Jump to content

Recommended Posts

• Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ogarnę trochę myśli to napiszę więcej. Słuchane z Campfire Andromeda, Polaris, Soundmagic Vento, Fiio F9, Sony itp. Oceniam go jako rozwinięcie poprzedniej generacji, mocno rysuje dźwięk, grubą kre

Mialem przyjemnosc baaardzo dobrze zapoznac sie z nowa odslona AK70mk2. Wrazenia bardzo pozytywne, gra to rowno, nic nie wychodzi przed szereg, grajek ani nie usypia ani nie ma adhd. Sluchalem na zmia

Astell&Kern AK70 MK II   Pojawiły się pierwsze informacje o nowej edycji AK70 MKII, mamy porównanie obu w formie pdfa: AK70II.pdf i obrazka:   Mamy kilka fotek

Posted Images

• 3 weeks later...

Hej, dla zastanawiających się posiadaczy dx90 mogę przedstawić moje pierwsze wrażenia z AK 70 mk2... a to dlatego, że ja dokonałem właśnie takiego zakupu. W porównaniu z dx90 jest... zupełnie inaczej. Lepiej :) pod względem muzykalności. DX90 miał swoje zalety i wady, zaletą (tak wcześniej sądziłem) była bardzo duża separacja pomiędzy kanałem lewym i prawym, to znaczy scena była sporo mocniej niż w ak 70mk2 rozciągnięta "wszerz". Tymczasem AK70II ma scenę węższą, ale to co się na niej dzieje wgłąb jest nie do porównania. Jest bardzo wiele warstw dźwięku, rozdzielczość jest znacznie "naturalniejsza" niż w iBasso. Obrazowo to opisując: jak słucham dx90 moje gałki oczne latają od prawej do lewej w reakcji na dźwięki, jak słucham ak70II patrzę do przodu i sumarczynie "widzę" dużo więcej. Jest przyjemniej, spokojniej, bardziej muzykalniej, płynniej. Tylko niskie tony były w moim odczuciu mocniejsze w dx, choć być może to tylko moje wrażenie, albo to się jeszcze zmieni.Ogólnie polecam taką przesiadką, choć jeśli komuś bardzo odpowiada scena z dx90 to musi wiedzieć, że w ak 70II jest kompletnie odwrotnie. Wgłąb vs wszerz :). Napiszę jeszcze o wysokich tonach... w AK70II są jedne z lepszych jakie słyszałem, rozdzielcze i nienachalne. To jest grajek muzykalny, ze sceną wgłąb, z wieloma warstwami w rozdzielczości. Jedyny minus jaki na razie odczuwam, to niezbyt głębokie zejście w basie. Pozdrawiam. Zaznaczam, iż są to moje subiektywne wrażenia, po tygodniu słuchania.

• Like 1

Hej, dla zastanawiających się posiadaczy dx90 mogę przedstawić moje pierwsze wrażenia z AK 70 mk2... a to dlatego, że ja dokonałem właśnie takiego zakupu. W porównaniu z dx90 jest... zupełnie inaczej. Lepiej :) pod względem muzykalności. DX90 miał swoje zalety i wady, zaletą (tak wcześniej sądziłem) była bardzo duża separacja pomiędzy kanałem lewym i prawym, to znaczy scena była sporo mocniej niż w ak 70mk2 rozciągnięta "wszerz". Tymczasem AK70II ma scenę węższą, ale to co się na niej dzieje wgłąb jest nie do porównania. Jest bardzo wiele warstw dźwięku, rozdzielczość jest znacznie "naturalniejsza" niż w iBasso. Obrazowo to opisując: jak słucham dx90 moje gałki oczne latają od prawej do lewej w reakcji na dźwięki, jak słucham ak70II patrzę do przodu i sumarczynie "widzę" dużo więcej. Jest przyjemniej, spokojniej, bardziej muzykalniej, płynniej. Tylko niskie tony były w moim odczuciu mocniejsze w dx, choć być może to tylko moje wrażenie, albo to się jeszcze zmieni.Ogólnie polecam taką przesiadką, choć jeśli komuś bardzo odpowiada scena z dx90 to musi wiedzieć, że w ak 70II jest kompletnie odwrotnie. Wgłąb vs wszerz :). Napiszę jeszcze o wysokich tonach... w AK70II są jedne z lepszych jakie słyszałem, rozdzielcze i nienachalne. To jest grajek muzykalny, ze sceną wgłąb, z wieloma warstwami w rozdzielczości. Jedyny minus jaki na razie odczuwam, to niezbyt głębokie zejście w basie. Pozdrawiam. Zaznaczam, iż są to moje subiektywne wrażenia, po tygodniu słuchania.

• Like 1

Potwierdzam, że góra w AK70mk2 jest bardzo, bardzo dobra. Nie odczułem też braku dociążenia czy rozciągnięcia basu (słuchane z oppo pm3). Brakowało mi trochę rozdzielczości i  wolałbym pod oppo pm3 chłodniej od AK70mk2 grający dap. Ma klasę ten mały grajek, żeby tak jeszcze mniej kosztował...

• Like 1

Baaaardzo udany grajek!!!

Z kolei ja zwróciłem uwagę na wyjątkową spójność rejestrów (w bezpośrednim porównaniu, zdecydowanie pod tym względem fajniej się się zgrywa ten grajek z topowymi IEM-ami Astella, niż topowy SP1000 SS) i sporą ilość ciszy w nagraniu.

Tak, jak moim ulubionym DAP-em w okolicy 2.000 zł jest X5 III, tak w okolicy 3.000 zł jest nim AK70 MKII.

Adam 76-> Rozdzielczość to dopiero w SP1000 ;)

Koper 80-> A może to jednak DX90 był podbarwiony na basie i dlatego tak oceniasz bas AK70 MKII (że nie ma głębokiego zejścia). Ja pod tym względem problemów nie zauważyłem (czytam, że Adam 76 również).

Edited by wulkan