Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Budowa zestawu stacjonarnego na bazie Fiio x3 2nd gen


panboss13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, tak jak w tytule chciałbym "ustacjonarnić" swój odtwarzacz przenośny czyli podpiąć do niego głośniki, a że nie znam się na ohmach itd. i nie chcę niczego popsuć to postanowiłem się zwrócić do was z prośbą o wytłumaczenie co i jak i czy to ma sens. Na zagranicznych forach czytałem coś o aktywnych głośnikach lub o wzmacniaczu i głośnikach. Dodam, że mój odtwarzacz ma dwa wyjścia słuchawkowe i line/coax out. Z góry dziękuje za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesują mnie nowe sprzęty, co do dźwięku to raczej neutralny do tej pory korzystałem z odtwarza ze słuchawkami ATH-M50x i jak dla mnie bomba. Co do powierzchni pokoju to sprzęt będzie używany w małym pokoju, dokładnego metrażu nie jestem w stanie podać no i słuchanie na full odpada bo to w blokach :(. Jak już byś podawał konkretne rozwiązania to prosiłbym o wytłumaczenie jak to ze sobą wszystko połączyć :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie z nówek raczej Edifiery R 2600 bądź inne, typowo komputerowe firmy. Wzmacniacza tutaj nie potrzebujesz, bo to są głośniki aktywne i mają już wbudowany wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, panboss13 napisał:

Interesują mnie nowe sprzęty, co do dźwięku to raczej neutralny do tej pory korzystałem z odtwarza ze słuchawkami ATH-M50x i jak dla mnie bomba. Co do powierzchni pokoju to sprzęt będzie używany w małym pokoju, dokładnego metrażu nie jestem w stanie podać no i słuchanie na full odpada bo to w blokach :(. Jak już byś podawał konkretne rozwiązania to prosiłbym o wytłumaczenie jak to ze sobą wszystko połączyć :D 

M50x to ciepła v-ka, z mocnym basem. Nijak się ma do neutralnego grania.

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o brzmienie to zamierzam posłuchać tych głośników, jeśli mi nie podpasują to kupie inne bo jeszcze nie do końca wiem jakie brzmienie mi odpowiada :D, mam jeszcze jedno pytanie głośniki podłączać przez wyjście słuchawkowe, pytam bo nie wiem do czego służy drugie wyjście w odtwarzaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Sound John napisał:

Drugie to pewnie line out, czyli omijające ustawienia głośności odtwarzacza 

LODa  masz po złączu ładowania 

SJ miał na myśli ominięcie sekcji wzmacniacza, nie tylko głośności, leci ci sygnał prosto z DACa i możesz użyć lepszego wzmacniacza. Jak wepniesz wzmacniacz przez wyjście słuchawkowe, to masz tzw. double amping, najpierw wzmacniacz DAPa, potem zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności