Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne zamknięte na miasto z małą ilością basu do 250 zł


merrigoth

Pytanie

Na wstępie - dziękuję za odpowiedzi w poprzednim, założonym przeze mnie temacie. Niestety okazało się, że moim przypadku słuchawki wokółuszne zwyczajnie nie nadadzą się do wyjścia na miasto ze względu na gabaryty. W związku z tym szukam w tym momencie słuchawek raczej typowo na miasto, zamkniętych, nausznych. Plusem byłyby większe muszle, ponieważ podejrzewam, że w moim wypadku będą prawie jak wokółuszne. 

 

Tak jak pisałam ostatnio - zależy mi na dźwięku czystym, detalicznym, szczegółowym, na możliwej dobrej scenie (jak na słuchawki zamknięte) oraz na niewielkiej ilości basu bądź na basie bardzo dobrze kontrolowanym. I tu, jak sądzę, pojawia się główny problem, ponieważ, z tego co się orientuję, większość słuchawek przeznaczonych na miasto ma podbity/wzmocniony bas. Odpowiada mi brzmienie nieco monitorowe. Będą używane z telefonem (plus ewentualnie przenośny wzmacniasz słuchawkowy do dokupienia w przyszłości) w komunikacji miejskiej, do słuchania muzyki rockowej, popu, elektroniki, a także odsłuchu słuchowisk oraz audiobooków, okazjonalnie w domu bądź na wyjazdach do oglądania filmów. Izolacja by się przydała, choć nie musi być jakaś wybitna, ważne, żeby dźwięk nie wyciekał na zewnątrz. 

 

AKG raczej odpada. Ze wszystkich zamkniętych nausznych, z jakimi miałam styczność, żadne nie przypadły mi do gustu ze względu na bas właśnie. Szukam nausznych, ale z modeli wokółusznych zainteresowały mnie jeszcze ewentualnie Superlux HD661, ale nie przekonuje mnie brak regulacji pałąka, obawiam się, że będą opadać w dół, niestety nie są też składane. Trafiłam jeszcze na Audio Technica SJ55 (bądź SJ5), ale one są raczej nie do dostania bądź są w takiej cenie, że moim zdaniem dostanę obecnie w  tym budżecie coś lepszego.

 

Budżet to góra 250 zł, ale jeżeli mam ich używać głównie na mieście, to w sumie lepiej by było zmieścić się w 200 zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1

Jeśli masz możliwość kupić przez kogoś w UK to MF 100 w takiej cenie a nawet 2x wyższej nic lepszego nie znajdziesz. MF 100 to super słuchawki a w tej cenie to kilery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Shure SRH440 powinny pasować  .

Potwierdzam, myślę, że te słuchawki spełnią Twoje oczekiwania brzmieniowe. Izolacja jest w porządku. Najbardziej przejmowałbym się niewygodnym, przy długich odsłuchach, pałąkiem... Ale skoro to mają być sluchawki wyjściowe, nie będzie stanowiło to problemu.

 

PS I ten kabel spiralny dosyć przeszkadza poza jesienią/zimą, kiedy można schować go pod kurtkę. Ale na szczęście jest wymienialny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No tak, te Shure pewnie byłyby idealne, ale to model wokółuszny, a ja obecnie szukam nausznych, portable. 

 

Dzięki za wszystkie odpowiedzi.

 

@Jaro54 orientujesz się może jak jest z tłumieniem w drugą stronę w tych słuchawkach MF 100? To znaczy, czy przy większym poziomie głośności dźwięk może wyciekać na zewnątrz? I czy one są wygodne, choć to trochę indywidualna kwestia.

Edytowane przez merrigoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tłumieniem jest trochę słabo ale w drugą stronę. W bardzo głośnym środowisku słychać hałas przy cichym słuchaniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Z tłumieniem jest trochę słabo ale w drugą stronę. W bardzo głośnym środowisku słychać hałas przy cichym słuchaniu 

 

W drugą stronę to nie szkodzi. Jeżeli nie znajdę nic o większych muszlach, pewnie na nie się zdecyduję. 

 

Można je kupić też w tej cenie na amazon.de. Wysyłka do Polski jest darmowa. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany - https://www.amazon.de/MF100-High-Quality-Ear-Kopfhörer-schwarz/dp/B00GMM103Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1506246689&sr=8-1&keywords=Musical+Fidelity+MF100

Edytowane przez merrigoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, merrigoth napisał:

 

W drugą stronę to nie szkodzi. Jeżeli nie znajdę nic o większych muszlach, pewnie na nie się zdecyduję. 

 

Można je kupić też w tej cenie na amazon.de. Wysyłka do Polski jest darmowa. Gdyby ktoś jeszcze był zainteresowany - https://www.amazon.de/MF100-High-Quality-Ear-Kopfhörer-schwarz/dp/B00GMM103Q/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1506246689&sr=8-1&keywords=Musical+Fidelity+MF100

Trzeba jeszcze różnice w vat doliczyć jeśli mnie pamięć nie zawodzi to jest 5% ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności