Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Poszukiwana alternatywa dla Kindle Paperwhite


Gourney

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kompletnie nie siedzę w temacie, a potrzebuję porady.

 

Poszukuję czytnika z podświetleniem. Zanim ktoś napisze "bierz Kindla" (czego nie wykluczam), bo najlepszy itd. mam pytanie, czy znajdzie się coś sensownego poniżej ceny Kindla?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi inne niż wspomniana powyżej.;)

 

G. 

 

EDIT: Tak, znam stronę swiatczytnikow.pl, interesuje mnie Wasze zdanie.

EDIT2: W kwestii funkcjonalności, to chodzi o typową dla tego typu urządzeń;).

Edytowane przez Gourney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, czernomorec napisał:

Kobo Aura/Aura H20. Ew. Aura H20 ed. 2 jak Ci zależy na kolorowym podświetleniu. Więcej pamięci niż w Kundlu, a szybkość podobna. 

 

Aura H20 to prawie dwukrotna cena kindla paperwhite z tego co widzę więc chyba raczej poza budżetem będzie.

 

@Gourney prosiłeś aby nie pisać ale nie mogę się powstrzymać - bierz kindla z amazonu za 119 euro i masz w domu za dwa/trzy dni, a jak chcesz przyoszczędzić to wyczekaj jakieś oferty promocyjne, które co jakiś czas się pojawiają. Ja nie mam paperwhite tylko wersje bez podświetlenia i jak nie raz macałem inne czytniki to nie widzę niczego co by mnie przekonało do zmiany. Jedyne na co bym zmienił to właśnie ewentualnie na paperwhite.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle ma mieć też niedługo dostęp do Legimi.

 

Porównywałem Paperwhite bezpośrednio z InkBook Prime - za tym drugim przemawia ciut równiejsze podświetlenie (ale w chłodniejszym odcieniu), jak i niższa waga. Często czytam na leżąco, wtedy Paperwhite potrafi zmęczyć ręce, szczególnie jak używa się dodatkowego etui. Ekran Kindle jednak o wyższej rozdzielczości, a czcionki są ostrzejsze i ciemniejsze. Ghostingu w Kindle właściwie nie ma, a w InkBooku Prime czasami występuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kindle to czekać na częste promocje na Amazon.de

 

Ja choć czytam sporo, nadal mam 2 czytniki beż światła - Kindle 7 Touch i PB Mini 515. Czytam je jak książki - przy świetle. I to wystarcza. Trochę mi nie w smak wydawanie koło 500 zł (może 480 zł ) na sprzęt, który ma spełniać takie samo zadanie a jest znacznie droższy. Lepiej zachować kasę na wkład do czytnika. JA bym powiedział : nie opłaca się przepłacać (więc Voyage to już przesada).

 

No chyba,że ktoś ciągle czyta w tramwaju, autobusie, pociągu czy samolocie... Ale nie ekscytowałbym się rozdzielczością. Za komuny książki z drugiego obiegu były  , kserowane a i tak ludzie je czytali.

 

Ten cały "wyścig zbrojeń" w przypadku czytników, nie bardzo mi się podoba bo oznacza drenaż naszych kieszeni.

 

Warto na ŚCz zwrócić uwagę na ostatnie skargi na PW III związane z podświetleniem właśnie.

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za Wasze zainteresowanie. Podświetlenie ma być, bo przyszły użytkownik czyta najczęściej do poduchy, czyli - również najczęściej - po ciemku. Też nie uważam, żeby bez tego nie można było żyć - dla mnie najważniejsze były wymiary i nic sensownego poza PB Mini 515 wówczas (chyba ze trzy lata temu) nie znalazłem. No ale jak prezent, to prezent. 

 

Poczytam o InkBook Prime, szybki rzut oka na alledrogo na Kobo ujawnił, że jakieś oferty w budżecie są, ale większość to cenowy kosmos.

 

A coś z PocketBooka trafię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kindle ma mieć też niedługo dostęp do Legimi.

 

Porównywałem Paperwhite bezpośrednio z InkBook Prime - za tym drugim przemawia ciut równiejsze podświetlenie (ale w chłodniejszym odcieniu), jak i niższa waga. Często czytam na leżąco, wtedy Paperwhite potrafi zmęczyć ręce, szczególnie jak używa się dodatkowego etui. Ekran Kindle jednak o wyższej rozdzielczości, a czcionki są ostrzejsze i ciemniejsze. Ghostingu w Kindle właściwie nie ma, a w InkBooku Prime czasami występuje.

Mam Prime i jestem zadowolony. Nawet bardzo. A co do Legimi na Kindle to zapowiedzieli, ale nie nie podali szczegółów. A jako, że system nie pozwala na instalację aplikacji, to nie bardzo sobie potrafię wyobrazić jak to ma działać inaczej niż przez ręczne dodawanie plików.

 

No i dla mnie podświetlenie musi być.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, bo Prime jest rzeczywiście bardzo dobry. Chciałem go jednak używać z aplikacją Amazon Kindle, a tam są problemy z ghostingiem, których nie widać w standardowej aplikacji czytnika. Musiałbym przejść na EPUB, a książki mam głównie w MOBI. Domyślna aplikacja jakoś gorzej radziła sobie z MOBI - formatowanie się sypało, a strony zmieniały się wyraźnie wolniej.

 

Bardzo podoba mi się konstrukcja Prime - kształt i niska masa. Kindle pod tym względem zdecydowanie przegrywa, ale wybrałem go jednak za rozdzielczość ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 26.09.2017 o 11:28, Lord Rayden napisał:

 Trochę mi nie w smak wydawanie koło 500 zł (może 480 zł ) na sprzęt, który ma spełniać takie samo zadanie a jest znacznie droższy.

 

A przede wszystkim jest dużo cięższy i to według mnie duży problem. Używam od kilku lat Kindle classic i niestety padły mi przyciski po lewej stronie. Chciałem zamienić na PW3, ale jak wziąłem do ręki i porownalem że swoim to na razie zrezygnowałem ze zmiany. I mecze się trochę z przewijaniem stron tylko prawym.

Dnia 26.09.2017 o 12:35, czernomorec napisał:

Gourney: tylko nie bierz PocketBooka TouchLux 3. Co to za badziewie jest... Wolny, klawisze mu ciężko chodzą, w działaniu ślamazarny. Producent przyoszczędził na pamięci RAM.

Powaznie ? Akurat sie zastanwialem nas nim jako alternatywa dla PW3, ma dość dobre opinie, a dla mnie dodatkowy plus w przyciskach fizycznych.

Ale nigdzie bo nie ma, abym mógł bo pomagać i protestować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • bruno63 zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności