Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Oderwane kabel Hyperx Cloud 2


Balium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 

Mam pewien problem, który sam sobie stworzyłem... Otóż spiesząc się podczas gry, bo czas mnie gonił, kawałek kabla wpadł pod fotel i szybko zdejmując słuchawki z uszu, wręcz szarpiąc je, wydarłem je ze słuchawek. Ten kabel mam długi i zawsze mi się płątał koło nogi fotela, ale zawsze miałem je na oku.. Do czasu. Nie wiem jakim cudem tak silno je wydarłem, ale kłopot to kłopot. Da się je jakoś zreanimować? 

IMG_20170920_211701.jpg

IMG_20170920_201807.jpg

IMG_20170920_201356.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się - przylutuj kabelki na miejsce i tyle.

Jeśli się na tym nie znasz, zawsze możesz komuś zlecić. Tutaj masz listę osób z forum, które się tym zajmują 

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-słuchawek-i-inne-diy-lista-osób/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Perul napisał:

Da się - przylutuj kabelki na miejsce i tyle.

Jeśli się na tym nie znasz, zawsze możesz komuś zlecić. Tutaj masz listę osób z forum, które się tym zajmują 

http://forum.mp3store.pl/topic/88316-naprawa-rekabling-słuchawek-i-inne-diy-lista-osób/

 

Coś tam kiedyś lutowałem, więc może spróbuję swoich sił, czlowiek uczy się całe życie. Po prostu mam zapalniczką popalić te kilka kableków, żeby zdjąć izolacje  i przylutować wszystkie do tego jednego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówki kabelków najlepiej przyciąć, żeby nie były postrzępione a potem włożyć do kropli cyny na grocie lutownicy. Temperatura cyny opali lakier i cyna złapie (posrebrzy) miedź.

Co do miejsc, gdzie przylutować kabelki, to najlepiej jakbyś znalazł fotkę w necie i zrobił tak jak na niej zobaczysz.

Na pewno nie wszystkie kabelki do jednego, widać, że podstawowych praw fizycznych nie znasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał:

Końcówki kabelków najlepiej przyciąć, żeby nie były postrzępione a potem włożyć do kropli cyny na grocie lutownicy. Temperatura cyny opali lakier i cyna złapie (posrebrzy) miedź.

Co do miejsc, gdzie przylutować kabelki, to najlepiej jakbyś znalazł fotkę w necie i zrobił tak jak na niej zobaczysz.

Na pewno nie wszystkie kabelki do jednego, widać, że podstawowych praw fizycznych nie znasz.

Szukałem, znalazłem na necie jeden przypadek próby naprawy, były przewody, ale nadal mi to nic nie mówi, bo ja mam biały, zielony, miedziany, niebieski, i czerwony (w zasadzie to w siatkę  czerwono-miedziany), niby takie same słuchawki, a tam jakiś zielono-czerwony. Mógłby ktoś podesłać jakiś schemacik? 

Screenshot_20170921-165544.png

Edytowane przez Balium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na twoją fotkę to ja bym obstawiał:

- niebieski i zielony kanały, ciężko powiedzieć który jest który, ale raczej lewy jest niebieski (na podstawie tekstu powyżej)

- czerwono-miedziany, masa słuchawek

- miedziany, masa mikrofonu

- biały, mikrofon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Perul napisał:

Patrząc na twoją fotkę to ja bym obstawiał:

- niebieski i zielony kanały, ciężko powiedzieć który jest który, ale raczej lewy jest niebieski (na podstawie tekstu powyżej)

- czerwono-miedziany, masa słuchawek

- miedziany, masa mikrofonu

- biały, mikrofon

A mógłbyś jeszcze napisać, gdzie jaki przewód zlutować? Wiem, że to wydaje się dziwne, bo przecież sam mogę pogłówkować trochę, ale zielony to zielony, a chciałbym to zlutować :)

IMG_20170921_183958.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym zdjęciu masz 3 duże pola lutownicze, patrząc od dołu

- pierwsze - prawy kanał (zielony)

- drugie - masa słuchawek (czerwono-miedziany)

- trzecie (to najwyżej) - lewy kanał (niebieski)

Masę od mikrofonu (miedziany) przylutuj do tego miedzianego kikuta, który sterczy z muszli.

Mikrofon (biały) - też gdzieś tam powinieneś znaleźć biały kabel i do niego dolutować.

 

Przed lutowaniem zawiąż supeł na przewodzie, żeby w przyszłości go nie wyrwać zbyt łatwo z muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Perul napisał:

Na tym zdjęciu masz 3 duże pola lutownicze, patrząc od dołu

- pierwsze - prawy kanał (zielony)

- drugie - masa słuchawek (czerwono-miedziany)

- trzecie (to najwyżej) - lewy kanał (niebieski)

Masę od mikrofonu (miedziany) przylutuj do tego miedzianego kikuta, który sterczy z muszli.

Mikrofon (biały) - też gdzieś tam powinieneś znaleźć biały kabel i do niego dolutować.

 

Przed lutowaniem zawiąż supeł na przewodzie, żeby w przyszłości go nie wyrwać zbyt łatwo z muszli.

Dziękuję ślicznie, słuchawki działają, ale jest problem, bo tego mikrofonu (białego) nie mogę znaleźć. Wydaje mi się, że trzeba go przylutować w tych małych punktach cyny między 2 a 3 dużym polem lutowniczym. 

Edytowane przez Balium
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle ci się wydaje. Nie dotykaj tych małych punktów lutowniczych, bo możesz przetwornik (głośniczek) uszkodzić.

Biały powinien być doprowadzony do mikrofonu, prawdopodobnie do miejsca które oznaczyłem czerwoną kropką (oczywiście od drugiej strony). Trzeba odkręcić tą małą płytkę i wtedy przylutować.

 

HyperX.jpg

Edytowane przez Perul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Perul napisał:

Źle ci się wydaje. Nie dotykaj tych małych punktów lutowniczych, bo możesz przetwornik (głośniczek) uszkodzić.

Biały powinien być doprowadzony do mikrofonu, prawdopodobnie do miejsca które oznaczyłem czerwoną kropką (oczywiście od drugiej strony). Trzeba odkręcić tą małą płytkę i wtedy przylutować.

 

Masz jakiś pomysł na mikrofon? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się ostatniemu zdjęciu - dwa górne punkty są ze sobą połączone ścieżką i dalej do tej ścieżki przylutowany jest miedziany kabel (tego to się akurat domyślam, bo na zdjęciu nie widać).

Dwa dolne też są ze sobą połączone i dalej też gdzieś ta ścieżka idzie - przylutuj do niej (lub do któregoś z tych punktów) ten biały kabel.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Perul napisał:

Przyjrzyj się ostatniemu zdjęciu - dwa górne punkty są ze sobą połączone ścieżką i dalej do tej ścieżki przylutowany jest miedziany kabel (tego to się akurat domyślam, bo na zdjęciu nie widać).

Dwa dolne też są ze sobą połączone i dalej też gdzieś ta ścieżka idzie - przylutuj do niej (lub do któregoś z tych punktów) ten biały kabel.

Dobra, słuchawki grają, mikrofon wydaje mi się, że jest cichszy niż przed wypadkiem,  ale idzie przeżyć. Dziękuję bardzo za pomoc. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności