Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowe brzmiące jak Superluxy HD330


PJK

Pytanie

Witam wszystkich. Najpierw opiszę mój problem.

 

W domu słucham muzyki na Superluxach HD330 (z padami od skórzanymi od jakiegoś AKG), w drodze na VJJB K4 albo ostatnio QKZ W1Pro. Ogólnie na wszystkim dźwięk mi pasuje (może K4 mają ciut za dużo najniższego basu), ze względu na to że uszy szybko mi się przestawiają na nową sygnaturę dźwięku. Natomiast denerwuje mnie za każdym razem ten "okres przejściowy" po zmianie słuchawek, gdzie przez jakieś 10 minut nic nie brzmi tak jak "powinno" i dopiero po kilku utworach stwierdzam że jednak jest wszystko ok. Wolę zmienić słuchawki dokanałowe niż Superluxy, więc stąd moje pytanie. Czy możecie polecić (tak do 150- 200 zł), słuchawki które będą brzmieć przynajmniej bardzo podobnie do HD330?

 

Ostatecznie jeśli tak się nie da to pewnie poświęcę trochę wygody i Superluxy pójdą na sprzedaż a w domu też będę słuchał na dokanałowych. Tylko wtedy będę musiał znaleźć takie, które będą mega wygodne nawet przy kilkugodzinnych seansach.

 

Z góry dzięki za sugestie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Lubię minimalizm i drewno więc design mi pasuje. Co do dźwięku opinie po Internecie są sprzeczne ale to raczej norma a nie wyjątek. 200 zł to absolutny max, stąd też moje następne pytanie.

 

Z własnych poszukiwań w tym momencie moją uwagę zwróciły Brainwavz S0, czy sądzisz że byłoby to w takim brzmieniu jak HD330? I czy warto z kolei dopłacić więcej w stosunku do nich do Shozy Zero?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

S0 zdecydowanie nie brzmią jak HD330. Podałem Zero, bo tak jak Superluxy mają dużo basu, ciepły dźwięk i brak agresji na górze. Czy warto dopłacić, to kwestia mocno indywidualna - na pewno inaczej grają, więc nie do końca można to łatwo przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Rozumiem. Muszę powiedzieć, że jeśli góra w HD330 obiektywnie ce****e się brakiem agresji to muszę bardzo uważać przy poszukiwaniach. Ponieważ jak dla mnie to góra w tych Superluxach jest czasem, w niektórych utworach, kłująca i szukałem już nawet sposobów by ją jeszcze lekko złagodzić. Tak więc widzę że muszę się wystrzegać słuchawek z wysokimi notami dla wysokich tonów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności