Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Komputer, na którym pogram.


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czy za 3k złożę coś sensownego, czy nie ma o czym gadać? Monitor mam. Poza jakąś wymagającą grą od czasu do czasu, tylko podstawowa funkcjonalność. Mogą być używane komponenty, albo całe zestawy, jeśli jakieś konkretne rzucą Wam się w oczy. Kompletnie się na tym nie znam, dawno nie grałem na PC.

 

Ewentualnie dyski mam.

 

 

Dzięki!

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz 10 tys. to nawet nie przymierzaj się do zakupu...

 

A tak naprawdę polecam zacząć od: https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2017

 

I dokonać ewentualnych małych zmian

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minutes ago, all999 said:

Panowie, czy za 3k złożę coś sensownego, czy nie ma o czym gadać? Monitor mam. Poza jakąś wymagającą grą od czasu do czasu, tylko podstawowa funkcjonalność. Mogą być używane komponenty, albo całe zestawy, jeśli jakieś konkretne rzucą Wam się w oczy. Kompletnie się na tym nie znam, dawno nie grałem na PC.

 

Ewentualnie dyski mam.

 

 

Dzięki!

 

 

 

 

tak złożysz bez problemu, tu przykład:

http://allegro.pl/zestaw-pc-i5-7400-16gb-ssd240-gtx1050ti-4gb-wifi-i6914497210.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kompa wymieniam raz na kilka lat więc nie siedzę na bieżąco, ale dzisiaj w gierkach bez 16gb to ani rusz? Jeszcze 3 lata temu były gadki, że 4gb wystarczy, bo i tak gierki więcej nie wykorzystują. Wszystkie te składaki z allegro czy te, które się wpycha w sklepach mają słabe zasilacze i byle jakie obudowy, a to jest moim zdaniem duży błąd!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie strasznie ci męcą w głowie. Jeżeli chcesz sprawdzonych zestawów, PurePC jest okej. Jeden Ci tu za 3k dał GTX 1050Ti, inny za to poleca GTX970 - blisko dwie generacje do tyłu. W tej klasie cenowej GTX1060 3GB nie podrożał prawie wcale, więc to całkiem niezła opcja. Jeżeli znajdziesz używki RX470/480 z koparek, mogą trochę posłużyć, długo ich nie eksploatowali. Co do procesora, Ryzen 1600 to ciekawy wybór, ewentualnie poczekaj kilka miesięcy na nową generację i5tek od Intela. Resztę weź z jakiegoś zestawu właśnie pokroju PurePC.

 

1060 wyjdzie około kwoty 1000zł, o tego Ryzen za kolejny tysiąc. Reszta to zasilacz, obudowa, płyta główna i pamięci. Markowe 500-550W, 8GB RAMu, budżetowe MOBO i jakaś porządna obudowa - akurat! :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, all999 napisał:

Faktycznie, szału nie ma. To może trzeba pomyśleć o jakimś używanym secie?

 

Da radę spokojnie coś fajnego, ładnego i szybkiego złożyć:

 

Intel Pentium G4560 290 zł

MSI B250M MORTAR 330 zł

HyperX Fury Black 8GB 390 zł

BitFenix Nova 140 zł

be quiet! Pure Power 10 400W 240 zł

Samsung 960 Evo M.2 250GB 560 zł

ASUS GeForce GTX 1060 Phoenix 3GB GDDR5 980 zł

 

2930 zł wychodzi

 

ewentualnie

Intel Core i5-7400 740 zł zamiast Pentium

SSD 240-256GB jakoś 350 zł zamiast Samsunga 960

 

wychodzi 3170 (100 zł taniej na pewno da się kupić podobną pamięć i GTX 1060 też da się znaleźć spokojnie 100 zł tańszego), więc i tak można się zamknąć w 3 tys.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, nsk napisał:

Ja tam kompa wymieniam raz na kilka lat więc nie siedzę na bieżąco, ale dzisiaj w gierkach bez 16gb to ani rusz? Jeszcze 3 lata temu były gadki, że 4gb wystarczy, bo i tak gierki więcej nie wykorzystują. Wszystkie te składaki z allegro czy te, które się wpycha w sklepach mają słabe zasilacze i byle jakie obudowy, a to jest moim zdaniem duży błąd!

8 GB jest ok ale 16 GB jest bardziej optymalne.

 

3 minuty temu, Yenna napisał:

Panowie strasznie ci męcą w głowie. Jeżeli chcesz sprawdzonych zestawów, PurePC jest okej. Jeden Ci tu za 3k dał GTX 1050Ti, inny za to poleca GTX970 - blisko dwie generacje do tyłu. W tej klasie cenowej GTX1060 3GB nie podrożał prawie wcale, więc to całkiem niezła opcja. Jeżeli znajdziesz używki RX470/480 z koparek, mogą trochę posłużyć, długo ich nie eksploatowali. Co do procesora, Ryzen 1600 to ciekawy wybór, ewentualnie poczekaj kilka miesięcy na nową generację i5tek od Intela. Resztę weź z jakiegoś zestawu właśnie pokroju PurePC.

 

1060 wyjdzie około kwoty 1000zł, o tego Ryzen za kolejny tysiąc. Reszta to zasilacz, obudowa, płyta główna i pamięci. Markowe 500-550W, 8GB RAMu, budżetowe MOBO i jakaś porządna obudowa - akurat! :)

I co z tego że to stara generacja skoro karta jest ciągle bardzo wydajna? Następny co poleca kartę z 3GB RAM tylko dlatego że jest to nowsza generacja :lol: I jeszcze polecanie kart z koparek serio?:ph34r: Wiesz że nowe generacje procków różnią się głowie nazwą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaron procki Intela rzeczywiście niczym się praktycznie nie różnią w nowych generacjach, ale karty graficzne już tak. Nie ma najmniejszego sensu kupować GTX970. W tej cenie tylko GTX1060, wyżej się raczej nie da.

 

@Gorionn oczywiście, że lepiej po prostu kupić konsolę - są tanie i wszystkie gry na nich chodzą pięknie :) Nawet uwzględniając ceny gier... Kupując PS4 za tysiaka czy PS4 Pro za 1,5k i tak zostanie na 10-30 gier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, vonBaron napisał:

I co z tego że to stara generacja skoro karta jest ciągle bardzo wydajna? Następny co poleca kartę z 3GB RAM tylko dlatego że jest to nowsza generacja :lol: I jeszcze polecanie kart z koparek serio?:ph34r: Wiesz że nowe generacje procków różnią się głowie nazwą?

 

Zbyt mało wydajna na swoją cenę - RX470 przed podwyżką był nadal lepszy. Nowe i5tki mają już mieć 6 rdzeni, a Ryzen jest nową generacją AMD, jedyną z taką wydajnością. Plus karty z koparek to w 90% karty 3-miesięczne, bo hype opadł. Nie chciałbym też mówić, ale ty polecasz używaną, pewnie 3 letnią kartę z 3.5gb VRAMu. Nie pisz też o ludziach w 3 osobie, bo to bardzo nieładnie.

 

Pisanie na forach o komputerach to zawsze ciężki temat, bo każdy myśli, że wie najlepiej, bo zbudował w życiu komputer-dwa i przeorał kanały na youtube. Złóż z PurePC, będziesz miał spokój sumienia.

Edytowane przez Yenna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, lepiej kupić jakiegoś szrota z allegro...

Nic nowego sensownego za 3k nie złoży, no chyba że zrezygnuje z np dysku SSD

 

Mam dysk SSD i myślę, że mógłbym dołożyć 500.

 

Budżet 3500.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, awayeah napisał:

@vonBaron procki Intela rzeczywiście niczym się praktycznie nie różnią w nowych generacjach, ale karty graficzne już tak. Nie ma najmniejszego sensu kupować GTX970. W tej cenie tylko GTX1060, wyżej się raczej nie da.

 

@Gorionn oczywiście, że lepiej po prostu kupić konsolę - są tanie i wszystkie gry na nich chodzą pięknie :) Nawet uwzględniając ceny gier... Kupując XONE za tysiaka czy PS4 Pro za 1,5k i tak zostanie na 10-30 gier.

Tak przejrzałem testy i rzeczywiście częściej to 1060 jest wyżej od 970.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gorionn napisał:

Karty z koparki nie kupi w opłacalnej cenie, nie ma sensu nawet tego proponować. 

 

W większości tak, zdaję sobie z tego sprawę. Jak potrzebowałem karty, orałem OLX i Allegro cały dzień, i jednak RX480 8GB z gwarancją za 1100zł wpadł. To kwestia szczęścia, szczególnie, że trudność kopania diametralnie skoczyła we wrześniu, ludzie powoli je wyprzedają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Yenna napisał:

 

W większości tak, zdaję sobie z tego sprawę. Jak potrzebowałem karty, orałem OLX i Allegro cały dzień, i jednak RX480 8GB z gwarancją za 1100zł wpadł. To kwestia szczęścia, szczególnie, że trudność kopania diametralnie skoczyła we wrześniu, ludzie powoli je wyprzedają.

 

Czy all wygląda na człowieka, który wertuje olx w poszukiwaniu okazji? :D

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, all999 napisał:

 

Mam dysk SSD i myślę, że mógłbym dołożyć 500.

 

Budżet 3500.

 

 

W takim wypadku szedłbym w Ryzena, do gier będzie bardzo dobry, a do wszystkiego innego znacznie lepszy od Intela. 

 

Do tego GTX1060 i gra gitara. Później mogę Ci złożyć zestaw w którymś sklepie. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, all999 napisał:

 

Mam dysk SSD i myślę, że mógłbym dołożyć 500.

 

Budżet 3500.

 

Skoro tak to tu masz bez kombinowania fajny zestaw:

https://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_wrzesien_2017?page=0,7

A skoro masz dyski to możesz dołożyć kasę do 16 GB RAM.

Edytowane przez vonBaron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yenna mądrze prawi. Zestaw z purepc z ew. małymi zmianami. GTX1060 3GB czy 970 sobie odpuść. 1060 6GB będzie ok chyba że uda się znaleźć RX480/580 8GB w ludzkiej cenie. MSI Gaming X albo XFX GTR to najlepsze modele z cichym i wydajnym chłodzeniem oraz porządnymi podzespołami. Chociaż jak cos innego się trafi to nie ma co przepłacać.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności