Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputer, na którym pogram.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Polecic zadnego kontrolera nie polece bo uzywam tego w ktory wyposazona jest moja obudowa.

 

Ale dziala to tak:

Wiatraki 3 pin mozna podlaczac pod wyjscia 3 pin na plycie i kontroluje sie je napieciem w programach np speedfan. Wiec jak masz takie wyjscie na plycie to powinno sie dac kontrolowac albo z biosa albo w speedfanie.

 

Wiatraki 4pin PWM kontroluje sie zmiana modulacji bo wyjscie ma zawsze 12v. Jak sie podepnie wiatrak 3 pin pod wyjscie 4 pin to ida na max predkosc i nie da sie kontrolowac obrotow.

 

Mona uzyc zewnetrznych kontrolerow, zaczynajac od najprostszych przejsciowek z molexa na odpowiednie zasilanie dla wiatraka po panele z pokretlami za 100zl i wiecej.

 

 

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym ja miał składać teraz kompa, to tylko Ryzen i jakaś dobra płyta np. Asus Prime X370Pro. Wentylatory Cryorig, buda Fractal Design Define R4/R5, zasilacz BeQuiet Pure Power.

Niestety obecne trendy w komponentach PC są dla 13-latków, te ledy, napisy gejming, obudowy z szybami, płyty z masą plastiku zamiast wydajnymi radiatorami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecic zadnego kontrolera nie polece bo uzywam tego w ktory wyposazona jest moja obudowa.
 
Ale dziala to tak:
Wiatraki 3 pin mozna podlaczac pod wyjscia 3 pin na plycie i kontroluje sie je napieciem w programach np speedfan. Wiec jak masz takie wyjscie na plycie to powinno sie dac kontrolowac albo z biosa albo w speedfanie.
 
Wiatraki 4pin PWM kontroluje sie zmiana modulacji bo wyjscie ma zawsze 12v. Jak sie podepnie wiatrak 3 pin pod wyjscie 4 pin to ida na max predkosc i nie da sie kontrolowac obrotow.
 
Mona uzyc zewnetrznych kontrolerow, zaczynajac od najprostszych przejsciowek z molexa na odpowiednie zasilanie dla wiatraka po panele z pokretlami za 100zl i wiecej.
 
 
Jutro się pobawię i spróbuję użyć aplikacji. W razie czego coś takiego powinno zdać egzamin?
http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5074613460
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@all999 jeżeli kupiłeś dokładnie taki wentylator jak podlinkowałeś, to w zestawie powinna być taka lub podobna przejściówka:

silentwings2_13.jpg

Wtedy zamiast do płyty podłączasz do molexa z jednej i wiatrak na 5V z drugiej. Nie wiem jak ta wersja high speed, ale normalny silent wings 120 mm minimalne obroty ma na poziomie 900 rpm i chodzi cichutko, zwłaszcza bez PWM bo nie będzie żadnego cykania.

 

BTW one są Silent nie tylko z nazwy, po prostu wiatrak 120 mm na 2200 obrotów to Cię może do komputera wciągnąć jak się zagapisz :P

BTW 2 *kątęt sponsorowany* jak masz miejsce na 140 mm to ja mam na zbyciu mało używany Silent Wings 2 140 na PWM, minimalne obroty 350 rpm, jest bardzo, bardzo cichutki :D *kątęt sponsorowany*

Edytowane przez rfzb
Koniunkcja planet.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=7231]all999[/mention] jeżeli kupiłeś dokładnie taki wentylator jak podlinkowałeś, to w zestawie powinna być taka lub podobna przejściówka:
silentwings2_13.jpg
Wtedy zamiast do płyty podłączasz do molexa z jednej i wiatrak na 5V z drugiej. Nie wiem jak ta wersja high speed, ale normalny silent wings 120 mm minimalne obroty ma na poziomie 900 rpm i chodzi cichutko, zwłaszcza bez PWM bo nie będzie żadnego cykania.
 
BTW one są Silent nie tylko z nazwy, po prostu wiatrak 120 mm na 2200 obrotów to Cię może do komputera wciągnąć jak się zagapisz
BTW 2 *kątęt sponsorowany* jak masz miejsce na 140 mm to ja mam na zbyciu mało używany Silent Wings 2 140 na PWM, minimalne obroty 350 rpm, jest bardzo, bardzo cichutki  *kątęt sponsorowany*
Ale jaja. Chyba jest coś takiego. Dotrę jutro do kompa to sprawdzę i dam znać. Dzięki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, czernomorec napisał:

Jakbym ja miał składać teraz kompa, to tylko Ryzen i jakaś dobra płyta np. Asus Prime X370Pro. Wentylatory Cryorig, buda Fractal Design Define R4/R5, zasilacz BeQuiet Pure Power.

Niestety obecne trendy w komponentach PC są dla 13-latków, te ledy, napisy gejming, obudowy z szybami, płyty z masą plastiku zamiast wydajnymi radiatorami.

Ja już swojego poskładałem. Ryzen 7 1700 z Cryorig H5 Ultimate na AsRock X370 Taichi, a do tego 2x8GB G.Skill Flare X 3200MHz CL14. Zasiłka to Corsair RM750X, bo wychodził taniej, niż 650W :) GPU póki co R9 270X, ale bez problemu dźwiga GTA V,  więc jestem kontent ;D Ogólnie sprzęt zapitala jak wściekły i do obecnych zastosowań absolutnie wystarcza. Jeszcze tylko zmiana GPU na coś lepszego, podkręcenie proca do ~3.8GHz i będzie ogień :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności