Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jak polepszyć jakość dźwięku mając sprzęt?


choragiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam komputer ze zintegrowaną kartą dźwiękową, głośniki edifier r2600 (600~ zl) oraz oddzielną kartę dźwiękową focusrite scarlett 2i2 (600 zł)
Głośniki są podłączone do karty scarlett, a karta bezpośrednio do komputera.
Mój problem polega na tym, że mimo sprzętu który posiadam, nie do końca zadowala mnie jakość dźwięku z głośników, lub też z słuchawek jeżeli podłącze je do scarlett (wydaję mi się, że gdy podłącze słuchawki do IPhone 6s to jakość jest odrobinę lepsza)
W czym problem? Sterowniki, kable, karta w komputerze?
Dźwięk nie jest TRAGICZNY, ale myślę, że mógłby być lepszy zwłaszcza jeżeli posiadam oddzielna kartę audio.
Co mogę dokupić lub zmienić? Pozdrawiam.

@edit, dodam, że słuchawki szumią jeżeli nic nie leci w tle. Głośniki chyba też, przy wyższej głośności.

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośniki i słuchawki idą z wyjścia słuchawkowego?

Jeśli tak, to tu masz problem, bo to wyjście jest syfiaste. Ten interfejs daje super dźwięk bo balansie i zagra przez te wyjścia z monitorami studyjnymi. Inne wyjścia spełniają tylko rolę zapchania gniazd i jakość jest z nich duuuuużo niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na słaba sekcje zasilania usb. Jedyne rozwiązanie to tak jak amrowek powiedział dac na optyk z osobnym zasilaniem najlepiej. Co do głośników ten typ tam i będą szumieć jedna sztuka ciszej druga głośniej. Miałem r2730 podpinałem pod różne cuda i brum był. Kupiłem alpha 80 i cisza jak makiem zasiał.

Ja stawiam na słaba sekcje zasilania usb. Jedyne rozwiązanie to tak jak amrowek powiedział dac na optyk z osobnym zasilaniem najlepiej. Co do głośników ten typ tam i będą szumieć jedna sztuka ciszej druga głośniej. Miałem r2730 podpinałem pod różne cuda i brum był. Kupiłem alpha 80 i cisza jak makiem zasiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak uziemienia też może dużo spierniczać jakości dźwięku. To nie żart. uziemienie w audio jest konieczne. Brak uziemienia obniża jakość dźwięku o 90%. Dźwięk jest zlany i bez smaku ani barwy. O głośnikach się nie wypowiem, bo siem nie znam.

Edytowane przez matkin
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, matkin napisał:

Brak uziemienia też może dużo spierniczać jakości dźwięku. To nie żart. uziemienie w audio jest konieczne. Brak uziemienia obniża jakość dźwięku o 90%. Dźwięk jest zlany i bez smaku ani barwy. O głośnikach się nie wypowiem, bo siem nie znam.

 

ta  a mam  stare wzmaki i kurna nie mam w nich uziemienia a grają  ******aszczo , to co kiedyś nie było potrzebne a teraz jest? 

hm czyli te co sa na 3 bolce to Hi-End a te na 2 to low-end?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
7 minut temu, amrowek napisał:

 

ta  a mam  stare wzmaki i kurna nie mam w nich uziemienia a grają  ******aszczo , to co kiedyś nie było potrzebne a teraz jest? 

hm czyli te co sa na 3 bolce to Hi-End a te na 2 to low-end?

Kwestia konstrukcji.

Większość tego co znam z dobrym pre miało uziemienie, gramofony także. Gramofon bez uziemienia strasznie zbierał zakłócenia przeróżne, dziwnie brumił itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pisałem o patefonach bo to jest inna bajka tylko o wzmacniaczach Nie każdy gramofon też ma i  uziemienie.

We wzmacniaczu nie zauważyłem wpływu na dźwięk dwóch czy trzech bolców na wtyczce 

uzienienie w amplifierach to sie przydaje jak burza jest pod warunkiem ze zadziała cała instalacja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna kwestia jest taka że 90% uziemień to po prostu zmostkowane "zero" więc nie szalał by że bez bolca coś nie ma prawa dobrze grać. Przykładem niech będą presonus eris e5 które u mnie mniej brumiły jak były wpięte w listwe z wyciętym uziemieniem.

Tak że autorowi proponuję poprosi pokombinować i samemu posprawdzac różne opcje bo nie ma jednego złotego sposóbu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wzmacniaczowi jest potrzebne uziemienie a dla PC :P  Chyba że ktoś lubi jak go od czasu do czasu zdzieli jak dotknie obudowy :woot: w fetysze nie wnikam.

BTW Jak chcesz poprawić jakość tego co wypluwa z siebie komputer to zainwestuj w zasilacz z wyższej półki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 21.09.2017 o 09:21, ZenekHajzer napisał:

Głośniki i słuchawki idą z wyjścia słuchawkowego?

Jeśli tak, to tu masz problem, bo to wyjście jest syfiaste. Ten interfejs daje super dźwięk bo balansie i zagra przez te wyjścia z monitorami studyjnymi. Inne wyjścia spełniają tylko rolę zapchania gniazd i jakość jest z nich duuuuużo niższa.

Nie, karta dźwiękową jest podłączona przez usb z komputerem i do karty są wpinane głosniki/słuchawki.

Sorry ale kompletnie nie wiem o jakich rzeczach wy tutaj piszecie, nie wiem co do czego się podpina ani co muszę kupić.
Jakby się dało trochę łatwiejszym językiem i wytłumaczyć co robią poszczególne kable/sprzęty i do czego się je podpina to byłoby super.
Czy ten kabel TOSLINK podpina się do Scarlett 2i2? A co z tym dac fiio, też do karty? i wytłumaczcie mi jeszcze znaczenie słowa "uziemienie"

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scarlett 2i2 to przyzwoita karta choć nie jest to nie wiadomo co. Jak nie pasuje tobie dźwięk z głośników to pokombinuj z ich ustawieniem, poczytaj o zasadach prawidłowego rozstawienia. Albo po prostu je zmień na coś lepszego. Jakich słuchawek używasz? Do generalnie warto zainwestować we wzmacniacz słuchawkowy jeśli posiadasz coś z wyższej półki bo ten w interfejsie Scarlett 2i2 jest po prostu słaby.
Rady odnośnie zasilania radzę pominąć. To może mieć wpływ ma szum, brum, jakieś zakłócenia ale generalnie nie wpływa na jakość dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2017 o 22:38, Damix napisał:

Scarlett 2i2 to przyzwoita karta choć nie jest to nie wiadomo co. Jak nie pasuje tobie dźwięk z głośników to pokombinuj z ich ustawieniem, poczytaj o zasadach prawidłowego rozstawienia. Albo po prostu je zmień na coś lepszego. Jakich słuchawek używasz? Do generalnie warto zainwestować we wzmacniacz słuchawkowy jeśli posiadasz coś z wyższej półki bo ten w interfejsie Scarlett 2i2 jest po prostu słaby.
Rady odnośnie zasilania radzę pominąć. To może mieć wpływ ma szum, brum, jakieś zakłócenia ale generalnie nie wpływa na jakość dźwięku.

Witaj, słuchawki mam jakieś nauszne nie wiem jaki model ale dałem coś 300 zł, i drugie dokanalowe SE215 ale to nie ma znaczenia bo gdy podlaczam je do IPhone 6S to grają lepiej niż podpięte w kartę.
A ten wzmacniacz FIIO D03 TAISHAN opłaca się kupić? Do karty się go podłącza?
Jakieś kabelki są mi jeszcze potrzebne?

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Damix napisał:

Fiio D3 to karta dźwiękowa bez wzmacniacza. Także nie tego szukasz.

To może mam kupić jakiś wzmacniacz słuchawko głośnikowy, podłączyć go do 2i2 a głośniki do wzmacniacza? Bo czytałem, że jakość brzmienia gniazda słuchawkowego w 2i2 jest mocno średnia, a tam są podłączane głośniki/słuchawki
Duży jest koszt takiego wzmacniacza? Dużo to dla mnie 500 zł

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Damix napisał:

wzmacniacza do głośników nie potrzebujesz bo twoje mają już wbudowany i tego nie zmienisz. 

Wystarczy coś takiego 

 

Ulepszy mi to jakość z głośników czy to tylko do słuchawek? Do czego to podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Podłączasz do swojego Scarlett 2i2 kablami RCA. Słuchawki podłączasz do kupionego wzmacniacza. Głośniki kablami RCA podłączasz do wzmacniacza, z tyłu powinien mieć wejście sygnału RCA/cinch  (z karty Scarlett 2i2) i wyjście, również RCA.  Oczywiście możesz poszukać czego innego, np. używany FCL 2 na forum często się pojawia w dobrej cenie, SMSL VA2, SaP 8 itd. Nie wiem na ile polepszy jakość z głośników, raczej nie znacznie ale na słuchawkach będzie spora różnica. 

Edytowane przez Damix
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Damix napisał:

Wzmacniacz Podłączasz do swojego Scarlett 2i2 kablami RCA. Słuchawki podłączasz do kupionego wzmacniacza. Głośniki kablami RCA podłączasz do wzmacniacza, z tyłu powinien mieć wejście sygnału RCA/cinch  (z karty Scarlett 2i2) i wyjście, również RCA.  Oczywiście możesz poszukać czego innego, np. używany FCL 2 na forum często się pojawia w dobrej cenie, SMSL VA2, SaP 8 itd. Nie wiem na ile polepszy jakość z głośników, raczej nie znacznie ale na słuchawkach będzie spora różnica. 

Okej dzięki bardzo, jeszcze takie pytanko, te kable trzeba dokupić, tak? Opłaca się jakoś inwestować w ten wzmacniacz i dać np 1000 zł czy taki za 500 zł mi starczy? Nie wiem czy w niedalekiej przyszłości będę kupował jakieś lepsze słuchawki i głośniki, ale raczej kiedyś na pewno tak.

A może lepiej będzie jak zamienię moje głośniki edifier r2600 na jakieś do 1000 zł. Będą grać dobrze z moją kartą scarlett? Ewentualnie moment później kupie do tego jakiś wzmacniacz za 500~ zł

Edytowane przez choragiewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności