Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne/wokołouszne, domowe, z szeroką sceną, w granicach 300 zł


Tony Halik

Pytanie

Witajcie,

Szukam słuchawek: stacjonarne (do laptopa), ale z możliwością zapakowania bez przeszkód w podróż. Budżet około 300 zł, gdy warto nieco dopłacić do dużego skoku jakości - mogę rozważyć większą sumę.

Domyślnie nauszne bądź wokołouszne, z tym, że te drugie nie mogą za bardzo grzać uszy.

Nie mogą być też za duże lub za ciężkie - miałem kiedyś JTS HP-535, grały spoko, ale były ogromne, z kablem ważącym tonę. 

Nie muszą izolować dźwięków z zewnątrz. Dobrze, żeby potrafiły się rozpędzić nawet na słabym źródle - lapek z jakąś kartą dźwiękową usb/DAC (w cenie podobnej jak sluchawki). Może czasem Xduoo X2. Mogą być brzydkie, byle były wygodne.

W kwestii jakości wykonania byle nie było tragedii, w postaci skrzypiącego plastiku czy rozpadających się wtyczek.

W kwestii dźwięku: nie przepadam za basem - nie lubię jak mi się rozlewa na pasma ani łupie we łbie, przypominają mi się bezsenne noce z akademika. Lubię szeroką scenę i dobrą separację dźwięków. Miałem okazję porównać bezpośrednio 3 pary słuchawek: Marshall Major, Philips SHP 5401 i Superlux HD661.

Marshalle zupełnie mnie nie porwały muzycznie, do tego dziwnie leżały na uchu (kształt obudowy + moje spore, nieco odstające uszy). SHP mam i użytkuję, grają bardzo przyjemnie, choć w porównaniu do superluxów brakuje mi właśnie sceny i separacji, te ostatnie  wydają się nieco bardziej jasne, co mi odpowiadało. Z kolei dźwięk wydawał mi się nieco za zimny, choć to może tylko kwestia źródła. Podsumowując, raczej średnie i wysokie tony, szczegółowość, scena.

Do czego? Głównie rock z lat 80-2000, nowszy głównie alternatywny lub indie, epizodycznie jakiś lżejszy metal; dużo staroci z zeszłego półwiecza, trochę elektro w klimatach syntezatorowych; czasem jakaś klasyka w formie soundtracków z gier czy filmów.
Jakieś propozycje?

Dziękuję za informacje i pozdrawiam

Edytowane przez Tony Halik
Dodałem informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Poszukaj na amazon.uk.com Musical Fidelity MF100 lub MF200. Różnica między nimi to oprócz 10 funtów ceny to MF 100 są zamkniete, a MF 200 półotwarte. Już MF 100 grają dużą przestrzenią, a MF 200 są ich rozwinięciem. W Polsce sporo droższe. Powinny zaspokoić twoje potrzeby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kilka lat temu, gdy jeszcze byłem bardziej na bieżąco w temacie słuchawek pewnie kupił bym CAL!e. Ale trochę lat minęło i chyba pojawiły się ciekawsze wynalazki na rynku?
Szukam coś odczuwalnie lepszego od aktualnych Philips SHP5401 - i nie chodzi mi o wykonanie czy wygląd, ale jakość i nieco odmienne preferencje co do dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Bierz MF100 a będziesz zadowolony. Ja używam od przeszło roku i jestem bardzo zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, Soundman1200 napisał:

Dołóż do K712pro...i po kłopocie na wieeeele lat...he,he.

Butelkę wyślesz na priva....:P

Ja tylko przypomnę o półce cenowej - 300 zł, w porywach może się szarpnę na 400 zł.

Jeśli zaś coś można kupić gdzieś dużo taniej (jak wspomniane przez Jaro54 - MF100/200) to bardzo proszę o źródło gdzie i za ile można to dorwać (jeśli nie w temacie to w prywatnej wiadomości).

Bo wrzuciłem w wyszukiwarkę AKG 712 Pro i wyskoczyła mi cena powyżej 1000 zł - to już nie jest kwestia "dołożenia" do słuchawek, tylko zapłacenia 4 razy więcej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

OK, dzięki Panowie, z propozycji które się wyłoniły, postawiłem na MF200 - 220 zł za słuchawki które w sklepie polskim kosztują ponad tysiak, zżera mnie ciekawość cóż to takiego :D

Z kolei Sennheiser hd 4.30 zainteresowały moją żonę (oczywiście tylko wizualnie, jak to kobietę :P ), więc zapewne je także będę musiał nabyć.

Idzie je (HD 4.30) dostać taniej niż za 320 zł?

Jeszcze raz dzięki, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będziesz zadowolony z MF200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności