże są już od długiego czasu.

 

Oczywiście, że to co napisałeś powinno budzić wątpliwości potencjalnego kupującego. No i piszesz o perfidnej kradzieży i o przestępstwie.

Ja takich sytuacji doświadczam ostatnio raczej ze strony Samsunga np. aniżeli złodziei, tyle że przeciw Samsungowi jestem całkowicie bezsilny. A w przypadku Microsoftu? Tak jak wspomniałem kupiłem już kilka Windowsów 10 z różnym sprzętem i uważam, że to złodziejstwo płacić po raz piąty za ten sam produkt, ale na takim świecie żyjemy. Nie ma sprawiedliwości. Są rzeczy których się absolutnie nie robi, są takie które koniecznie trzeba zrobić, ale większość to szara strefa gdzieś pośrodku - dopóki na zdrowy rozsądek nie ma w tym pokrzywdzonych, to nie ma się czym przejmować. W Twoim przypadku Ty byłeś tym pokrzywdzonym, ale winić trzeba złodzieja. Nie można czynić współwinnym osoby, która znalazła taką ofertę na allegro i ucieszona z niej skorzystała bez wiedzy skąd towar pochodzi, bo i jej nie mogła mieć.

Większość rzeczy audio jakie kupiłem tu na forum albo na aukcjach czy head-fi nie miała dowodu zakupu, ale nie mogę z góry zakładać że to sami złodzieje-sprzedawcy. Naiwnie być może ale zakładam, że najczęściej to nie złodzieje.

 

"Kupiłem raz - używam wszędzie". Czyli idąc tym tokiem firmy mogą kupić Windowsa za 1000 zł na 500 stanowisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, awayeah napisał:

W Twoim przypadku Ty byłeś tym pokrzywdzonym, ale winić trzeba złodzieja. Nie można czynić współwinnym osoby, która znalazła taką ofertę na allegro i ucieszona z niej skorzystała bez wiedzy skąd towar pochodzi, bo i jej nie mogła mieć.

 

Odnosząc się stricte do ofert OEM Windowsa - tu już rzucasz mocno filozoficznym pytaniem "Czy niewiedza tylko boli, czy powinna być także karana". Kod do systemu jest jednorazowy, jednostanowiskowy, a w wypadku uczelnianych, wyłącznie na użytek uczelni. Tak jest z prawie każdym oprogramowaniem płatnym. Można się długo sprzeczać, czy jest to do wykrycia, czy jest to możliwe do zablokowania. Tylko, skoro jest cień szansy na nielegalność, tudzież jakieś niebezpieczeństwo, nie lepiej po prostu aktywować system jakimś crackiem/aktywatorem i odciąć telemetrię? Albo aktywować 7kę i użyć darmowego upgrade'a do 10tki (dla użytkowników z niepełnosprawnościami czy jakoś tak). Moralność równie do zakwestionowania, oszczędzi czteropak piwa i gadaninę na forach audio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Yenna napisał:

 

Odnosząc się stricte do ofert OEM Windowsa - tu już rzucasz mocno filozoficznym pytaniem "Czy niewiedza tylko boli, czy powinna być także karana". Kod do systemu jest jednorazowy, jednostanowiskowy, a w wypadku uczelnianych, wyłącznie na użytek uczelni. Tak jest z prawie każdym oprogramowaniem płatnym. Można się długo sprzeczać, czy jest to do wykrycia, czy jest to możliwe do zablokowania. Tylko, skoro jest cień szansy na nielegalność, tudzież jakieś niebezpieczeństwo, nie lepiej po prostu aktywować system jakimś crackiem/aktywatorem i odciąć telemetrię? Albo aktywować 7kę i użyć darmowego upgrade'a do 10tki (dla użytkowników z niepełnosprawnościami czy jakoś tak). Moralność równie do zakwestionowania, oszczędzi czteropak piwa i gadaninę na forach audio.

 

Otóż to. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah A co ma microsoft do tego? Klucz kupiony za realne pieniadze? Tak, wiec dopoki do microsoftu nie zglosi sie policja ze taka i taka transakcja zostala wykonana przy uzyciu np kradzionej karty kredytowej to co ich to. Dodajmy do tego ze windowsa mozna kupic tez u dystrybutorow i bedzie ciezko dojsc co to konkretnie zostalo kupione, tym bardziej w dzisiejszych czasach gdzie karta zostanie skradziona w argentynie, transakcja wykonana przez kogos z tajlandii w holenderskim sklepie ;)

 

Ja nie potepiam uzywania piratow w zadnym razie, tylko jak kupujesz od typka na allegro soft warty 400zl za 12zl i uwazasz ze wszystko jest jak najbardziej ok bo nie wiesz czy kradzione to jest to smieszne. Wzmianka ze nie bedziesz placil ktorys raz za to samo to juz wogole poziom przedszkolny ale jesli dzieki temu czujesz sie lepiej ;)

 

Srednio raz na miesiac mam alerty o nieautoryzowanej probie logowania do steama a potem sa gry po zlocisza na allegro. Ale to napewno sa niewykorzystane kody z pudelek z kart graficznych prawda? ;) Ludzie kupuja, interes sie kreci i wszystko jest cacy.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kod do systemu jest jednorazowy, jednostanowiskowy, a w wypadku uczelnianych, wyłącznie na użytek uczelni.


A to akurat nie jest prawdą. O ile nic się nie zmieniło to takiego Windowsa można używać i po zakończeniu studiów. Kod dostajesz dożywotnio. Jedyne zastrzeżenie to użytek niekomercyjny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn co do gierek na allegro za złotówkę/dwa to są całkowicie legalne. Typek kupuje kilka gier na steamie i legalnie je udostępnia dla użytkowników konta, passy podaje w wiadomości email.

 

Nikt nie kupił gry z twojego konta aby sprzedać klucz za śmieszne pieniądze :) raczej jako "oryginalny" w pełni legalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tornvald napisał:

A to akurat nie jest prawdą. O ile nic się nie zmieniło to takiego Windowsa można używać i po zakończeniu studiów. Kod dostajesz dożywotnio. Jedyne zastrzeżenie to użytek niekomercyjny.

 

Jako student i doktorant w 100% się zgadzam z tymi słowami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tornvald napisał:

A to akurat nie jest prawdą. O ile nic się nie zmieniło to takiego Windowsa można używać i po zakończeniu studiów. Kod dostajesz dożywotnio. Jedyne zastrzeżenie to użytek niekomercyjny.

 

 

Tak czy tak fraza-klucz "użytek komercyjny" jak najbardziej pasuje do rozpowszechniania kodów między innymi z Dreamsparka za 12zł/per klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Sound John napisał:

@Spawn co do gierek na allegro za złotówkę/dwa to są całkowicie legalne. Typek kupuje kilka gier na steamie i legalnie je udostępnia dla użytkowników konta, passy podaje w wiadomości email.

 

Nikt nie kupił gry z twojego konta aby sprzedać klucz za śmieszne pieniądze :) raczej jako "oryginalny" w pełni legalny.

 

Policja ma inne zdanie na ten temat:

 

https://bezprawnik.pl/konto-steam-allegro-policja/

 

https://bezprawnik.pl/konta-psn-z-allegro/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 @Spawn No bez jaj z tymi kradzionymi kartami. Tak jak napisałem - w przypadku pojedynczych kodów ok, w przypadku ofert "dostępnych 1000 sztuk" wg mnie domniemanie że właśnie tak te 1000+ sztuk zostało kupione jest nielogiczne. Może się mylę.

Nie masz co pisać, że sobie wmawiam, że te kody nie są kradzione i że to jest wręcz śmieszne. Nie wmawiam sobie - moim zdaniem to naprawdę kody ze starych kompów, ale w podobny sposób pozyskane.

 

A co do tego, że nie będę płacił po raz kolejny... Nie tłumaczę się w przedszkolny sposób. Po prostu piszę, jak to widzę. Dałem firmie zarobić, teraz mogę pokombinować, żeby dalej kasy nie tracić na to samo.

Oczywiście po raz kolejny spotka się to pewnie z krytyką, ale... Mam abonament w Netflix, Showmax, Amazon Prime, HBO GO i pełen pakiet NCplus. Do tego mam abonament na nielimitowane wejścia na filmy do Cinema City. Nie czułbym się źle ściągając coś z torrentów, czego nie ma w tych portalach, czy filmu którego nie ma w kinach bo puszczają ostatnio prawie wyłącznie badziewne komedie albo transformerso-podobne badziewia. Wystarczająco dużo płacę za tego typu treści, żeby nie czuć wyrzutów sumienia ściągając coś w nielegalny sposób. Niestety ktoś pewnie zawsze pozostanie pokrzywdzony, ale co poradzić...

Wiem, że to nie ma znaczenia w odniesieniu do prawa i regulaminów, itp. Nielegalne pozostaje nielegalnym, ale nie musimy akceptować absolutnie wszystkiego co nam świat narzuca. Oczywiście można powiedzieć - nie podoba się to nie korzystaj, ale ja mam inne podejście. Moim zdaniem zdroworozsądkowe ;) 

Edytowane przez awayeah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności