Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Gniazda mini/micro jack do montażu w muszlach.


xxxmiloszxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiwszy być "bohaterem w swoim audio" :)  [z co najmniej dwóch poowoodów]. 

Zakupiłem kilka par różnych gniazd do montażu w muszlach słuchawek, które być może kiedyś uszczęśliwię balansem.

Lokalny Audio-Guru wskazał (rozmawialiśmy kiedyś) połączenia mini/micro jack jako optymalne (najbardziej rozpowszechnione, w rozsądnej cenie, łatwe w aplikacji, wytrzymałe ... ). 

Okazało się, że nie ma tak łatwo i trudno kupić sensowne gniazda jack (micro, mini) dwoma kliknięciami.  Znalazłem jakieś "coś" w sklepie, w którym kilka razy już kupowałem drobiazgi do DIY.

Gniazda zakupiłem w A*DEOS.  (typ1, typ2)

2.jpg.7fd968f5ef3d39d7c076f35850edc8c8.jpg1.thumb.jpg.83cfa831ea7c3cdbdcf3ad9d7fd7f56d.jpg.

 

Mam nadzieję, że są ciut lepsze od tych z Al*egro i Aliex*ress.

 

Każde z gniazd ma po jednym pinie w kolorze srebrnym i drugim w kolorze złotym (pewnie złocone) podobnie w tych z Aliex*ress, jak i w tym poniżej.

 

 

3.jpg.650bc097b0a03d6d788ca392f2d1f83a.jpg

Tak, wiem, nie jest to gniazdo przeznaczone do montażu w muszlach (jednak bez obudowy gniazdo wydaje się być dużo mniejsze), a zamierzam zamontować gniazda w Fostex TH-900 i nie chciałbym aby jakość gniazd noname miała wpływ na połączenie.

 

 

Pytanie dla bardziej obeznanych :

A po co tak?

Czyżby producencka brać dawała mi wybór (Hicon: w jednym kanale dźwięk "srebrny" , w drugim "złoty"; noNAME: "srebrny" i/lub "złoty") ? ;) 

 

Edytowane przez xxxmiloszxxx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To 'coś' (nie - to nie no name) jest jakościowo lepsze od w/w Hicona, a gabarytowo też podejrzewam, że mniejsze. Mam te gniazda Hicona na stanie, więc jak znajdę chwilę to mogę je przyrównać bezpośrednio.

 

Najlepiej - o ile muszla pozwoli - zamontować czarne 2.5mm. Zauważ też, że sam montaż jest inny - jedne przykręca się od wewnątrz, drugie od zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mayster  :  "Mam te gniazda Hicona na stanie, więc jak znajdę chwilę to mogę je przyrównać bezpośrednio."

                         Mógłbyś?

 

                        Mógłbyś też wyjaśnić, nadal nierozwiązaną, zagadkę: 

                        Każde z gniazd ma po jednym pinie w kolorze srebrnym i drugim w kolorze złotym (pewnie złocone). PO CO?

                 

                       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dla ułatwienia przy lutowaniu. Zazwyczaj lewy jest srebrny, prawy złocony, a masa ma dłuższą blaszkę. Przy 4-polowym już wszystkie są srebrne. 

 

Obawiam się, że jacki do th900 nie będą pasowały. Prędzej smc (jak do starych hifimanów)... I tu nie chodzi nawet o to, że muszle trzeba będzie rozwiercać ale i w środku same gniazdo się nie zmieści. SMC też w audeosie dostaniesz. https://audeos.pl/pl/p/Gniazda-sluchawkowe-Hifiman-para-/533

 

Konstrukcja muszli fostexów i podobnych denonów jest strasznie niewdzięczna jeśli chodzi o montowanie gniazd. Widać to z resztą po nowych wersjach słuchawek, gdzie gniazda wyprowadzone są poza muszle. Modyfikacja starej konstrukcji pewnie okazała się bardziej kosztowna niż zrobienie dodatkowych "wypustek" z gniazdami. W sumie to nawet te smc tak do końca nie wchodzą (trzeba spiłować końcówki). 

Edytowane przez Jimmi Dragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jimmi Dragon napisał:

Pewnie dla ułatwienia przy lutowaniu. Zazwyczaj lewy jest srebrny, prawy złocony, a masa ma dłuższą blaszkę.

 

Ułatwienia przy lutowaniu? Ułatwienia w czym?

Nie rozumiem. Mógłbyś rozwinąć?

 

Co do miejsca w TH-900 (a właściwie jego braku) - rozumiem i zgadzam się z Tobą w 100%. Gniazda mini, a nawet micro się tam nie upcha.

Pozostają te, wskazane przez Ciebie:  https://audeos.pl/pl/p/Gniazda-sluchawkowe-Hifiman-para-/533   Dzięki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 18.09.2017 o 20:52, xxxmiloszxxx napisał:

@Mayster  :  "Mam te gniazda Hicona na stanie, więc jak znajdę chwilę to mogę je przyrównać bezpośrednio."

                         Mógłbyś?

 

                        Mógłbyś też wyjaśnić, nadal nierozwiązaną, zagadkę: 

                        Każde z gniazd ma po jednym pinie w kolorze srebrnym i drugim w kolorze złotym (pewnie złocone). PO CO?

                 

                       

 

I co?

Wiem, że nie wiem .... ale skoro klienci kupują - znaczy, że dobre?

Dnia 18.09.2017 o 23:04, xxxmiloszxxx napisał:

 

Ułatwienia przy lutowaniu? Ułatwienia w czym?

Nie rozumiem. Mógłbyś rozwinąć?

 

Co do miejsca w TH-900 (a właściwie jego braku) - rozumiem i zgadzam się z Tobą w 100%. Gniazda mini, a nawet micro się tam nie upcha.

Pozostają te, wskazane przez Ciebie:  https://audeos.pl/pl/p/Gniazda-sluchawkowe-Hifiman-para-/533   Dzięki :)

 

 

Puk, puk,  forumowy D R U T M I S T R Z u  : ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności