Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputer, na którym pogram.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, vonBaron napisał:

 

Też coś takiego bym proponował. Odpadnie SSD, napęd optyczny też można sobie darować, więc kasę można dorzucić do zasilacza i obudowy. Wydajność będzie cacy do nowszych tytułów w komfortowych 60 fps (bez szaleństw w ustawieniach graficznych, rezygnując ze zbędnych dodatków od Nvidii) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiła się konkurencja także warto z tego faktu skorzystać i kupić procka 6 core.. przy takich kartach graficznych jakie polecacie

 

taki intel daje w tej samej cenie 2 core więcej w porównaniu do różniącej się nazwą poprzedniej gen.

Edytowane przez hibi
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

Ta "więcej rdzeniuff", nie wiem jak tam Ryzen ale wcześniejsze generacje przegrywają sromotnie z i5 i i7.

 

Warto się najpierw dowiedzieć, a potem polecać. Alternatywą dla Ryzena 1600 (którego w zamyśle pronowałem) jest i5 7600k, który z AMD wygrywa dopiero mocno podkręcony (a i tak nie we wszystkich tytułach). W Twoich zestawach wszędzie są zablokowane i5, słabsze od 1600 i dużo mniej opłacalne. 

 

 

Czas najwyższy zaprzestać powielania mitu "do gier to tylko intel", te czasy już minęły. Wiesz dlaczego Intel w nowej generacji wprowadza 6 rdzeni? Bo AMD swoimi procesorami go do tego zmusiło. Bez AMD nadal mielibyśmy te same 4 jajowce o podbitych taktowaniach i wzroście wydajności na poziomie 5%.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, all999 napisał:

 

Mam dysk SSD i myślę, że mógłbym dołożyć 500.

 

Budżet 3500.

 

 

No to spokojnie da się złożyć zestaw z GTX1070 i core i5.

Alternatywnie Ryzen 1600 i GTX1060, ale nie widzę zasadności takiego zestawu. Ryzen +GTX1070 to już znowu trzeba by parę stówek dołożyć...

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
No to spokojnie da się złożyć zestaw z GTX1070 i core i5.
Oczywiście im taniej tym lepiej, chcę żeby był dobry stosunek cena/wydajność i mieć spokój powiedzmy na rok.

Mam dyski i napęd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, awayeah napisał:

 hehe, powodzenia z zasilaczem. Ile ludzi tyle opinii, ale jedno można śmiało powiedzieć - zestawy-krzaki z Allegro montowane na podzespołach nieznanych marek to najgorsza inwestycja "na przyszłość". Cena atrakcyjna, ale nikt nie zagwarantuje poprawności działania, nawet gwarancja OD NIEZNANEJ FIRMY, na kocią łapę.

Edytowane przez Yenna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yenna Za 2990 zł z Komputronika? Ponad 1,5 roku gwarancji zostało i zasilacz zawsze można wymienić na porządniejszy, a koszt nie będzie wysoki. O płytę główną i zasilacz można dopytać.

 

Chociaż płyta rzeczywiście wygląda biednie. Tak czy inaczej cena dobra :)

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sensowny zestaw to na gearbest.com  jest Tower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jaro54 napisał:

Jak chcesz sensowny zestaw to na gearbest.com  jest Tower

 

Wygląda ładnie, ale dojdzie cło i podatek, ewentualne problemy z gwarancją i w zestawie tym mamy lepszy procek kosztem karty graficznej, a takie kompromisy w zestawie do grania są raczej wykluczone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki zestawik na Ryzenie i GTX 1060, 3376zł. 

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=299705

 

Alternatywa ramów (w morele są dychę tańsze): 

http://www.esc.pl/product_info.php?manufacturers_id=&products_id=68356

 

Nagrywarki raczej nie potrzebujesz, jeśli tak, weź najtańszą. 

Zasilacz jest w porządku, nie widzę potrzeby dopłacania, ale oczywiście można.

Obudowa także mniej więcej budżetowa, jeśli chcesz droższą, nic nie stoi na przeszkodzie. 

GPU możesz wziąć inne, np. Zotac AMP!, w esc ich niestety nie mają. Możesz też dopłacić do MSI, aczkolwiek ten Palit ma dobre chłodzenie i pozytywne opinie. 

 

Jeśli chodzi o alternatywę z używek, to trzeba szukać na Intelu, ponieważ obecnie zestawów na Ryzenie jeszcze nikt nie sprzedaje (albo jakieś pojedyncze przypadki). 

Najprędzej widziałbym coś na i7 6700, imo do weekendowych gier, a w głównej mierze multimediów nie ma co się już pchać w i5. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, awayeah napisał:

@Gorionn , @Jaro54 - możecie uzasadnić czemu sugerujecie lepszy procesor zamiast lepszej grafiki? Poważnie myślicie że Ryzen + GTX1060 będzie lepszą opcją niż core i5 + GTX1070?

 

To tylko mój strzał, ale primo - sugerują 1060tkę w nowych zestawach, a secundo - i5tka już teraz jest do wymiany, zamykając stawkę swojej klasy cenowej. Zmiana procesora to jednocześnie zmiana całej platformy - płyta główna, czasem niekompatybilny RAM i tak dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, hibi napisał:

a co napisałem powyżej ? :)

 

Nie pisałem do Ciebie. 

 

18 minut temu, awayeah napisał:

@Gorionn , @Jaro54 - możecie uzasadnić czemu sugerujecie lepszy procesor zamiast lepszej grafiki? Poważnie myślicie że Ryzen + GTX1060 będzie lepszą opcją niż core i5 + GTX1070?

 

Który zablokowany i5 będzie lepszy od 1600? Bo jeśli mówisz o 7600k, to do niego trzeba wziąć droższą płytę i dokupić chłodzenie, cenowo wyjdzie więcej niż Ryzen, a zysk w grach nie będzie porywający. Ponadto, all nie ma zamiaru młócić w gry non stop na tym PC, tylko pograć sobie od czasu do czasu. W codziennym użytkowaniu Ryzen >>>> i5. Dalej, przy wyborze Ryzena obecnie, nie musimy się martwić o zmianę płyty głównej przy ewentualnym upgradzie procesora. Gdy wyjdzie Ryzen2, będzie on kompatybilny z obecnymi płytami AM4. W przypadku Intela, trzeba wymieniać całość.

 

A, jeszcze jedno - @all999, jaką masz rozdzielczość monitora? Do fullhd w zupełności wystarczy 1060 (1070 to overkill). 

Edytowane przez Gorionn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahaha dokładnie. Zapomnieli spytać.

 

Ja mam od 3 lat 760 i w 1080p wszystko co mu zapodam właściwie na full. Trochę czasem pamięcie brakuje na wysokie tekstury, także celowałbym jednak w coś z 4GB minimum jeśli to ma być przyszłościowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, awayeah napisał:

@Gorionn , @Jaro54 - możecie uzasadnić czemu sugerujecie lepszy procesor zamiast lepszej grafiki? Poważnie myślicie że Ryzen + GTX1060 będzie lepszą opcją niż core i5 + GTX1070?

A gdzie ty widzisz Ryzena? W mojej propozycji jest Intel i7700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

A gdzie ty widzisz Ryzena? W mojej propozycji jest Intel i7700

A co za różnica? Twoja propozycja z VATem i cłem to grubo ponad 4 tys zł i ciągle siedzi tam GTX1060....

Porównanie obu procków na GTX1080 - na GTX1070 różnice pewnie będą mniejsze. W 5 benchmarkach core i5 był lepszy, w 4 Ryzen, w 1 był remis.Do tego dorzućmy dużą przewagę GTX1070 nad GTX 1060 i wybór jest jasny. Wg mnie nie ma najmniejszego sensu iść w Ryzen + GTX1060, jak można poniżej 3,5k kupić core i5 + GTX1070

 

Battlefield 1 
Ryzen 1600 - 115fps
Core i5 6400 - 125fps

Crysis 3
Ryzen 1600 - 65fps
Core i5 6400 - 39fps

Dishonored 2
Ryzen 1600 - 55fps
Core i5 6400 - 48fps

Deus Ex: Mankind Divided
Ryzen 1600 - 54fps
Core i5 6400 - 56fps

Fallout 4
Ryzen 1600 - 36fps
Core i5 6400 - 44fps

Hitman
Ryzen 1600 - 39fps
Core i5 6400 - 39fps

Rise of the Tomb Raider 
Ryzen 1600 - 48fps
Core i5 6400 - 58fps

Total War: Warhammer 
Ryzen 1600 - 43fps
Core i5 6400 - 35fps

Watch Dogs 2 
Ryzen 1600 - 56fps
Core i5 6400 - 46fps

Witcher 3: Wild Hunt 
Ryzen 1600 - 65fps
Core i5 6400 - 75fps

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

All999 a jakiej wydajnosci Ty oczekujesz?

 

Proponowowany gtx1060 6gb (zakup 3gb wersji to kasa w bloto) to karta na dzisiaj bez zapasu mocy jesli myslisz i graniu w detalach ultra, 1080p i wydajnosc 45-60 klatek. Za chwile trzeba bedzie ciac detale zeby utrzymac sensowna wydajnosc bo ida nowe konsole i porty tez beda bardziej wymagajace. Jak chcesz czasami w cos pograc to najtaniej kupisz uzywane ps4 za 600-700zl. Chyba ze granie w detalach medium/high i 30fps na pc jest dla Ciebie ok.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytuj

1080, ale wolałbym mieć możliwość upgrade'u monitora.

 

Żeby pograć w 2/4k to i tak musiałbyś celować wyżej niż 1060, chyba że zjedziesz z detalami. Tyle dobrze, że 1080p sie świetnie skaluje na monitorach 4k i wygląda jak natywna.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności